خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

روسیه درباره ماجراجویی ناتو هشدار داد خبرآنلاین

روسیه درباره ماجراجویی ناتو هشدار داد

معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که در صورت اقدامات «ماجراجویانه» متحدان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، درگیری اوکراین می‌تواند به خارج از این کشور گسترش یابد.

به گزارشخبرآنلاینالکساندر گروشکو در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه درباره احتمال اعزام نیروی فرانسوی به اوکراین به ویژه در شرایط تشدید تنش های نظامی و سیاسی در اروپا غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه روسیه بارها درباره اظهارات اخیر رئیس جمهوری فرانسه در خصوص امکان اعزام نیروی نظامی کشورهای عضو ائتلاف ناتو به منطقه مورد مخاصمه اظهار نظر کرده است.

به نقل از ایرنا این ایده ها بی‌درنگ با مخالفت (مقامات) مقر ناتو در بروکسل، واشنگتن و کشورهای عضو ناتو و اکثر پایتخت های دیگر کشورهای این ائتلاف مواجه شده است.

این مقام روس افزود: بی تردید چنین اظهاراتی، آمادگی برای دنبال کردن مسیر تشدید تنش ها را آن هم در شرایطی نشان می دهد که غرب با شکست راهبردی در جنگ مواجه است.

وی ادامه داد: چنین «ادعاهای» صرف نظر از اهداف سیاسی داخلی یا خارجی آن به ویژه در شرایط تشدید وخامت اوضاع سیاسی و نظامی در اروپا پذیرفتنی نیست.

گروشکو یادآوری کرد که ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو بارها گفته است که این ائتلاف در جنگ با روسیه یا طرف درگیری اوکراین نیست.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: درگیری در اوکراین ممکن است در نتیجه اقدامات «ماجراجویانه» حتی یک کشور ناتو، از مرزهای جغرافیایی این کشور فراتر رود.

به گفته وی، اظهارات مکرون درباره امکان اعزام نیرو به اوکراین نشان دهنده آمادگی برای دنبال کردن «مسیر تشدید تنش ها» است.

این دیپلمات روس افزود: روابط روسیه و ناتو «به طور قابل پیش بینی و به شکل عمدی» وخیم تر شده و این در حالیست که کانال های ارتباطی دو طرف به پایین ترین سطح رسیده است.

گروشکو با این حال تاکید کرد که کشورش قصد درگیری نظامی با ناتو و هیچ یک از اعضای این ائتلاف را ندارد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد تا وقتی که ناتو روسیه را یک تهدید مستقیم قلمداد می کند امکان بحث درباره توافقات امنیتی با غرب وجود ندارد.

گروشکو در این مصاحبه گفت: آینده معماری امنیتی در اروپا باید منافع روسیه را تامین کند. ناتو نمی تواند آن را علیه مسکو طراحی کند.

به گزارش ایرنا، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه نیز در یک تماس تلفنی کم‌سابقه با همتای فرانسوی خود به سباستین لکورنو هشدار داد و گفت که پاریس در صورت اعزام نیرو به اوکراین، مشکلاتی برای خود ایجاد خواهد کرد.

مکرون به تازگی پس از میزبانی نشستی که با حضور سران و مقام‌های بلندپایه ۲۰ کشور در پاریس برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر، اجماعی برای اعزام نیرو به میدان نبرد وجود ندارد.

وی افزود: اما هیچ چیزی را نمی‌شود، رد کرد. ما هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با تغییرات بازار تلفن هوشمند، اندروید در سال ۲۰۲۴، رشد قابل توجهی خواهد داشت که دو برابر روند iOS اپل خواهد بود.

1 ساعت پیش

«صنم مطلق‌زاده» دانشمند ایرانی «دانشگاه هلسینکی»، مدل‌های هواشناسی را برای نظارت بر حرکات ماهواره‌های حاضر در مدار زمین به کار می‌گیرد تا جابه‌جا شدن آنها را نشان دهد و بررسی‌های صورت‌گرفته با آنها را اصلاح کند.

1 ساعت پیش

در پی جنایت صهیونیست ها در یورش به اردوگاه نور شمس در طولکرم و به شهادت رساندن 14 فلسطینی جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در روز یکشنبه در کرانه باختری شد.

نیم ساعت پیش

بیشترین افزایش درآمد در این دوره مربوط به پروازهای دبی به ریاض بوده که درآمدها نسبت به سال گذشته ۴۱۶ درصد افزایش یافته است. این پرواز دو ساعته، مسیری بسیار پرسود بین مراکز مالی بزرگ و یکی از شلوغ ترین مسیرهای خاورمیانه است.

1 ساعت پیش

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به صهیونیست ها درباره تجاوز زمینی به رفح هشدار داد و گفت: اگر دشمن تصمیم بگیرد به رفح حمله کند، مردم ما پرچم سفید را بالا نخواهند برد و مقاومت آماده دفاع از خود است.

نیم ساعت پیش

چهره ملی پوشان اوران ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا در المپیک پاریس مشخص شد.

نیم ساعت پیش

تا به امروز در کتاب‌های زیست‌شناسی به این نکته اشاره می‌شد که فقط باکتری‌ها این توانایی را دارند که نیتروژن را از جو گرفته و آن را برای زندگی قابل استفاده کنند. برخی گیاهان مانند حبوبات که قابلیت تثبیت نیتروژن را دارند، این کار را با نگهداری باکتری‌های همزیست در گره‌های ریشه‌هایشان انجام می‌دهند. اما کشف اخیر دانشمندان، از داستان دیگری حکایت دارد.

نیم ساعت پیش

جواد نکونام، سرمربی استقلال برای یک هوادار استوری خاصی منتشر کرد.

1 ساعت پیش

قهوه به شما کمک می‌کند تا هوشیاری بیشتری داشته باشید و بدون اتلاف انرژی، تمرکز خود را بالا ببرید و این یک علامت خوب از خوردن قهوه است.

1 ساعت پیش

بیشتر...