خبرآنلاین |
1 ماه پیش

مشاوره خانواده آنلاین، راهی برای حفظ روابط خانوادگی خبرآنلاین

مشاوره خانواده آنلاین، راهی برای حفظ روابط خانوادگی

خانواده به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی شناخته می‌شود و بستری برای شکل‌گیری رفتار و اعمال اعضای آن در جامعه است. طبیعتا هرچه مشکلات موجود در خانواده به شکل بهتر و مناسب‌تری رفع شود، یک خانواده سالم‌تر و به دنبال آن، جامعه‌ای سالم‌تر خواهیم داشت.

مشاوره خانواده یا خانواده‌ درمانی از راهکارهای اساسی برای رفع مشکلات موجود در خانواده‌هاست. اما طبق آمار رسمی، خانواده‌ها به طور متوسط بعد از گذشت شش سال از بروز یک مشکل، به فکر حل آن می‌افتند! به نظر شما علت این مسئله چیست؟

باوجود همه محاسنی که می‌توان برای جلسات مشاوره خانوادگی برشمرد، عملا دسترسی خانواده‌ها به چنین جلساتی بسیار کم است! حتی اگر شما به یک مشاوره خانواده خوب هم دسترسی داشته باشید، اغلب مشغله زیاد و خستگی ناشی از آن، هزینه بالای جلسات حضوری مشاوره، صرف وقت زیاد برای شرکت در هر جلسه و دشواری هماهنگی برای حضور اعضای خانواده، مانع از برگزاری منظم جلسات و کسب نتیجه دلخواه از آن خواهد شد. پس چاره کار چیست!؟

تکنولوژی این بار به کمک خانواده‌ها آمده تا از طریق یک مشاور خانواده که می تواند حضوری یا آنلاین باشد، تعارض‌های موجود در آن را رفع و به تقویت روابط بین اعضای خانواده کمک کند. استفاده از خدمات آنلاین ومشاوره خانواده تلفنی۲۴ ساعته تهران و سایر شهرهای ایران، به شما امکان می‌دهد تا با صرف کم‌ترین وقت و هزینه، به بهترین مشاوران متخصص دسترسی داشته و نتیجه دلخواه را به‌ دست آورید.

مشاوره آنلاین خانواده یعنی چه؟

خانواده‌درمانی و خدمات مشاوره خانوادگی از جمله مشاوره ازدواج، اشکالی از روان‌درمانی هستند که به خانواده‌ها کمک می‌کنند تا ارتباطات بین اعضای خود را بهبود داده و تعارض‌های احتمالی را حل کرده و در نهایت، ارتباطات خانوادگی را تقویت کنند.

حالا تصور کنید همه اعضای خانواده در منزل یا مکان دیگری غیر از مطب یا مرکز مشاوره، در کنار هم قرار گرفته و با مشاور خود گفت‌وگو می‌کنند. این تصویری کلی از یک جلسه مشاوره آنلاین خانواده است! شرکت در این جلسات به اعضای خانواده کمک می‌کند تا در محیطی بدون استرس، با مشاورانی آگاه و متخصص صحبت کرده و با سایر اعضای خانواده خود هم تعامل مناسبی داشته باشند.

دلایلی که نیاز به مشاوره خانواده را تایید می‌کند

به نظر شما همه خانواده‌ها قادرند پیچیدگی ارتباطات و مسائل موجود در بستر خود را به خوبی مدیریت کنند؟ مسلما دستیابی به هماهنگی احساسی و ارتباطی بین اعضای خانواده همیشه کار آسانی نیست. این‌ها مهارت‌هایی نیستند که به‌طور طبیعی و ذاتی در انسان وجود داشته باشند.

این‌جاست که کمک‌گرفتن از یک مشاوره خانواده خوب می‌تواند راهگشا باشد. در واقع یک کارشناس مشاوره یا روانشناس بهترین فردی است که می‌تواند استدلال کند هر خانواده -حتی هماهنگ‌ترین خانواده‌ها- چرا و به چه سطحی از خدمات مشاوره‌ای نیاز دارند. به‌طورکلی روانشناسان معتقدند که وجود مشکلات زیر، دلایلی هستند که برای رفع آن‌ها نیاز به مشاور خانواده خواهید داشت:

- ارتباطات ضعیف

- سوءتفاهم‌های مکرر

- ابهام در نقش‌های اعضای خانواده

- مشکلات رفتاری در کودکان

- استرس شدید در اعضای خانواده

- سوءمصرف مواد مخدر و اعتیاد

- خیانت

- اختلاف نظر در تربیت فرزندان

- اختلالات سلامت روان مثل افسردگی و اضطراب

- اختلافات زناشویی

- بیماری و تاثیر آن بر خانواده و...

یک روانشناس چه خدماتی را در جلسات مشاوره خانواده آنلاین ارائه می‌دهد؟

مشاوره خانواده معمولا کوتاه‌مدت و متمرکز بر راه‌حل است و بسیاری از خانواده‌ها در ۱۲ جلسه یا کم‌تر به نتیجه مورد نظر می‌رسند. البته روند درمان در برخی گروه‌ها می‌تواند طولانی‌تر هم باشد. جلسات مشاوره خانواده اغلب با حضور همه اعضای خانواده برگزار می‌شود؛ اما در مواردی، ممکن است به جلسات مشاوره انفرادی برای برخی اعضا نیاز باشد.

خانواده‌درمانی آنلاین متناسب با مشخصات منحصربه‌فرد هر خانواده، مسائل و اهداف آن‌ها طراحی می‌شود. برخی از خدماتی که در طی این جلسات ارائه می‌شوند عبارتند از:

- ارائه راه‌حل‌های فوری برای رفع برخی از مشکلات

- بهبود مهارت‌های حل مسئله در بلندمدت

- عبور از یک مانع یا چالش خاص

- مدیریت خشم

-بهبود رابطه همسر با خانواده

- ایجاد یا بازسازی اعتماد

- کشف سوءتفاهم‌ها

- یافتن حمایت فردی و گروهی

- تشخیص و بهبود سبک‌های خانوادگی ناسازگار

مزایای استفاده از مشاوره خانواده آنلاین

اگر شما و اعضای خانواده‌تان در روابط خود با مشکلاتی مواجه هستید، می‌دانید که حتی ترتیب‌دادن جلسات گروه‌درمانی هم می‌تواند به یک چالش بزرگ برای شما تبدیل شود. از سوی دیگر، اعضای خانواده در سنین مختلفی هستند و تلاش برای یافتن برنامه درمانی مناسب برای همه کار دشواری است. علاوه بر این، اگر یکی از اعضای خانواده دچار مشکلات جدی مثل اختلال شخصیت مرزی باشد، حضور در جلسات برای او و سایر اعضا کار استرس‌زایی خواهد بود.

شرکت در جلسات مشاوره خانواده غیرحضوری، این کار را برای همه آسان‌تر می‌کند. رزرو نوبت و درخواست مشاوره از این طریق انعطاف‌پذیرتر بوده و نیاز به تنظیم برنامه و هماهنگی و برنامه‌ریزی از مدت‌ها قبل نیست!

مشاوره خانواده آنلاین، راهی برای حفظ روابط خانوادگی

ضمنا شما می‌توانید این جلسات را در خانه یا هر مکانی که احساس آرامش و امنیت بیش‌تری دارید برگزار کنید. حتی اگر همه اعضای خانواده در یک مکان حضور نداشته باشند، چت ویدئویی و کنفرانس به شما و اعضای خانواده این امکان را می‌دهد تا به‌طور همزمان در جلسات شرکت کنید. اگر بخواهیم به برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از مشاوره آنلاین خانواده اشاره کنیم می‌توانیم بگوییم که:

- مشاوره آنلاین خانواده، آسان و در دسترس است

- نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی ندارد

- از استرس حضور در مراکز مشاوره و ارتباط با افراد ناآشنا خبری نیست

- بدون نیاز به لغو برنامه کاری یا درسی خود می‌توانید در جلسات مشاوره شرکت کنید

- می‌توانید جلسات مشاوره را در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی در روزهای پایانی هفته و تعطیلات برگزار کنید

- مشاوره خانواده تلفنی یا آنلاین به شما فرصت می‌دهد تا از هر نقطه از کشور، به بهترین روانشناسان و متخصصان مشاوره دسترسی داشته باشید

نتیجه‌گیری

فرقی نمی‌کند که در خانواده شما مشاجره‌های دائمی وجود داشته باشد یا اختلاف‌نظرهای گهگاه؛ مشاوره خانواده ابزاری باورنکردنی برای بهبود پویایی خانواده‌تان است. چالش اصلی خانواده‌درمانی این است که همه اعضای آن برای دریافت خدمات مشاوره با هم هماهنگ باشند. این همان ویژگی منحصربه‌فرد مشاوره آنلاین خانواده است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به صرف وقت زیاد برای برنامه‌ریزی و هماهنگی، با سایر اعضای خانواده خود در این جلسات شرکت کنید. سامانه مشاوره آنلاین و خدمات پزشکیحالاین فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا از هر نقطه از کشور، بدون نیاز به مراجعه حضوری، از خدمات مشاوره‌ خانواده آنلاین استفاده کرده و به اهداف مورد نظر خود برسید.#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از استفاده کمتر از اینترنت موبایل گرفته تا نوشتن زیرنویس زنده برای ویدیوها؛ این تنظیمات به شما کمک خواهند کرد تا راحت‌تر از تلفن‌تان استفاده کنید.

دیروز

میزان نوشت : شهریاری گفت : این حادثه با اغتشاشات اخیر ارتباطی ندارد ... ساختمانی که کوله پشتی این خانم در آن کشف شد مراحل ساخت پایانی را طی می‌کرد و ۲ کارگاه تولید پوشاک در آن فعال است و کارگرانی در ساختمان مشغول کار و نگهبانی بودند... تعدادی از کارگرهای ساختمان بازداشت شدند.

1 روز پیش

گجت‌نیوز نوشت: یکی از اعضای گوگل اظهار داشته است که نمی‌توانند به طور مشخص محتوای کپی یا تکراری را بسنجند.

16 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: با شروع فصل پاییز و سرد شدن هوا احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزای فصلی افزایش می‌یابد.

دیروز

گجت‌نیوز نوشت: قورباغه‌های مشکی چرنوبیل، به عنوان گونه‌ای که از تشعشعات مرگ‌بار رادیواکتیو این منطقه جان سالم به در برده، نمونه‌ای شگفت‌انگیز از تکامل هستند.

1 روز پیش

گجت‌نیوز نوشت: محققان یک تمرین فوق‌العاده به نام «شنای ماهیچه نعلی» را ابداع کرده‌اند که سوزاندن چربی در بدن حتی در حالت نشسته را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

1 روز پیش

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وظایف و مسئولیت‌های خطیر و اختیارات دستگاه قضایی گفت: نباید وقتی فردی مستحق بازداشت نیست به صرف اینکه مقام قضایی از این اختیار برخوردار است، دستور بازداشت فرد مزبور را صادر کند.

1 روز پیش

تسنیم نوشت: وزیر آموزش و پرورش از آغاز مرحله دوم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خبر داد و گفت: ۱۷۰۰ نفر معلم جوان را به عنوان رهیاران آموزشی تربیت کردیم که وظیفه آنها کمک به تحقق سند بنیادین تحول در همه استان‌های کشور است.

1 روز پیش

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران درشمال کشورهمچنین خیزش گرد و خاک در دامنه‌های جنوبی البرز، نیمه شرقی و غرب کشور خبر داد.

دیروز

بیشتر...