ایران آنلاین |
2 ماه پیش

پیش بینی سکته قلبی با پچ پوستی ایران آنلاین

پیش‌بینی سکته قلبی با

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

 این حسگر جدید با بهره‌گیری از حسگری مشابه در دانشگاه "کالیفرنیا سن‌دیگو" به رهبری پروفسور "شنگ ژو"(Sheng Xu) ساخته شده است.

اینپچ پوستیکه روی قفسه سینه یا گردن قرار می‌گیرد شامل ورقه‌ای نازک و انعطاف‌پذیر از پلیمر است که درون آن شبکه‌ای از مبدل‌های فراصوت به اندازه‌ی ۱۲ در ۱۲ میلی‌متر قرار دارند.

در حال حاضر اینحسگربا سیم به رایانه و منبع برق وصل است اما هدف محققان تبدیل آن به حسگری بی‌سیم و خودکار است.

امواج فراصوت اینپچ پوستیتا عمق ۱۴ سانتی‌متر درون پوست نفوذ می‌کنند و می‌توان آن را به گونه‌ای تنظیم کرد که همه‌ی مبدل‌ها به طور همزمان امواج فراصوت تولید کنند.

همچنین می‌توان آنها را به گونه‌ای تنظیم کرد که امواج را همزمان ارسال نکنند در این حالت اگرچه پرتو ایجاد شده به سمت زوایای مختلفی می‌رود اما سرعت زیاد آنها باعث ایجاد یک پرتو منسجم می‌شود. با این روش می‌توان بخش‌های مختلف بدن را اسکن کرد بدون آنکه نیاز باشد این وصله را دقیقا بالای آن نقطه بچسبانیم.

در هر دو روش، ‌پرتوهای فراصوت از بافت‌های بدن رد شده و وارد عروق اصلی می‌شوند. سپس این پرتو با برخورد به گلبول‌های قرمز به سمتپچ پوستیباز می‌گردد.

با بررسی فرکانس بازتاب این پرتو و شدت جریان خون می‌توان به طور مداوم جریان خون، فشار خون و عملکردقلبفردی که اینپچ پوستیرا استفاده می‌کند، نظارت کرد. این اطلاعات به تشخیص مشکلات قلبی عروقی کمک می‌کند.

"سای ژو"(Sai Zhou)، دانشجوی دکترا و یکی از نویسندگان این مقاله می‌گوید: کافی است آن را روی پوست بچسبانید و سیگنال‌ها را بخوانید. اینپچ پوستینیازی به اپراتور ندارد و بیماران در آینده می‌توانند برای ادامه‌ی روند درمان خود در خانه از این حسگر استفاده کنند./ایسنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بنابر گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام، موادی از مصوبه مجلس درباره آزادسازی واردات خودرو مغایر با قانون شناخته شد.

6 دقیقه پیش

مهدی پاشازاده که اداره امور باشگاه استقلال را در دست گرفته در اولین اقدام قصد داشت با فرهاد مجیدی نشست برگزار کند اما سرمربی استقلال حاضر به حضور در این نشست نشد.

6 دقیقه پیش

گروه صنعتی ایران خودرو بیست و سومین مرحله فروش فوق العاده محصول خود را با عرضه رانا پلاس با سقف شیشه‌ای و گیربکس شش سرعته دستی از روز پنجشنبه اول مهرماه سال جاری به مدت سه روز اجرا می کند.

6 دقیقه پیش

مصوبه مجلس در خصوص آزادسازی واردات خودرو در مسیر تبدیل شدن به قانون، به شورای نگهبان ارسال شد و از سوی این شورا دو ایراد به این مصوبه وارد شد که باید از سوی مجلس برطرف شود تا راه برای تبدیل این مصوبه به قانون هموار شود. اما اصل ابهام و ایراد شورای نگهبان به مصوبه آزادسازی واردات خودرو چیست؟

7 دقیقه پیش

مهدی قایدی پس از درخشش در ترکیب شباب الاهلی، نخستین جایزه فردی‌اش را دشت کرد.

7 دقیقه پیش

یک خبرنگار اماراتی مدعی شد که فرشید اسماعیلی هافبک استقلال در آستانه انتقال به لیگ امارات است.

8 دقیقه پیش

مردی که در پیاده رویی در اوستراوا، جمهوری چک قدم می‌زد، در حرکتی عجیب ناگهان خود را جلوی خودروی عبوری پرت کرد.

یک ربع پیش

حدود یک هفته از زمانیکه “ سلنا گومز ” اعلام کرد برنامه اجرا‌های زنده او در استرالیا و آسیا کنسل شده است میگذرد که صحبت از بیماری صعب العلاج او به میان آمده و بار دیگر او را به یک سوژه خبری تبدیل کرده است.

یک ربع پیش

عروس و داماد و حاضرین در انتظار برگزاری مراسم باشکوه ازدواج بودند که ناگهان مادرشوهر تیزبین متوجه حقیقتی پنهان و مهم در عروسش شد.

یک ربع پیش

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مراسم امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد و مرکز رشد واحدهای فناور سوانح طبیعی ضمن اشاره به جایگاه حاکمیتی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان متولی زیست بوم بازی‌های دیجیتال کشور در ابعاد مختلف سیاست‌گذاری، رگولاتوری، حمایت از فرآیند تولید و... گفت: علی‌رغم تمام تلاش‌های انجام شده هنوز ظرفیت‌های موجود در این رسانه، صنعت، هنر مغفول مانده است.

نیم ساعت پیش

اقتصاد آنلاین - سولماز محمدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت جدید یخچال فریزرهای موجود در سطح بازار است؛

نیم ساعت پیش

خراسان نوشت: همزمان با دیدارهای متنوع و فشرده امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، روز گذشته خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه نیز اعلام کرد که مذاکرات وین تا چند هفته دیگر از سرگرفته خواهد شد.

نیم ساعت پیش

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و مشارکت ذوب آهن اصفهان و شرکت های داخلی و خارجی، ۲۲ شهریورماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت.

نیم ساعت پیش

دکتر علی جباری مدیر عامل بیمه رازی با اشاره به چرخش های استراتژیک صورت پذیرفته در شرکت بیمه رازی گفت : سیاست بیمه رازی حمایت از نمایندگان است و نماینده محوری در بیمه رازی از شعار به عمل تبدیل شده است. گفتنی است شرکت بیمه رازی در دوره مدیریت کنونی و پس از ابلاغ چرخش استراتژیک در راستای نماینده محوری، به منظور حمایت و پشتیبانی حداکثری از نمایندگان اقدامات قابل توجهی را انجام داده است.

1 ساعت پیش

مدیرکل بازرسی استان از سامانه آب‌شیرین‌کن و مرکز پایش و راهبری تأسیسات آب و فاضلاب قم بازید کرد و از نزدیک در جریان عملکرد این سامانه‌ها قرار گرفت.

1 ساعت پیش

بیشتر...