آزادسازی ۱۲۴ هکتار اراضی دولتی در استان اردبیل all tv logo

آزادسازی ۱۲۴ هکتار اراضی دولتی در استان اردبیل
اردبیلاردبیل

سرهنگ مهدی نوظهور اظهار کرد: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از آغاز فعالیت دولت سیزدهم به تعداد ۱۰۹ فقره پرونده را به مرحله اجرای حکم رسانده است.

او همچنین گفت: در این مدت ۵۹ هکتار از اراضی بیت‌المال به ارزش ۱۹ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال رفع تعرض شده است.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل وظیفه اصلی یگان حفاظت را پاسداری از زمین‌های دولتی و مقابله قاطع با هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی و دولتی برشمرد و افزود: طبق اعلام معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، یگان حفاظت از اراضی استان اردبیل در بحث اجرای حکم قضایی در مجموع با ۱۷۱ درصد افزایش عملکرد و اقدامات در سال ۱۴۰۲ در بین سه استان برتر کشور قرار دارد.

نوظهور افزود: با حمایت‌های معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل و تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران ۶ هزار و ۲۰۰ مرحله گشت حفاظت از اراضی در استان اردبیل انجام شد.

او ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز تعداد ۵۹۵ پرونده حقوقی در این یگان تشکیل شد و در مراحل سیر قانونی قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: هرگونه دخل، تصرف و بهره‌برداری غیرقانونی اشخاص حقیقی و حقوقی از اراضی دولتی و ملی برابر قانون جرم تلقی شده و در مراجع قضایی قابل پیگیری می‌باشد.

نوظهور ادامه داد: یگان حفاظت از اراضی استان در حوزه فرهنگ‌سازی و اقدامات پیشگیرانه قدم‌های خوبی برداشته و جلسات متعددی با دهیاران و شورای روستا‌ها و ساکنان اطراف شهر‌ها با موضوع آشنایی آن‌ها با قانون حفاظت از اراضی برگزار و ۴۳ هزار و ۵۰۰ عدد بروشور و تراکت با محتوای آگاه‌سازی و آشنایی با قوانین چاپ و توزیع کرده است.

او اظهار کرد: مردم می‌توانند هرگونه اخبار، اطلاعات و مسائل مرتبط با زمین‌خواری و تصرف‌های غیر قانونی را از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ "پنل پیامکی ارتباط مردم با یگان حفاظت پیرامون زمین خواری "به یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان اطلاع دهند.

باشگاه خبرنگاران جواناردبیلاردبیل#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

10 دقیقه پیش

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم سرما و یخبندان در 24 ساعت آینده در استان خبر داد.

12 دقیقه پیش

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید از همه مناطق لبنانی که اشغال کرده بیرون برود گفت که کشورش خواهان جنگ نیست و رژیم اسرائیل نباید قدرت حزب الله را دست کم بگیرد.

11 دقیقه پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

11 دقیقه پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

11 دقیقه پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

12 دقیقه پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

8 دقیقه پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

11 دقیقه پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

11 دقیقه پیش

بیشتر...