خبر 24 |
1 ماه پیش

شرط جدید سعودی ها برای حماس خبر24

شرط جدید سعودی ها برای حماس
به گزارشخبر24، شبکه «المیادین» به نقل از منابع آگاه فاش کرد، ریاض شرط خود برای از سرگیری روابط با حماس مبنی بر قطع روابط این جنبش با ایران را کنار گذاشته اما شرطی دیگر اعلام کرده که حماس را شوکه کرده است.

شبکه«المیادین» به نقل از منابع آگاه نوشت، اخیرا تماسی میان جنبش حماس و عربستان سعودی برقرار شده اما با نتیجه ناامیدکننده متوقف شده است.

این منابع اعلام کردند، این تماس در چارچوب تلاش‌های حماس برای آزادی بازداشت‌شدگان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده، حماس از پاسخ عربستان سعودی به درخواستش که از طریق یک میانجی مقیم در عربستان سعودی ابلاغ شده، شوکه شده است. ریاض با ازسرگیری روابط با حماس و آزادی بازداشت‌شدگان مذکور موافقت کرده اما شرطی گذاشته که پذیرش آن برای حماس محال است.

المیادین افزود، عربستان سعودی شرط قدیمی خود برای حماس مبنی بر قطع روابط با ایران را کنار گذاشته اما شرط جدیدی گذاشته مبنی بر اینکه حماس باید شروط کمیته چهارجانبه روند صلح (متشکل از روسیه، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا) را بپذیرد.

در ادامه این گزارش تأکید شده، حماس از شروط عربستان سعودی مبنی بر ضرورت حل و فصل میان این جنبش و رژیم صهیونیستی شوکه شده است. حماس به میانجی یاد شده گفته، هر گونه توافق با رژیم اسرائیل یا از سرگیری روابط با عربستان سعودی بر اساس این قاعده را قاطعانه رد می‌کند.

کمیته چهارجانبه از حماس می‌خواهد دست از آنچه خشونت می‌نامد، بردارد و اسرائیل را به رسمیت بشناسد و به توافقنامه‌های به امضا رسیده میان اسرائیل و فلسطین پایبند باشد.

در فوریه ۲۰۱۹، سعودی‌ها، بیش از ۶۰ اردنی و فلسطینی مقیم عربستان از جمله «محمد الخضری» نماینده جنبش مقاومت اسلامی «حماس» را به اتهام حمایت مالی از مقاومت فلسطین دستگیر کردند.

«خالد مشعل» رئیس حماس در خارج دیروز (شنبه) در گفت‌وگو با برنامه «الجانب الاخر» شبکه «الجزیره» از شکنجه شدید این افراد خبر داد و به این اقدام سعودی اعتراض کرد.

منبع: فارس


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قرچک- فرمانده مرزبانی فراجا عصر پنجشنبه ضمن حضور در قرچک با خانواده شهید«احمد توکلی»در این شهرستان دیدار کرد.

5 ساعت پیش

فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح با صدور پیامی مشترک، ضمن قدردانی و تشکر بابت حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، با ایشان تجدید عهد و بیعت کردند.

5 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اراده جدی روسای جمهور ایران و روسیه این است که سطح روابط اقتصادی فیمابین به حداکثر ممکن برسد، گفت: این رویکرد در سطح سران دو کشور ظرفیت و فرصتی استثنایی برای گسترش مناسبات است که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.

5 ساعت پیش

ماجرای ممنوع الخروج شدن علی دایی در پی ضبط گذرنامه اش در فرودگاه به یکی از داغ ترین موضوعات بحث در اینستاگرام تبدیل شده است.

7 ساعت پیش

برنامه فوتبال یک بعد از دو هفته تعطیلی به جدول پخش شبکه ورزش بر می‌گردد.

7 ساعت پیش

لیندا کیانی، بازیگر سینما و تلویزیون عکسی از کودکی اش منتشر کرد.

7 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده‌اند، تحمل نخواهیم کرد.

6 ساعت پیش

وی با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق زنان و حقوق بشر افزود: توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند.

5 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید روند توسعه مناسبات با روسیه به سرعت دنبال شود، گفت: توسعه روابط ایران و روسیه برای دشمنان دارای این پیام است که تحریم‌ها نمی‌تواند مانع از اجرای برنامه‌های ما باشد.

5 ساعت پیش

بیشتر...