ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

درد دل نیم ساعته سیدعباسی از بار گناهانم کم می شود ورزش سه

کد خبر : 1824319 |24 اردیبهشت 1401 ساعت 22:17 |5,768 بازدید |2دیدگاه

انگار تمام بدشانسی‌های دنیا برای ما است؛

درد دل نیم ساعته‌ سیدعباسی؛ از بار گناهانم کم می‌شود!

سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو بعد از توقف تیمش برابر پیکان صحبت‌های مفصلی را پیرامون وضعیت تیمش به زبان آورد.

به گزارش "ورزش سه" داوود سیدعباسی سرمربی جوان تیم فوتبال شهرخودرو بعد از آن‌که تیمش در خانه توانست از پیکان امتیاز بگیرد، در کنفرانس خبری حاضر شد و در جمع خبرنگاران مشهدی، پیرامون مسابقه امروز و در مجموع شرایط تیم فوتبال شهرخودرو در فصل جاری و شانس بقای تیمش در لیگ برتر صحبت کرد.

مشروح صحبت‌های داوود سیدعباسی را در ادامه می‌خوانید:

* شرمنده هواداران‌ شدیم

در ابتدای صحبت‌هایم باید از هواداران‌ تشکر کنم چون آن‌ها شور و هیجان خاصی به بازی دادند؛ تا لحظه آخر و دقیقه 90 مسابقه دست از تشویق ما برنداشتند اما نتوانستیم با پیروزی جواب محبت‌شان را بدهیم و شرمنده آن‌ها شدیم. ما در مسابقه امروز خیلی خوب توانستیم بازی را مدیریت کنیم، نسبت به عملکرد داور هم در چند صحنه هم معترض بودیم که بعداً می‌فهمیم اشتباه بوده یا نه، اما فکر می‌کنم اگر داور کمتر احتیاط می‌کرد، می‌توانست بازیکن پیکان را با نشان دادن کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج کند.

* فکر می‌کنم آن صحنه مشکوک به پنالتی عادی نبود

نسبت به داوری به نظر من جز آن موضوع، در صحنه آخر هم که بحث پنالتی بود، در شلوغی‌های درون محوطه از این صحنه‌ها پیش می‌آید اما این برخورد عادی نبود. البته الان دیگر فرقی هم ندارد کارشناسان چه بگویند، چون دیگر بازی تمام شده است و این موضوع کمکی به ما نمی‌کند. البته این را باید بگویم که خودمان باید امروز بازی را تمام می‌کردیم و کارمان را انجام می‌دادیم، در این مدت همه بدشانسی‌ها را آوردیم، تمام گل‌های بد را خوردیم.

* امیدوارم از گناهان‌مان در آن دنیا کم شود!

امیدوارم این عذاب‌ها و استرس‌ها لحاظ شود و خدا از گناهان ما کم کند؛ چون در این دنیا عذاب زیادی کشیدیم، آن دنیا از گناهان‌مان کم کند. از بازیکنان تیمم باید تشکر کنم چون می‌دانم کارشان خیلی سخت است. زمانی که خودم بازیکن بودم، تجربه می‌کردم تیم‌هایی که اینطور بد گل می‌خوردند، واقعا به هم می‌ریزند، اما بازیکنان ما خیلی خوب بازی را مدیریت کرده و توانستند گل خورده را هم جبران کنند. مقابل تیم سختکوش پیکان، که یکی از تیم‌های خوب لیگ است و توانسته تیم‌های خوب را هم ببرد، نمایش خوبی داشتیم.

* اصلاً خوش‌شانسی روی خوشش را به ما نشان نمی‌دهد

ما امروز توانستیم بازی را در برابر پیکان مدیریت کنیم و بعد از گل بدی که وارد دروازه‌مان شد، بچه‌ها موفق شدند که بازی را جبران کنند؛ گفتم که تیم ما تمام بدشانسی‌های عالم را آورده و اصلاً شانس روی خوش خودش را به ما نشان نداد و بازی نفت مسجد سلیمان را هم که بردیم، مُردیم.

* نشد یک روز آب خوش از گلویمان پایین برود

در هر بازی کلی موقعیت گل خراب می‌کنیم و یک روز نشد که آب خوش از گلوی ما پایین برود؛ متاسفانه گل‌های خیلی راحتی می‌خوریم با این‌حال باید از بچه‌های تشکر کنم و بازهم دست‌شان درد نکند که بازی را جبران کردند و حتی می‌توانستیم برنده بازی باشیم. ما واقعا در تمام بازی‌هایمان با تمام توان و تلاش‌مان به زمین می‌رویم که برنده شویم. هیچ هم تیم مغلوب نبودیم، شاید باخته باشیم اما هیچ‌وقت تیم  از پیش‌بازنده مسابقه ما نبودیم.

* همه بدشانسی‌های عالم به سراغ ما آمده است

بعد از بازی به بازیکنان تیمم می‌گویم که قضاوت را به مردم بسپارید و وجدان‌تان را کنار بگذارید و قضاوت را بگذارید مردم و اهل فن انجام بدهند؛ مهم‌ترین مسئله برای ما این است که وجدان‌مان راحت است.همیشه تلاش‌مان را بیشتر می‌کنیم و امروز هم یک گل خیلی بد خوردیم و همانطوری که گفتم همه بدشانسی‌های این عالم به سراغ تیم ما آمده است!

* هفته آینده پول قابل‌توجهی بین بچه‌ها تقسیم می‌شود

قرار بود که هفته گذشته به بچه‌هایمان پرداختی انجام شود، پرداختی انجام نشد چون پولی که قرار بود به باشگاه بیاید، نیامد؛ این هفته از مدیران باشگاه قول صددرصدی گرفتیم و امیدوارم که مطالبات‌مان پرداخت شود. بازیکنان ما با تمام کم و کاستی‌ها و نامهربانی‌هایی که در حقش‌شان می‌شود، می‌جنگند تا حق‌شان را بگیرند. باشگاه‌مان هم تلاش بچه‌ها را می‌بیند و قرار است هفته آینده مبلغ قابل‌توجهی به باشگاه بیاید و براساس قرارداد بچه‌هایمان آن پول تقسیم شود.

* 2 ماه است با حمیداوی صحبت نکردم چون ...
من با آقای حمیداوی آخرین‌بار شب عید صحبت کردم و آن زمان هم به ایشان فقط تبریک عید گفتم؛ از آن روز تا الان دیگر با ایشان صحبت نکردم چون به من هم ارتباطی ندارد. آقای حمیداوی در رأس باشگاه قرار دارد و من کارمند او هستم و با سرپرست تیم آقای سیدصالحی و آقای حیدرپور مدیرعامل تیم در ارتباط هستم. به هر حال باشگاه‌مان سلسله مراتب دارد و در ماه‌های گذشته با آقای حمیداوی صحبت نکردم. من دفعه قبلی هم نگفتم که با آقای حمیداوی صحبت کردم، با آقای شیرزاد صحبت کردم و از طریق ایشان گفتم که آقای حمیداوی بازداشت نشده است. الان که فکر می‌کنم آخرین‌بار آقای حمیداوی سر تمرین ما آمده بود و معذرت می‌خواهم که قسم خوردم.

* اگر سقوط هم کردیم، تلاش بچه‌ها فراموش نشود

تمام اتفاقاتی که برای تیم ما رخ داد، در نیم فصل اول بود؛ انسان به امید زنده است و ما تا هفته آخر تمام تلاش‌مان را می‌کنیم، البته که باید منطقی نگاه کنیم اما اگر اتفاقی هم رخ داد نباید تلاش بچه‌هایمان فراموش شود. الان هواداران می‌گفتند باید سر تا پای این بازیکنان را از زمانی که من آمدم طلا گرفت چون واقعا با این همه بگیر و ببند و بکش و دررو، کدام تیم می‌توانست روی پا بماند و نتیجه بگیرد. من خودم فوتبالیست بوده‌ام، هیچ ماست بندی نمی‌تواند بگوید ماست من ترش است و هر کسی می‌گوید مشکل از آن طرف است.

* به دنبال تعامل‌کردن بودم اما ...

من از روزی که آمدم سعی کردم که تعامل ایجاد کنم، اتفاقات اول فصل به تیم ضربه زد و نمی‌توانم قضاوت کنم و بگویم چه کسی مقصر بوده است؛ آن سال که تیم‌مان به آسیا رفت، چه کسی تیم را به آسیا برد؟ باشگاه می‌تواند بگوید من بردم یا استان باید بگوید من بردم؟ هیچ‌کدام، بلکه هواداران و آن کسانی که تیم را دوست داشتند تیم را به آسیا بردند.

* این اختلاف نیست، عداوت و دشمنی است

آنقدر اختلاف عمیق است که دیگر نمی‌شود گفت اختلاف! دیگر این عداوت و دشمنی است؛ ما تیشه برداشته‌ایم و به ریشه خودمان زدیم، من کسی را قضاوت نمی‌کنم فقط می‌توانم بگویم کارهایی شده که الان تیم به زمین خورده است. به نظر من همین که تیم‌مان الان سرپاست باید خداراشکر کرد. آن‌هم تیمی که از 14 بازی تنها 2 امتیاز گرفته بود! تیم ما با تیم‌هایی رقابت می‌کند که تماشاگران، مسئولان استانی و ... همه پشت‌شان هستند.

* اختلافات بین استان و باشگاه حل‌شدنی نیست!

همه می‌دانند که اختلافاتی بین استان و باشگاه بود اما بچه‌هایمان بدون دریافت پول زحمت می‌کشند؛ قرارداد کل بازیکنان ما، قرارداد یک بازیکن خوب لیگ برتری است. همه قراردادها را می‌دانیم چگونه است و شاید کل تیم ما به اندازه یک بازیکن مطرح قراردادهایشان نشود. در این بین من عزمی ندیدم که کسی بخواهد مشکلات را حل و فصل کند و طرفین سر مواضع خودشان بودند. یکبار هم دراینباره صحبت کردیم اما نه استان چیزهایی که باشگاه می‌خواهد در اختیار قرار می‌دهد و نه باشگاه چیزهایی که استان خواسته را انجام می‌دهد.

* اصلا این فصل از شهرخودرو هیچ اطلاعی نداشتم

این مسائلی که گفتم در حیطه کاری من نیست و صرفاً تا جایی که می‌دانم درباره‌شان صحبت کردم چون کار من مسائل فنی است؛ از روز اول هم در باشگاه نبودم که ریز اختلافات را بدانم، بدانید پیش از آن‌که سرمربی تیم هم شوم، بیش از 4 ماه بود که با آقای حمیداوی ارتباطی نداشتم. اصلا این فصل، اولین فصلی بود که حتی شهر خودرو را پیگیری نمی‌کردم و اصلاً خبر نداشتم!

* قضاوت خوب یا بد بودن من با هواداران است

افتخار می‌کنم که در مشهد کار می‌کنم و کار کردم؛ دو سال در اینجا در ابومسلم بازی کردم و کمک مربیگری هم کرده‌ام؛ در هر تیمی که بازی کردم، برایم افتخار بوده و قضاوت خوب یا بد بودن من با هواداران است. مصاحبه برخی دوستان را می‌خوانم و می‌گویند از وضعیت و شرایط ناراحت هستند، حق دارند اما اگر به جای ما می‌بودند دیگر چه می‌گفتند!

* با میلیون‌ها سال نوری فاصله از شرایط نرمال تا اینجا آمدیم!

ما میلیون‌ها سال نوری از شرایط نرمال دور بوده‌ایم، با این‌حال تیم را تا به اینجا رساندیم؛ آن‌هم در این وضعیت اقتصادی که اگر یک کیسه برنج از سوپرمارکت بخرید، متوجه وضعیت می‌شوید، حالا ما در این وضعیت پول پرواز و هتل و ... را می‌دهیم، آن‌هم در شرایطی که می‌شد تعاملی پیش بیاید. این‌که چه شد تا ما به اینجا رسیدیم را شما کارشناسی کنید.

سید عباسی
فوتبال


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاپیتان تیم ملی کاراته با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که از کجا آمدیم و به کجا رسیدیم، گفت: سرمربی تیم ملی طی سال‌های گذشته به خیلی‌ها بیش از اندازه بها داد و از آن‌ها حمایت کرد.

5 ساعت پیش

مدیرعامل تراکتور در دفاع از تیمش مدعی شد که جنجال های بازی با پرسپولیس به خاطر رفتار بازیکنان حریف بود.

5 ساعت پیش

انتظار می رود که استقلال با کمترین تغییرات ممکن نسبت به بازی با آلومینیوم به مصاف مس برود.

5 ساعت پیش

تیم‌ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان با برد برابر تیم ژاپن دومین پیروزی خود را در رقابت‌های آسیا و اقیانوسیه رقم زد و تیم زنان نیز در سومین دیدار خود برابر تیم تایلند به پیروزی رسید.

5 ساعت پیش

پس از اینکه کمک داور گل سالم الدوسری را آفساید گرفت، او از سوی هواداران الاتحاد هو شد. اما پس از تأیید گل، این بازیکن رو به تماشاگران رقیب تعظیم کرد.

5 ساعت پیش

امیرحسین صدر و نگاه او به بازگشت عالی سیتی به سرکردگی گوندوگان و قهرمانی پریمیرلیگ ...

5 ساعت پیش

دکتر خسرو خرم بر سر مزار استانکو حضور پیدا کرد.

15 ساعت پیش

محمد آقاجان‌پور به دلیل مصدومیت نمی‌تواند تیمش را در دو بازی پایانی فصل همراهی کند.

5 ساعت پیش

سعید ارمغانی که عهده دار هدایت تیم ملی بسکتبال شده است به ایران آمد تا از هفته آینده همکاری با فدراسیون و این تیم را آغاز کند.

5 ساعت پیش

بیشتر...