خبرگزاری ایسنا |
1 روز پیش

برنامه سومین روز از بیست هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک نوجوان همدان ایسنا

برنامه سومین روز از بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

ایسنا/همدان۱۹ نمایش در سومین روز از بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، جمعه ۳ تیرماه و در سومین روز برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، این رویداد نمایشی میزبان اجرای ۱۹ نمایش است.

نمایش «آورده‌اند که...» به نویسندگی محسن عمادی و هادی کیانی و کارگردانی هادی کیانی از اصفهان ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر نوجوان در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی روی صحنه می‌رود، همچنین نمایش «اتاق بازی» نوشته و کار «آرین ناصری‌مهر» از تهران ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر خردسال در پلاتو استاد بیگلریان اجرا خواهد شد.   

تالار اصلی مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی هم در ساعات ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر نوجوان میزبان نمایش «باب اسفنجی کرگدن» به نویسندگی و کارگردانی سامی صالحی‌ثابت از تهران خواهد بود، در پلاتو استاد عاشورپور ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ هم نمایش «سومین روز تابستان» نوشته و کار محسن پورقاسمی از همدان در بخش مسابقه تئاتر نوجوان اجرا می‌شود.

«نقل برزو» به نویسندگی سیدمحسن هاشمی با نقالی یاسمین انصاری‌تبار و زهرا داورپناه از تربت حیدریه ساعت ۱۶ در بخش نمایش‌های ایرانی جشنواره در محوطه داخلی این مجتمع فرهنگی هنری اجرا خواهد شد و محوطه بیرونی نیز ساعت ۱۶:۴۵ پذیرای نمایش «محیط‌بانان شجاع» نوشته و کار لیلا بیگوند از تهران و نمایش «تله من» به نویسندگی و کارگردانی هیام احمدی از شاهین‌شهر ساعت ۱۸:۴۵ در بخش مسابقه تئاتر خیابانی است.

در تالار فجر هم «ریزجان» نوشته هادی حسنعلی و کار ندا وفایی از قم ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ شرکت‌کننده در بخش مسابقه تئاتر کودک در این تالار روی صحنه خواهد رفت.

تماشاخانه تالار مهدیه در سومین روز از جشنواره از ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰ میزبان نمایش «سیاه چال» به کارگردانی کیارش نساجی از شیراز، «نقل رستم و اکوان دیو» با نقالی میلاد امیدوار از شیراز، نمایش «آن سه نفر» به کارگردانی امیرمحمد حسنوند از خرم‌آباد، نمایش «خواب شیرین» نوشته و کار شهرزاد شجاع‌الدینی از شیراز و «نقل رستم و تهمینه» با نقالی مهدیه بختیاری از همدان در بخش تئاتر دانش‌آموزی است. همچین نمایش «کرمی که هیولا شد» نوشته و کار امیر جهان‌پور از ارومیه ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر کودک به صحنه خواهد رفت.

در تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان هم در ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰  پذیرای نمایش «پرنده آبی» نوشته موریس مترلینگ و کار سمیرا یزدان‌پژو و آنیتا توکلی از کرج در بخش اجرای تئاتر با کودکان زیر ۱۸ سال است.

مریانجی‌ها در تالار شهید مظاهری به تماشای نمایش «خانم خزوک» براساس اثر باغچه‌بان به کارگردانی حمید کیانیان از مشهد ساعت ۱۶ و ۱۸ در بخش تئاتر فراگیر خواهند نشست.

پیاده راه بوعلی  ساعت ۱۰:۳۰ میزبان نمایش «تله من» نوشته و کار هیام احمدی از شاهین‌شهر، نمایش «یه دنیایی که آدم‌هاش آبی شن» نوشته میثم کرمی و کار زهرا سادات احمدی از محلات ساعت ۱۱:۳۰ و نمایش «غولک‌های نازنین» به نویسندگی و کارگردانی موسی هدایتی از قروه ساعت ۱۷:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر خیابانی خواهد بود.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، یکم تا ششم تیرماه به دبیری‌ امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، شهرداری همدان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان در حال برگزاری است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جانشین مهاجم سابق استقلال در ترکیب الغرافه قطر مشخص شد.

7 ساعت پیش

با حکم مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین مهدی خنجری به عنوان مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل و خدمات دریایی آبادان انتخاب شد .

6 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر از ثبت رکوردی تازه در تولید این پتروشیمی در سه ماه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: تولید در این مجتمع به ۱۲۱ درصد ظرفیت اسمی رسید.

6 ساعت پیش

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب با مردم به صورت زنده سخن می‌گوید.

7 ساعت پیش

​کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان به مدت دو روز فرصت دارند کارت خود را دریافت کنند.

7 ساعت پیش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گرامیداشت مرحوم کریم اکبری مبارکه و مرحوم محمدرضا الوند که به علت کرونا درگذشتند و سعید باغبانی از هنرمندان تئاتر برگزار می‌شود.

7 ساعت پیش

کارلوس کی روش سابقه سرمربیگری رئال مادرید را دارد.

6 ساعت پیش

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین مصوبات ستاد درباره استفاده از ماسک، از تصویب تزریق واکسن یادآور به گروه بالای ۱۲ سال خبر داد.

7 ساعت پیش

سعید صادقی پس از عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس گفت: خیلی از این موضوع خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم به آرزویم رسیدم تا با تیم بزرگ پرسپولیس قرارداد ببندم.

7 ساعت پیش

بیشتر...