مجله دلتا |
۲ هفته پیش

نکات نگهداری از گیاهان در منزل نگهداری از گیاهان آپارتمانی در منزل مجله دلتا

گیاهان آپارتمانی طبیعت را به داخل خانه می‌آورند. خانه را رنگی از سبزی می‌بخشند و بخش‌های بی‌روح خانه را ملایم و زیبا می‌کنند. گیاهان حتی می‌توانند هوای بهتری در خانه ایجاد کنند.
نکات نگهداری از گیاهان در منزل

بعضی از گیاهان محلی هستند که نگهداری‌ از آن‌ها شرایط ویژه‌ای دارد، اما این ترفندها به‌طورکلی می‌تواند به شما کمک کند، گیاهان خود را سالم نگه دارید. در این مطلب ازمجله دلتابه بیاننکات نگهداری از گیاهان در منزلمی‌پردازیم.

گیاهان را با شرایط نوری خانه تطابق دهید

گیاهان در نیاز به نور متفاوت هستند. بعضی‌ها به نور زیاد احتیاج دارند که می‌توانید آن را مقابل پنجره رو به جنوب در خانه پیدا کنید. بعضی دیگر از گیاهان در نور ملایم صبح و در مقابل پنجره رو به شرق رشد می‌کنند. فاصله از پنجره می‌تواند بر قدرت نور و کیفیت آن تاثیر بگذارد و موضوع را پیچیده کند. بعضی از گیاهان به نور کمتری احتیاج دارند، ولی بهتر است گیاهان را با شرایط نوری که در آن بهترین رشد را دارند، مطابقت دهید.

نکات نگهداری از گیاهان در منزل

از خاک گلدان مرغوب استفاده کنید

یکی از نکات نگهداری از گیاهان در منزل استفاده از خاک گلدان مرغوب است. خاک گلدان خوب با ایجاد تعادل در هوادهی، تغذیه و نگهداری رطوبت، ریشه‌های سالم‌تری پرورش می‌دهد. این خاک گل خوب را می‌توانید از مراکز پرورش گل تهیه کنید. نکات بیشتر در مورد گیاهان آپارتمانی را در مطلبهرگز از این گیاهان آپارتمانی در منزل استفاده نکنیدبخوانید.

به اندازه کافی به گیاه آب بدهید

گل‌های آپارتمانی به آبیاری مکرر و کامل نیاز دارند. تمام ریشه را خیس کنید و بگذارید آب اضافه از زیر گلدان خارج شود. نگذارید آب راکد بیشتر از یک یا ۲ روز در زیرگلدانی بماند. این کار باعث بیماری‌های مختلف در ریشه می‌شود. اجازه دهید قبل از آبیاری دوباره خاک گلدان کاملا خشک شود برای این که رطوبت خاک را اندازه بگیرید، انگشتتان را حدود ۵ سانتیمتر داخل خاک فرو کنید. اگر خشک بود، زمان مناسبی برای آب‌دهی است.

به اندازه کافی به گیاه آب بدهید

کوددهی و کنترل آفات

آب‌دهی مرتب برای بیشتر گیاهان آپارتمانی مورد نیاز است، اما این کار مواد مغذی را از خاک خارج می‌کند. با کوددهی منظم این کمبود را جبران کنید. حشراتی مثل شته‌ها، فلس و مگس سفید می‌توانند در خانه مسئله‌ساز شوند. به‌طور مرتب گیاهان خود را بازرسی کنید تا متوجه نشانه‌هایی از این حشرات شوید و اگر لازم بود، آن را درمان کنید.

رطوبت را افزایش دهید

شرایط داخل خانه می‌تواند برای گیاهان خشک و کشنده باشد. آن‌ها را از وسایل گرمایشی، درگاه‌ها و پنجره‌های باز دور نگه دارید. گلدان‌ها را در جاهایی از خانه که مرطوب هستند، مثل آشپزخانه و حمام (اگر نور کافی دارند) بگذارید.

رطوبت را افزایش دهید

برگ‌ها را تمیز نگه دارید

خاکی که روی برگ گیاهان آپارتمانی می‌نشیند، نور را محدود می‌کند و حشرات را در خود نگه می‌دارد. برگ‌ها را با دستمال مرطوب پاک کنید و اگر هوا سرد نیست، آن‌ها را در حیاط بشویید.

برگ‌ها را تمیز نگه دارید

پیشنهاد مطالعه:مطلبچگونه یک دکور زیبا و بی‌نظیر در خانه داشته باشیم؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فضای منزل به‌گونه‌ای است که شرایط مطلوب برای پرورش گیاهان را ندارد. به همین دلیل افراد تمایل به نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل دارند.

3 روز پیش

شاید برای شما هم داشتن یک خانه با چیدمانی شیک و زیبا به نظر سخت برسد، این مطلب به بیان نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل می‌پردازد.

3 روز پیش

در کنار وسایل ضروری برای چیدمان منزل به وسایل و لوازم تزیینی برای لوکس شدن خانه هم نیاز داریم. با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید.

4 روز پیش

در حال حاضر، کاورهایی بر روی رادیاتور و شوفاژ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب از به معرفی مدل های کاور برای شوفاژ می‌پردازیم.

4 روز پیش

برای خوشبو کردن فضای هر خانه‌ای، روش‌هایی ساده و مشترک وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش های خوشبو کردن منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

طراحی و تزیین دکوراسیون کنج های خانه اگر به خوبی انجام شود، در زیباتر به نظر رسیدن خانه تاثیرگذار است و مشکل کمبود فضا را حل می‌کند.

5 روز پیش

انتخاب رنگ درست برای دکور منزل با ته‌رنگ و زمینه رنگی درست می‌تواند بهترین راهکار شما برای این باشد که خانه‌ شما تمیزتر باشد.

5 روز پیش

سبک فرش هم یکی از مهم‌ترین عواملی است که تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل دارد. این مطلب به معرفی فرش‌ های مدرن در دکور منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

دکوراسیون ورودی منزل اولین چیزی است که به محض ورود به خانه با آن مواجه هستیم. این مطلب به بیان نکات تزیین و طراحی ورودی منزل می‌پردازد.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم به معرفی وسایل شیک و لوکس در دکور منزل بپردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

گیاهان در دکوراسیون و رنگ‌‌دهی به فضای خانه‌ شما موثر هستند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

دکوراسیون فضای اطراف میز تلویزیون به خصوص زمانی که تلویزیون را به دیوار نصب کرده‌اید یک فضای خوب برای قرار دادن لوازم دکوری است.

۱ هفته پیش

آینه‌ها در ابعاد، طرح و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی مدل های شیک و جذاب آینه در منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

طراحان دکوراسیون منزل تاکید زیادی بر وجود و حضور ساعت در خانه دارند.این مطلب شما را با اصول یافتن محل مناسب ساعت دیواری در خانه آشنا می‌کند.

۱ هفته پیش

در این مطلب انواع مدل های پرده در دکور اتاق خواب را معرفی خواهیم کرد. بهتر است پرده را با توجه سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

بیشتر...