خودروتک |
1 ماه پیش

دلیل پلیس برای مخالفت با خرید خودرو به صورت وکالتی

دلیل پلیس برای مخالفت با خرید خودرو به صورت وکالتی

برخی از هموطنان همچنان اقدام به ارائه وکالت‌نامه برای نقل و انتقال خودرو می‌کنند و بارها دیده شده است که خریدار ماه‌ها با گذشت زمان اعتبار وکالت‌نامه، اقدام به تعویض پلاک نکرده و فروشنده نیز بی‌خبر از ماجرا است!

به گزارشخودروتکبه نقل از تسنیم،پلیس راهوربار‌ها نسبت به ارائه وکالت‌نامه برای نقل و انتقال خودرو‌ها هشدار داده و اعلام کرده است که هموطنان تا جای ممکن از ارائه وکالت‌نامه برای نقل و انتقالخودروخودداری کنند، زیرا این کار معایب و آسیب‌های احتمالی زیادی در پی خواهد داشت.

علی‌رغم آن، برخی از هموطنان همچنان اقدام به ارائه وکالت‌نامه برای نقل و انتقال خودرو می‌کنند و بار‌ها دیده شده است که خریدار، ماه‌ها با گذشت زمان اعتبار وکالت‌نامه، اقدام بهتعویض پلاکنکرده است و فروشنده نیز بی‌خبر از ماجرا است، در صورتی که اگر طی این مدت، خریدار با خودروی مذکور تصادفی مخصوصاً جرحی یا فوتی رقم بزند یا اینکه با خودروی مذکور جرمی صورت گیرد، عملاً فروشنده نیز به دردسر خواهد افتاد!

سرهنگ علی محمدی؛ رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور با بیان اینکه فروشنده و خریدار خودرو باید به‌صورت همزمان در مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک حضور داشته باشند، گفت: متأسفانه وکالت برای تعویض پلاک خودرومشکلاتفراوانی برای خریدار و فروشنده ایجاد می‌کند، در برخی موارد ارکان اصلی خودرو عوض شده است یا خودروتصادفشدید بالای ۶۰ درصد داشته است لذا بنابر تشخیص پلیس، خودرو ایمنی واستانداردلازم را برای شماره‌گذاری ندارد و خریدار عملاً نمی‌تواند خودرو را تعویض پلاک کند، در این حال فروشندهپولخودرو را گرفته است و خریدار متضرر می‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر پیش آمده که خودرو سرقتی بوده و مشکلات زیادی برای خریدار ایجاد کرده است و فروشنده نیز متواری شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: در موارد عکس هم فروشنده وکالت داده و خریدار تعویض پلاک نکرده است و تخلفات رانندگی که در این مدت مرتکب شده است در کد ملی فروشنده نشسته و جریمه‌ها برای فروشنده آمده است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه خریدار و فروشنده خودرو باید ابتدا به مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک مراجعه کنند و پس از بررسی و کنترل اصالت خودرو و مدارک مربوطه تعویض پلاک کنند، متذکر شد: با توجه به مشکلات یادشده، فروشندگان و خریداران خودرو از دادن و گرفتن هرگونه وکالت برای نقل و انتقال خودرو جداً خودداری کنند تا متضرر نشوند.

محمدی در پاسخ به این سؤال که فروشنده خودرو در صورت ارائه وکالت‌نامه به خریدار و عدم تعویض پلاک توسط خریدار باید چه اقدام قانونی انجام دهد، گفت: در این‌گونه موارد باید فروشنده به مراجع قضائی مراجعه کند و دادخواست توقیف و الزام به فک پلاک بگیرد تا مراحل قانونی انجام شود، البته این کار نیز زمان‌بر است.

وی با تأکید بر اینکه "اکنون اخذ نوبت تعویض پلاک به‌راحتی امکان‌پذیر است و این کار در مدت نیم ساعت انجام خواهد شد"، گفت:خرید و فروشوکالتی آسیب زیادی برای هر دو طرف دارد.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت:سردار تنگسیری گفت : همه قایق ها و موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

5 ساعت پیش

محققان خطرناک‌ترین نوشیدنی برای روده را که باعث سرطان می‌شود، شناسایی کردند.

5 ساعت پیش

در حالی که مرزهای زمینی به عراق بازگشایی شده؛ اما فقط زائران در قالب کاروان سازمان حج و زیارت امکان تردد از مرزهای زمینی را دارند و سفرهای انفرادی یا گروهی از طریق مرز زمینی ممنوع است.

5 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

4 ساعت پیش

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

5 ساعت پیش

در پی بروز تخلفات احتمالی در واردات نهاده‌های دامی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با دستور رئیس‌جمهور برکنار و محمدعلی نیکبخت با حکم وزیر جهاد کشاورزی به عنوان سرپرست جدید این سازمان منصوب شد.

5 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس روز قبل نامه رسمی خود را به باشگاه سانتاکلارا برای جذب محمد محبی ارسال کرد.

5 ساعت پیش

مصرف روزانه خربزه در روزهای گرم تابستانی می‌تواند به رفع تشنگی و تامین بخشی از آب مورد نیاز بدن کمک کند.

5 ساعت پیش

وضعیت اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان نامعلوم است، با وجود اعلام نظر منفی کمیسیون تطبیق مقررات مجلس، هنوز خبری از احتمال اصلاح این مصوبه در هیات دولت نیست.

6 ساعت پیش

بیشتر...