ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

نحوه برگزاری مراسم شب های قدر در شهرهای قرمز نارنجی طرح ترافیک ادامه دارد ایران آنلاین

نحوه برگزاری مراسم شب‌های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی/طرح ترافیک ادامه دارد؟

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه در روز شنبه درباره ادامه لغو اجرای طرح ترافیک در تهران تصمیم گیری می شود، توضیحاتی درباره نحوه برگزاری شب های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی ارائه کرد.

حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره ادامه محدودیت ها در شهرهای قرمز و نارنجی گفت: براساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها تا زمانی که وضعیت شهرها از نظر بیماری تغییر پیدا نکرده است محدودیت ها ادامه پیدا می کند. یعنی اگر شهری قرمز است محدودیت های مربوط به شهرهای قرمز و اگر شهری در وضعیت نارنجی است محدودیت هایی که برای شهرهای نارنجی است، ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر ادامه داد: تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر برای این است که با همراهی مردم و دستگاهها در رعایت پروتکل ها بتوانیم روند تغییر وضعیت ها را به سمت بهتر شدن و بهبود وضعیت ها سوق دهیم. بنابراین تا زمانی که شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند به وضعیت نارنجی تبدیل نشده اند و تا زمانی که شهرهای نارنجی به وضعیت زرد و آبی تبدیل نشده اند ما محدودیت ها را به قوت خود داریم.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه محدودیت هایی که در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها اجرایی شده، به قوت خود باقی است، تصریح کرد: در شب های قدر براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است مراسم در فضای باز با حداقل جمعیت و در فاصله دو متری برگزاری شود. حداکثر زمان برگزاری مراسم نیز به مدت ۲ ساعت است و پروتکل ها به قوت خود در این شب ها باقی است.

قاسمی درباره منع تردد شبانه در شب های قدر گفت: در سه شب قدر براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت تردد شبانه اجرا نخواهد شد. مراسم شب های قدر در شهرهایی که دارای وضعیت قرمز و نارنجی هستند در فضای باز به مدت دو ساعت و با جمعیت محدود باید برگزار شود و در شهرهای زرد و آبی طبق همان محدودیت هایی که در طرح جامع دیده شده، مراسم شب های قدر برگزار می شود.

وی درباره آخرین وضعیت شهر تهران و ادامه لغو اجرای طرح ترافیک گفت: در جلسه هفته گذشته لغو اجرای طرح ترافیک به مدت یک هفته بود یعنی از شنبه هفته گذشته تا شنبه ۱۱ اردیبهشت بود و باید ببینیم در جلسه روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی در این خصوص گرفته خواهد شد.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره عدم رعایت پروتکل ها از سوی برخی از اصناف گفت: قاطبه اصناف در این مدت همکاری و همیاری خوبی داشتند به رغم همه مشکلات اقتصادی که دارند. به دلیل تحریم ها و مشکلاتی که دولت در بحث درآمدها داشت بسته های حمایتی به شکل کامل و مورد رضایت برای اصناف نبوده اما با همه مشکلات و گلایه هایی که اصناف دارند، همراهی قاطبه اصناف با رعایت پروتکل ها و اجرای محدودیت ها بسیار خوب بوده است.

قاسمی یادآور شد: در صورت تخلف اصناف مردم می توانند به سامانه ۱۲۴ اتاق اصناف و یا پلیس اماکن اطلاع دهند ماموران اتاق اصناف یا پلیس اماکن با مراجعه به این اصناف تذکرات لازم را به آن ها می دهند تا ان شاءالله این اصناف نیز پروتکل ها را رعایت کنند البته همانطور که گفتم الحق و الانصاف اصناف همراهی خوبی با ما داشتند و براساس گزارش وزارت بهداشت الحمدالله روند صعودی بیماری کمتر شده است.

وی همچنین درباره مرزها و مبادی رسمی کشور گفت: مرزها ناظر بر دو حوزه است یکی مبادی رسمی ما است که با استفاده از گذرنامه تردد مسافران انجام می شود. با توجه به شیوع ویروس هندی مرزهای همجوار با پاکستان برای تردد مسافران بسته است اما برای برخی از گروه ها این محدودیت ها به گونه ای است که با اخذ تست pcr امکان پذیر است اما به صورت عموم بسته است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: فرآیند تجاری نیز به قوت خود باقی است چراکه از ابتدای شیوع کرونا محدودیت ها در خصوص تردد مسافران است و بخش تجاری که شامل واردات و صادرات و ترانزیت می شود، با رعایت پروتکل ها امکان پذیر است.

قاسمی همچنین درباره آخرین وضعیت تردد از مرزهای عراق گفت: تا ۱۵ اردیبهشت ماه ممنوعیت تردد مسافران از این مرزها عملیاتی می شود و بعد از ۱۵ اردیبهشت مجددا بررسی می شود و چنانچه نیاز بود ممنوعیت مجددا استمرار پیدا خواهد کرد./ایلنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رژیم اشغالگر با بمباران اردوگاه «الشاطئ» و کشتار شماری از فلسطینیان از جمله چند کودک و زن، جنایت دیگری را در غزه مرتکب شده است.

1 ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

1 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

2 ساعت پیش

این روزها سایه خشکسالی بر زندگی مردمان اکثر نقاط کشور به‌ویژه مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور سنگینی می‌کند، براساس آمارها و شواهد بارش‌ها در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ درصد در چهارمحال و بختیاری کاهش داشته است و به گفته مسئولان تابستان سختی از نظر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در پیش خواهد بود.

2 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

2 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

2 ساعت پیش

بازیکنان و از همه بدتر برخی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه‌های تاسف‌برانگیز، ضعف‌های اخلاقی و حرفه‌ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

2 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

2 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

3 ساعت پیش

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای بسته حمایتی جدید برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق خبر داد و گفت: این بسته جدید حمایتی دربردارنده ۳ نوع تسهیلات است.

3 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

3 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

3 ساعت پیش

گل محمدی بالاخره طعم پیروزی در دربی را چشید.

4 ساعت پیش

مغانلو با وجود ناکامی در گلزنی تأثیرگذاری خود را نشان داد.

4 ساعت پیش

وزارت اوقاف غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مسجد «قلیبو» در شمال غزه را با خاک یکسان کرده است.

4 ساعت پیش

بیشتر...