1 روز پیش
2 بازدید

بوی تفکر لیبرالی در کشور می‌آید

بوی تفکر لیبرالی در کشور می‌آید
سیب‌زمینی و جوجه مرغ زیاد تولید می‌شود و مردم هم نیاز دارند اما برای بحث قیمت با بولدزر این محصولات و جوجه‌ها را نابود و دفن می‌کنند.

به گزارشسراج24، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از نمایندگان طلاب و دانشجویان بسیجی، با بیان اینکه بسیج یک نوع تفکر است و همه قشرها به نحوی در آن سهیم هستند، اظهار داشت: انسان‌های با اندیشه بسیجی در انواع کارهای نظامی، بهداشتی، علمی، صنعتی، اقتصادی و غیره حضور دارند و موثر هستند.

وی با تأکید بر اینکه بقای انقلاب اسلامی به وجود مبارک بسیجیان است، بیان داشت: همه خدمات و تلاش‌ها مؤثر است اما مسئله را حل نمی‌کند چون انسان موجودی فرهنگی است و تا فرهنگ اصلاح نشود نمی‌توان مسائل و مشکلات را حل کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طلاب و دانشجویان در انواع خدمت‌رسانی‌ها حضور دارند و ایثار می‌کنند، مطرح کرد: اما طلبه و دانشجو یک وظیفه اختصاصی دارد که از اقشار دیگر ساخته نیست و آن حضور فعال و مؤثر در بخش‌های فرهنگی است.

عبادی با بیان اینکه با تفکر قارونی و شیوه لیبرالی وقتی کالایی تولید می‌شود و موجب پایین آمدن قیمت می‌شود آن را در دریا می‌ریزند، گفت: آمار مرگ و میرکرونادر مقابل آمار انسان‌های گرسنه‌ که در شبانه‌روز در سراسر دنیا می‌میرند ناچیز است اما چرا از این افراد گرسنه حرفی نمی‌زنند!

وی با اشاره به اینکه گاهی در کشور ما نیز اخباری منتشر می‌شود که از آن بوی تفکر لیبرالی می‌آید، تصریح کرد: سیب‌زمینی و جوجه مرغ زیاد تولید می‌شود و مردم هم نیاز دارند اما برای بحث قیمت با بولدزر این محصولات و جوجه‌ها را نابود و دفن می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی و اجتماعی از راه تخصص علم اقتصاد و اجتماعی حل نمی‌شود مگر اینکه فرهنگ جامعه اصلاح شود، متذکر شد: اگر بخواهید مسائل اقتصادی را از راه تخصصی حل کنید شاید موانع و رفع موانع قابل شناسایی باشد اما نمی‌توان اعتماد کرد که مسئله فقط با تخصص قابل حل است چرا که وقتی فرهنگ معلول است، متخصص مثل دزدی که بار بیشتری را می‌دزد.

عبادی تصریح کرد: دانشجو و طلبه ضمن اینکه در همه خدمات و صحنه‌ها حضور دارند اما کار اختصاصی آنان این است که در طرحی موثر و هماهنگ برای اصلاح فرهنگ و هدایت اندیشه بشریت به سمت دعوت انبیاء الهی راهکار ارائه دهند.

وی افزود: استعمارگران، خیمه شب بازی راه می‌اندازند چون ضمن اینکه نقش نظامی و کشتار حریف دارد و مسلمانان را به جان هم می‌اندازند اما همه اینها مقدمه است برای تبلیغات و اسلام‌ستیزی و سعی دارند افکار عمومی را از اسلام منصرف کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به نفوذ دشمن برای بی‌آبرو کردن اسلام اشاره کرد و گفت: ما چون وظیفه بزرگ خود را کنار گذاشته‌ایم و به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنیم متؤسفانه توطئه‌های دشمن خیلی از مواقع به نفع آنان تمام می‌شود در حالی که اگر ما دست به دست هم دهیم و راهکار مناسب ارائه دهیم و شیوه‌های ابلاغ و تبلیغ را به شیوه‌های به روز تنظیم کنیم ما پیروز هستیم.

عبادی با بیان اینکه دانشگاه و حوزه باید با شیوه کارشناسی برای مردم تشنه عدالت دنیا طرح ارائه دهند، تأکید کرد: این کار  مهم از اقشار دیگر جامعه ساخته نیست و تنها باید دانشگاه و حوزه ورود پیدا کنند.
منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی


مطالب پیشنهادی

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

چمران: رای اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران با بیان اینکه رای اصولگرایان کاهش داشته است گفت: من نمی خواهم به تقسیم بندی ها تاکید داشته باشم ولی به طور کلی مشارکت در این دور از انتخابات کمتر از دفعات قبل بود، ما پیش از این وقتی به مساجد و مجالسی که عموما می رفتیم شاهد شور و هیجان بیشتری بودیم اما اینبار شور و هیجان کمتری را دیدیم .

مطالب مرتبط