خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

تمام خدمات نازایی در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه قرار گرفت اخبار کرمانشاه اخبار استانها تسنیم Tasnim


تمام خدمات نازایی در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه قرار گرفت

گروه استان‌ها– مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: تمام خدمات نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از ابتدای دی ماه تاکنون نزدیک به ۸۶۰ میلیون تومان در این زمینه به متقاضیان پرداخت شده است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمانشاه، قرارگاه عملیاتی سلامت و جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ظهر امروز با حضور سرپرست دانشگاه، مدیرکل بیمه سلامت استان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همچنین معاونان بهداشت، درمان و آموزش و جمعی از مدیران دانشگاهی و دیگر اعضای این قرارگاه تشکیل جلسه داد.

محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: قانون "حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" یکی از مهمترین برنامه‌های در دست اجرای کشور است و در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز تمامی واحدها و کمیته‌های تخصصی این قرارگاه باید منسجم و همگام با یکدیگر با جدیت در مسیر اجرای این قانون گام بردارند.

قادری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: تمام خدمات نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و افراد هر هزینه‌ای در این زمینه از ابتدای فروردین 1400 انجام داده‌اند، با ارائه صورت حساب‌ها به بیمه سلامت می‌توانند شامل تسهیلات بیمه‌ای این سازمان قرار گیرند.

وی عنوان کرد: حتی افرادی که تحت پوشش دیگر سازمان‌های بیمه‌ای به غیر از بیمه سلامت هستند که خدمات نازایی را پوشش نمی‌دهد، با معرفی به سازمان بیمه سلامت می‌توانند از تسهیلات این سازمان در این بخش استفاده کنند.

وزیر بهداشت: بیمه‌ها باید 90 درصد هزینه درمان نازایی و ناباروری را تقبل کنند
شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش 90 درصدی هزینه درمان نازایی

قادری گفت: از ابتدای دی‌ماه تاکنون نزدیک به 860 میلیون تومان در زمینه نازایی از سوی سازمان بیمه سلامت به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: در هفته‌های اخیر 54 هزار نفر دیگر را نیز تحت پوشش بیمه قرار دادیم و خوشبختانه دیگر فرد بیمه نشده‌ای در استان وجود ندارد.

قادری بیان کرد: بیمه سلامت آماده عقد قرارداد با مراکز ارائه دهنده خدمات درمان نازایی است و در این حوزه اگر زوجین به بخش خصوصی نیز مراجعه کنند تا 60 درصد هزینه‌های درمان را سازمان بیمه سلامت پرداخت خواهد کرد.

ابراهیم شکیبا معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز اظهار داشت: میانگین سنی جمعیت در کشور ما در سال‌های 1355 تا 1399 از 22.4 به 32 سال رسیده و عملاً 10 سال جمعیت پیرتر شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به نرخ رشد جمعیت کشور، اجرای قانون "حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" مقوله‌ای بسیار مهم است و باید با جدیت و عزم همگانی درون و فرابخشی اجرای این قانون و دستیابی به اهداف آن در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام /832/ح#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه کشورمان به وزرای خارجه کشورهای دارای منشاء ریزگرد و یا مبتلا به بحران زیست محیطی حاصل از انتشار گسترده گرد و غبار در منطقه نامه نوشت.

6 ساعت پیش

تولیت آستان قدس رضوی در نخستین سفر رسمی خود در سال 1401 وارد شهرستان طبس شد.

8 ساعت پیش

معاون استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم اهتمام جدی برای بهبود شرایط خدمت و زندگی فرهنگیان دارد و فرهنگیان نیز باید اجرای سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب را مدنظر داشته باشند.

8 ساعت پیش

پرونده اولین فصل از رقابت‌های لیگ کنفرانس اروپا با قهرمانی تیم فوتبال رم با غلبه بر یاران علیرضا جهانبخش در دیدار پایانی این مسابقات بسته شد.

8 ساعت پیش

سخنگوی دولت از اعزام هیئتی فنی از سوی سازمان محیط زیست به عراق برای پیگیری مشکل گرد و غبار خبر داد.

8 ساعت پیش

معاون نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوست دیرین و شریک مطمئن برای روسیه یاد کرد و گفت: مسکو همواره اهمیت فراوانی برای توسعه روابط با تهران قائل است.

8 ساعت پیش

مدال سرمربی تیم فوتبال میلان در رقابت‌های سری A که در روز جشن قهرمانی این تیم از او به سرقت رفته بود، به وی برگردانده شد.

8 ساعت پیش

سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت فرا رسیدن روز چهارم خرداد روز دزفول یادداشتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

تهران- رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رییس جمهور، پیرامون نخستین پروژه تکثیر یوزپلنگ آسیایی در اسارت، روند نگهداری از توله یوز و برنامه‌های این سازمان برای حفظ ژنوم این گونه ارزشمند توضیحاتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

بیشتر...