راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

وضعیت فاجعه بار زندانیان فلسطین در بازداشتگاه های رژیم صهیونیستی راهبرد معاصر

یک پزشک اسرائیلی بیمارستان صحرایی در بازداشتگاهی که صد‌ها فلسطینی در آن نگهداری می‌شوند نسبت به شرایط فاجعه‌بار و نقض فاحش قوانین در آنجا هشدار داد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از این پزشک اسرائیلی نوشت: شرایط آنجا فاجعه‌بار است و نقض فاحش قوانین است.

این پزشک در نامه‌ای به مقامات ارشد صهیونیست گفته است: بازداشت شدگان در بازداشتگاه سدی تیمان در نزدیکی شهر بئر شوا در جنوب اسرائیل، ۲۴ ساعت شبانه‌روز با هر چهار دست و پا در غل و زنجیر هستند که باعث آسیب‌های شدید به دست‌ها و پاهایشان می‌شود که در نهایت اغلب نیاز به قطع عضو دارند.

این پزشک در نامه خود آورده است: علاوه بر این، زندانیان مرتباً چشم‌بند می‌بندند، فقط از طریق نی تغذیه می‌شوند، از دسترسی به توالت محروم هستند و تحت عمل‌های جراحی بزرگ بدون مراقبت‌های پزشکی مناسب قرار می‌گیرند.

در ادامه این نامه آمده است: «آنچه در این زندان می‌گذرد مطابق با قوانین مرتبط با افرادی که در حبس به سر می‌بند نیست. همه ما – تیم‌های پزشکی و شما، مسئولین ما در وزارت‌های بهداشت و دفاع، در نقض قوانین اسرائیل شریک هستیم و شاید برای من به‌عنوان یک پزشک بدتر از آن، نقض تعهد اولیه‌ام نسبت به بیماران، هر کجا که هستند، همان‌طور که ۲۰ سال پیش در زمان فارغ‌التحصیلی سوگند خوردم، باشد.» / ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزرای امور خارجه ایران و چین طی گفتگوی تلفنی، آخرین تحولات منطقه و روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه تهران و پکن را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

یک ربع پیش

ایمن صفدی، وزیر امور خارجه اردن به سی‌ان‌ان گفت ایرانی‌ها گفتند که آنچه را که باید انجام دادند و نه بیشتر. نباید به نتانیاهو اجازه داد تا به رویارویی دیگری با ایران استناد کند.

1 ساعت پیش

بر اساس گزارش هواشناسی هرمزگان، سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر امروز دوشنبه وارد استان شده و بر اساس پیش بینی ها از فردا سه‌شنبه شدت بیشتری خواهد یافت که تا ظهر چهارشنبه هفته جاری در بیشتر نقاط استان ادامه دارد.

1 ساعت پیش

اگر غذایی روی زمین ریخت و بلافاصله برداشته شد،‌خوردنش اشکالی ندارد؟

9 دقیقه پیش

حیات وحش همواره پر از اتفاقات عجیبی همچون شکار شدن یک مار به دست جغد است. ویدیویی که این لحظات نادر بلعیده شدن مار را به تصویر کشیده است را ببینید.

نیم ساعت پیش

وزیر فرهنگ رژیم صهیونیستی عقب نشینی از غزه را با هدف رسیدن به توافق برای تبادل اسرا با حماس دانست.

9 دقیقه پیش

نوبخت در فضای مجازی نسبت به حملات بازدارنده نیرو‌های مسلح ایران علیه پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

نخود فرنگی گیاهی از دسته حبوبات است که برای سلامتی ما فواید مختلفی دارد.

یک ربع پیش

به باور کارشناسان، آمریکا در مرحله اولیه درگیری، برای اوکراین یک عامل تعیین کننده بود، اما اکنون کاهش قابل توجهی در سطح حمایت وجود دارد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...