ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

کارشناسی اشتباهات بدترین روز داوری لیگ برتر عکس

اگر VAR به فوتبال ایران نیاید کشته می‌دهیم؛

کارشناسی اشتباهات بدترین روز داوری لیگ‌برتر (عکس)

هفته ششم لیگ برتر درحالی به پایان رسید که تنش‌ها در اوج خود قرار داشت و در هر ورزشگاهی از داوری صحبت می‌شد.

به گزارش "ورزش سه"، هفته ششم لیگ برتر طی یک روز برگزار شد و در جای جای ایران به داوری‌ها اعتراض می‌شد. از حافظیه تا بهنام محمدی مسجدسلیمان و سیرجان و ورزشگاه آزادی. در این صفحه به بررسی صحنه‌های مشکوک بازی‌های هفته ششم می‌پردازیم و در این زمینه نظر حسین عسگری، کارشناس داوری را جویا شدیم.

 

 

*پرسپولیس یک گل و یک پنالتی طلبکار شد


 بازی مقابل صنعت نفت که برای پرسپولیسی‌ها اهمیت ویژه‌ای داشت دوصحنه مشکوک اتفاق افتاد‌. در نیمه اول ترابی در محوطه سرنگون شد و داور تمارض ترابی را تشخیص داد. در نیمه دوم نیز شوت عبدی پس از برخورد به تیرک از دروازه خارج می‌شود و داورد اعتقادی به گل شدن توپ نداشت.

 

صحنه مشکوک به پنالتی:این صحنه پنالتی بود. مدافع صنعت نفت به طور واضح پای ترابی را می‌زند که خطای پنالتی است که متاسفانه داور خطای شبیه سازی می‌گیرد و اخطار می‌دهد.

 

 

عبور توپ از خط دروازه:تمام توپ از خط دروازه عبور کرده که گل تایید نشد. تیم داوری دو اشتباه تاثیر گذار در این بازی داشته و عملکرد ضعیفی داشته است.

 

 

 

*یک آفساید اشتباه به ضرر گل‌گهر


در بازی گل گهر و استقلال موقعیت‌های زیادی روی دروازه دو تیم خلق نشد اما دو صحنه مشکوک وجود داشت که بازیکنان به آن معترض بودند. در صحنه اول پس از ارسال کرنر توسط استقلال توپ دفع می‌شود که شاگردان مجیدی اعتقاد به خطای هند داشتند. صحنه بحث برانگیز دیگر این بازی هم مربوط به فرصت گل گهری هاست که با پرچم کمک داور به نشانه آفساید بازی متوقف می‌شود. حسین عسگری در این مورد این دو صحنه توضیح می‌دهد.

 

صحنه اعتقاد استقلال به پنالتی:در این صحنه ارسال توپ از کرنر توسط استقلال چیزی مشخص نیست مثل اینکه استقلالی‌ها معتقد بودند خطای هند پنالتی رخ داده ولی فکر می‌کنم تصمیم داور برای ادامه بازی درست بوده است.

 

 

صحنه آفساید گل گهر:در صحنه بعدی کمک داور دوم اشتباه می‌کند و آفساید مهاجم گل گهر را اعلام می‌کند چون مهاجم توپ را ارسال می‌کند که توپ توسط مدافع استقلال به خودش برگشت داده می‌شود و به هیچ عنوان آفساید نیست. داور در این صحنه به اشتباه به ضرر گل گهر سوت زد. داور در این صحنه باید به کمک داور کمک می‌کرد و در گوشی به او این مورد را می‌گفت.

 

 

 

* گل‌های سپاهان روی اشتباهات داوری


 بازی فجر و سپاهان که با نتیجه دو بر صفر به سود سپاهان پایان رسید با اعتراص شدید میزبان به هر دو گل همراه بود. گل اول سپاهان روی صربه ایستگاهی به ثمر رسید که تیم فجر اعتقاد دارد مهاجم سپاهان شبیه سازی کرده. در گل دوم سپاهان نیز که با ضدحمله به ثمر رسید کادرفنی فجر به اعلام نشدن خطا پشت محوطه سپاهان اعتراض داشتند.

 

خطای منجر به گل اول:در بازی فجر و سپاهان در صحنه اول مهاجم سپاهان خودش را به مدافع فجر می‌زند که هیچ خطایی رخ نمی‌دهد و در ادامه این توپ منجر به گل اول سپاهان می‌شود که اشتباه بزرگ و تاثیر گذاری است.

 

 

 

صحنه مشکوک به خطا برای گل دوم:در صحنه دوم بازیکن سپاهان پشت محوطه جریمه خودشان به وضوح بازیکن فجر را با خطا سرنگون می‌کند ولی داور دستور به ادامه بازی می‌دهد که آن توپ هم گل می‌شود.

 

 

 

 

*اشتباهات تاثیرگذار در اعلام خطا در بازی پیکان


 بازی نساجی و پیکان که با نتیجه مساوی دو بر دو به پایان رسید دو صحنه مشکوک داشت. پشت محوطه نساجی بازیکن پیکان سرنگون می‌شود که داور خطایی اعلام نمی‌کند. صحنه بحث برانگیز مربوط به گل اول نساجی می‌شود که داور به سود نساجی سوت زد در صورتی که پیکانی‌ها اعتقاد داشتند مهاجم حریف خطا کرده است. عسگری هردو صحنه را جزو اشتباهات داوری قلمداد کرد.

 

صحنه مشکوک پشت محوطه نساجی:در بازی نساجی و پیکان مدافع نساجی بیرون محوطه مهاجم را با خطا سرنگون می‌کند و چون صحنه به وضوح مشخص نیست که وضعیت دیگر مدافعان به چه شکل است و تقریبا توپ کاملا در کنترل مهاجم نیست نمی‌توان نظر قطعی داد ولی حتما باید خطا گرفته می‌شد و داور حداقل کارت زرد می‌داد.

 

 

خطای منجر به گل اول نساجی:در جدال مدافع نساجی و مهاجم پیکان به وضوح مشخص است که مدافع خطایی مرتکب نمی‌شود و اگر داور خطایی اعلام کرده اشتباه بوده و به نظر می‌رسد مهاجم نساجی با آرنج به صورت و سینه مدافع می‌زند ولی آنچه که مسلم است این است که مدافع هیچ خطایی مرتکب نمی‌شود.

 

 

*سه صحنه‌ پنالتی مسجدسلیمان را میدان جنگ کرد


اما گل سر سبد جنجال‌های این هفته به ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان و بازی نفت و مس مربوط است. جایی که کار از اعتراض گذشته و به دعوا کشیده شد. این بازی جنجالی که ۱۱۰دقیقه به طول انجامید سه صحنه بحث برانگیز داشت. در ابتدای نیمه دوم داور به سود مس پنالتی گرفت که با اعتراض شدید نفتی‌ها بازی بیست دقیقه از جریان افتاد. پس از آن نیز دو صحنه مشکوک دیگر رخ داد که داور نقطه پنالتی را نشان نداد و این بازی جنجالی با یک گل به سود مس خاتمه یافت.


حسین عسگری یک صحنه را تایید می‌کند و دو صحنه را اشتباه داور می‌داند.

 

 

 

 

پنالتی مس:صحنه اول مدافع دستش را از شانه‌هایش بالا می‌آورد. قانون می گوید چنانچه بازیکنی دستانش از شانه‌هایش بالاتر بیاید و توپ را لمس کند تخلف هند است که در این صحنه به درستی پنالتی اعلام شد.

 

خطای مشکوک به پنالتی برای نفت:در صحنه دوم مدافع مس آگاهانه توپ را با دستش کنترل می‌کند و یک پنالتی برای نفت مسجدسلیمان در این صحنه گرفته نشد.

 

خطای مشکوک به پنالتی برای مس:در این صحنه بازی مس و نفت، مدافع نفت با خطا مهاجم را سرنگون می‌کند و مرتکب خطای پنالتی می‌شود ولی داور به اشتباه از این صحنه می‌گذرد و برای مس پنالتی نمی‌گیرد.

 

 

این اشتباهات در روزهایی که فوتبال حرفه‌ای دنیا از تکنولوژی کمک داور ویدئویی استفاده می‌کند برای تیم‌ها غیرقابل پذیرش می‌شود و آنها به حق یا ناحق در هر صحنه‌ای به داور بازی معترض می‌شوند. البته اشتباهات تاثیر گذار در این روزهای لیگ برتر زیادتر از حد معمول شده و باید دید در نهایت چه زمانی ورزشگاه‌های ایران به تکنولوژی VAR مجهز خواهند شد.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خبرورزشی نوشت: پل پوگبا ستاره فرانسوی منچستریونایتد علاقه زیادی به زندگی لوکس دارد؛ از عمارتی بزرگ و زیبا در منچستر تا سفر با هواپیما، راندن ماشین‌های لوکس و پوشیدن لباس‌های خاص.

۱ هفته پیش

از فوتبال اسپانیا تنها حضور رئال در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان قطعی شده و 4 نماینده دیگر در آستانه حذف شدن قرار دارند.

۱ هفته پیش

برترین‌های این هفته لیگ برتر در شرایطی انتخاب شدند که ۹ تیم در این جمع بازیکن دارند.

۱ هفته پیش

سباستین آلر، مهاجم ۲۷ ساله آژاکس عملکرد خیره کننده ای در این فصل لیگ قهرمانان داشته است.

۱ هفته پیش

منچسترسیتی با ارائه نمایشی برتر موفق شد در استادیوم اتحاد 1-2 پاری سن ژرمن را مغلوب کند.

۱ هفته پیش

رئال با یک پیروزی پر گل در زمین شریف نه تنها انتقام شکست بازی رفت را گرفت که صعودش به دور بعد را نیز قطعی کرد.

۱ هفته پیش

وینگر سرعتی نساجی توانست تیمش را در بازی خانگی امروز با گلزنی خود از شکست نجات بدهد.

۱ هفته پیش

در یک بازی جذاب و پرگل که 4 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد، تیم‌های نساجی و پیکان به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

۱ هفته پیش

اسطوره منچستریونایتد درخواست کرد تا سران باشگاه کارلوس کی‌روش را برگردانند. او مطمئن است که کارلوس برای منچستر هدایت مصر را رها خواهد کرد.

۱ هفته پیش

تیم نوجوانان ایران توانست در پایان رقابت‌های کافا 2021 عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

۱ هفته پیش

باشگاه ایبیزا در جزیره ای زیبا به این نام در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

۱ هفته پیش

بنفیکا دقیقه 35 به بهترین شکل دروازه بارسا را باز کرد ولی با تصمیم کمک داور و تایید وی ای آر، مردود اعلام شد.

۱ هفته پیش

تیم ملی زیر ۱۵ سال ایران توانست با هفت امتیاز قهرمان مسابقات کافا تاجیکستان شود.

۱ هفته پیش

باشگاه ایبیزا در جزیره ای زیبا به این نام در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

۱ هفته پیش

تیم ملی زیر 15 سال ایران توانست با هفت امتیاز قهرمان مسابقات کافا تاجیکستان شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...