امام حسین متعلق به همه انسان های آزاده عدالت جو است all tv logo

امام حسین (ع) متعلق به همه انسان‌های آزاده و عدالت‌جو است
سیستان و بلوچستانزاهدان

نرگس طالبی بیان کرد: روز سوم شعبان روز ولادت باسعادت سرور سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) است، روز باعظمت و بزرگی است که در این روز شخصیتی متولد می‌شود که قبل از میلادشان خبر تولدشان توسط جبرئیل به پیامبر (ص) داده شده است.

وی افزود: طبق روایات وقتی امام حسین (ع) به دنیا آمدند هزاران فرشته خدمت رسول‌الله (ص) آمدند و میلاد این فرزند را تبریک و تهنیت گفتند، سوم شعبان میلاد نوری است که از اصحاب کسا است و از حاضران در مباهله و روز ولادت سرور جوانان بهشت است، روز ولادت انسانی که مصداق کامل خلیفه الله است و بقا اسلام به حرکت و قیام ایشان است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: جبرئیل قبل از ولادت امام حسین (ع) خبر تولد این فرزند را به پیامبر اکرم (ص) می‌دهند، در فضیلت مقام والای این امام بزرگوار همین بس که پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند «امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است» و این سخن اشاره به ظرفیت و جایگاه والای انسان‌سازی آن حضرت دارد.

وی ادامه داد: ولادت امام حسین (ع) زمینه‌ساز تحولاتی است، تحولی که پیش از عاشورا نمود آن کاملاً مشهود و باعث یک نهضت عظیم فرهنگی شده است، نهضتی که آثار مادی و معنوی را به همراه داشت و حرکتی سرنوشت‌ساز، تاریخ‌ساز و عزت‌آفرین که باعث احیا اسلام شده است.

طالبی اظهار کرد: تداوم و بقا اسلام به‌واسطه امام حسین (ع) رقم خورد و آثار این تحولات، دگرگونی قلب‌ها و احیا اسلام و عزت آفرینی است که انقلاب اسلامی با الگوبرداری از قیام عاشورا، کارکرد اسلام را به بهترین شکل منصه ظهور رسانید.

وی گفت: در وجود مطهر امام حسین (ع) نوری است که دل هر عاشقی را حتی غیرمسلمان را شیفته خود می‌کند که نشان‌دهنده این است که امام حسین (ع) متعلق به همه انسان‌های آزاده و عدالت‌جو است و تمامی انسان‌های عالم با هر مذهبی برای این امام بزرگوار احترام قائل هستند.

طالبی در پایان با اشاره به نام‌گذاری ولادت باسعادت امام حسین (ع) به‌عنوان روز پاسدار بیان کرد: پاسدار به معنای نگهبان و مراقب است و پاسداران کسانی هستند که در شرایط حساس همچون دژی استوار در مقابل ظلم می‌ایستند و در راه حفظ حق و حقیقت جان خود را فدا می‌کنند همان کاری که امام حسین (ع) انجام دادند و این تشابه عملکرد باعث شد تا روز تولد ایشان به‌عنوان روز پاسدار تعیین شود.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور مردم شیراز در حال برگزاری است.

نیم ساعت پیش

سردار آزمون گفت: هواداران رمی باورنکردنی هستند. آن‌ها برای هر بازی ورزشگاه را پر می‌کنند و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

یک ربع پیش

خانه تکانی از رسوم ایرانیان است که هرسال با نزدیک شدن به سال نو و فصل بهار توسط خانواده‌های ایرانی انجام می‌شود.

یک ربع پیش

رییس هیات بازرسی انتخابات استان یزد گفت: انتخابات در استان یزد با کمترین آسیب و اشکال در حال برگزاری است و تاکنون تخلف چالش برانگیزی گزارش نشده است.

نیم ساعت پیش

فرماندار شهرستان شهریار گفت: امروز روزی است که باید به اتحاد، همبستگی، انسجام و اقتدار ملی را نشان داده‌ایم، دنیا خواهد فهمید که آن همه هزینه تبلیغاتی که برای کم رنگ کردن حضور مردم در انتخابات کرده‌اند، بیهوده بود.

نیم ساعت پیش

استاندار همدان گفت:در مجموع ۲۷ هزار و ۶۴۹ نفر در برگزاری انتخابات فعالیت دارند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات شوشتر و گتوند گفت: مردم دارالمومنین شوشتر از ابتدای ساعات رای‌گیری در شعب اخذ رای حضور یافته‌اند و تا این لحظه مشارکت قابل ملاحظه‌ای دیده شده است.

یک ربع پیش

امام جمعه موقت مشهد گفت: ریشه این نظام مردم هستند و حلال همه مشکلات کشور، حضور، اراده و تصمیم مردمی است.

نیم ساعت پیش

در حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به ساختمانی در بندر بانیاس سوریه «سرهنگ رضا زارعی» به شهادت رسید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...