راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

صعود پله ای ایران در رتبه بندی سازمان جهانی استاندارد راهبرد معاصر

رئیس سازمان استاندارد گفت: ایران در دو سال دولت سیزدهم در رتبه بندی کشور‌های عضو سازمان جهانی استاندارد ۵ پله صعود کرده و اکنون در جایگاه ۲۲ قرار دارد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ اسلام پناه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان استاندارد گفت: جمهوری اسلامی ایران در رتبه ۲۲ کشور‌های عضو سازمان جهانی استاندارد قرار دارد که رتبه بسیار خوبی است و در دو سال گذشته ۵ پله صعود کرده ایم.

او افزود: استاندارد‌های ما در تطابق با تنظیم گری با استاندارد‌های بین‌المللی نیز هست، اما بعضی از کشور‌ها استاندارد‌های ملی خودشان را نیز اعمال می‌کنند و ما برای پذیرش استاندارد‌های ملی هدفگذاری پذیرش متقابل را با کشور‌های هدف داشتیم.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: پذیرش متقابل بیش از ۶۰ کشور اخذ شده است و استاندارد‌های کشور با استاندارد‌های کشور مقصد منطبق شد. ۱۶ تا ۱۹ درصد صادرات ما به کشور‌های جهان اسلام است و صادرات غیر نفتی ما رشد پیدا کرده است که ناشی از همین بستر‌ها و تطابق استاندارد‌ها است.

اسلام پناه ادامه داد: ۸۰ درصد تجارت صادراتی ما نیاز به ارزیابی‌های بین المللی و ارزیابی انطباق دارد که در همین بستر‌ها شکل میگیرد و سیاست دولت این است که روی این موضوع متمرکز باشیم.

او در حاشیه رویداد صدور گواهینامه بین المللی ارزیابی انطباق در بخش تجهیزات ضد انفجار گفت: این اتفاق برای اولین بار در کشور انجام شده که با همت بخش خصوصی شکل گرفته است و این مصداق توانایی و اعتماد به بخش خصوصی در کشور است.

او ادامه داد: ورود به بازار‌های جهانی ممکن نیست مگر اینکه انطباق استاندارد‌ها را برقرار کنیم و شرکت‌ها باید به بازار‌های فراتر از بازار داخل فکر کنند.

او در ادامه با اشاره به رشد تولید گفت: رشد تولید تنها در مرز کشور نیست و رشد تولید، در واقع تولیدی است که امکان عرضه در بازار‌های بین المللی را داشته باشد. تهییج مصرف کننده و تحریک تقاضا راهبرد اصلی نیست. راهبرد اصلی کیفی سازی برای ورود به بازار بین المللی است./باشگاه خبرنگاران جوان#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما قهرمان سه‌گانه ایران هستیم، البته با 30 درصد دریافتی در هفته هفدهم.

نیم ساعت پیش

رقابت نفس‌‌گیر 253 کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای کسب هفت کرسی نمایندگی استان اردبیل از فردا آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

دو موتورسیکلت در هند با یکدیگر تصادف کردند.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره آموزش و پرورش آمل گفت: دانش‌آموزان منتخب دختر مقطع متوسطه مازندران به اردوهای راهیان پیشرفت درمناطق جنوب، شمال غرب و مرکز کشور اعزام شدند.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: ظهور حضرت صاحب ‌الزمان (عج)، مصداق تحقق وعده‌ تخلف‌ناپذیر الهی یعنی برچیدن بساط ظلم و استقرار حکومت جهانی مستضعفین است.

11 دقیقه پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است این تیم بدون دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران کار سختی مقابل ذوب‌آهن اصفهان دارد، اما سرخپوشان می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از پاسخ دادن به خبرهای روزهای اخیر درباره حضور در لیگ ژاپن خودداری کرد.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...