3 روز پیش
2 بازدید

رسالت دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی رشد اقتصادی است- اخبار کرمانشاه تسنیم


رسالت دانشگاه آزاد در استان‌های مرزی رشد اقتصادی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه در استان‌های مرزی ارتقای نقش آموزش در توسعه، بهره‌وری و رشد اقتصادی را پیگیری می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمانشاه،به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از سفر به استان کردستان، صبح امروز در دومین روز سفر استانی با حضور در استان کرمانشاه، با هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه دیدار و گفتگو کرد.

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک ظرفیت ملی و اجتماعی است عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه مردمی برای توسعه مناطق است و این سرمایه باید به خوبی به کار گرفته شود و متناسب با نیازهای مردم تغییر جهت دهد.

وی با قدردانی از حمایت‌های استانداری کرمانشاه از دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آنچه برای خدمت به توسعه استان کرمانشاه به کار می‌گیریم، تنها دانشگاه آزاد اسلامی استان نیست، بلکه کل شبکه ملی دانشگاه در خدمت استان خواهد بود، به طوری که تاکنون بیش از 200 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری موضوع پایان‌نامه و رساله خود را پیرامون مسائل و چالش‌های استان کرمانشاه انتخاب کرده‌ و این عدد در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در استان‌های مرزی ارتقای نقش آموزش در توسعه، بهره‌وری و رشد اقتصادی را پیگیری می‌کند، افزود: برای تحقق این هدف از استانداری‌ها می‌خواهیم تا نیازهای خود را در حوزه آموزش به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کنند تا با این تعامل و مشارکت بتوانیم بهره‌وری، فرهنگ و اشتغال استان‌ها را به سهم خود ارتقا دهیم، چرا که رسالت اصلی دانشگاه به ‌کارگیری دانش برای توسعه شهرها است.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به راه‌اندازی سراهای نوآوری در رویکرد جدید دانشگاه اشاره و عنوان کرد: برای مهارت‌آموزی به جوانان، بستر اشتغال تحت عنوان سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده تا بتوانیم دانشجویان را با محیط کار واقعی آشنا کنیم.

طهرانچی بیان کرد: دغدغه کنونی مردم اقتصاد، معیشت و اشتغال جوانان است، بنابراین دانشگاه باید برای پاسخگویی به این نیازها، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام دهد.

وی با بیان اینکه نگاه ما برای توسعه استان‌ها این‌گونه نیست که در تهران برای 31 استان الگوی توسعه بنویسیم، گفت: استاد دانشگاه چارچوب‌های برنامه را تعیین می‌کند و براساس آن پروژه‌محوری و حل مسئله در استان، شهرستان و شهرها مدنظر قرار می‌گیرد.

طهرانچی عنوان کرد: به زودی کرمانشاه ‌پژوهان در قالب گروه‌های تخصصی برای جهت‌گیری پژوهشی و حل مسئله تقسیم‌بندی می‌‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در استان کرمانشاه اظهار کرد: برای حل این معضل در سامانه پژوهشیار نظام موضوعات حاشیه‌نشینی احصا شده و به دنبال این هستیم که به زودی کرمانشاه‌پژوهان را در قالب گروه‌های تخصصی دسته‌بندی کرده تا بتوانیم یک جهت‌گیری پژوهشی و حل مسئله درست داشته باشیم.

طهرانچی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل دارد که حل مسئله را از محیط علمی و پژوهشی دانشگاه به کاربر برساند تا استان‌ها بتوانند از آن استفاده کنند.

طهرانچی:"مهارت‌آموزی جوانان و تولید دانش منجر به فناوری" جزو برنامه‌های اولویت‌دار دانشگاه آزاد است
کرمانشاه| دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ظرفیت‌های پررنگ توسعه است
مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد در محل زندگی داوطلبان برگزار می‌شود

در ادامه این دیدار فرهاد گل‌محمدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گزارشی از وضعیت این دانشگاه ارائه و بر به‌کارگیری همه توان علمی، امکانات و تجهیزات این دانشگاه در راستای توسعه استان تأکید کرد.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون بسیاری از مشکلات و گره‌های کشور را حل کرده است.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از اقدامات ماندگار جمهوری اسلامی ایران است که تاریخ به نیکی از آن یاد خواهد کرد. این دانشگاه تاکنون بسیاری از مشکلات و گره‌های کشور را حل کرده است.

وی ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: خوشحالیم از زمانی که مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی را قبول کرده‌اید، با شخصیت علمی شما، آرامش در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده و این دانشگاه در ریل توسعه، پیشرفت و کمک به کشور حرکت می‌کند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه و پیشرفت منطقه‌ای بیان کرد: دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به توسعه استان‌ها، بسیار ارزشمند است و انتظار می‌رود همه مسئولان دانشگاهی چنین دیدگاهی داشته باشند، چرا که اگر دانشگاه به کمک توسعه و پیشرفت استان نیاید، توسعه پرهزینه و پراستهلاک خواهد شد.

بازوند افزود: چالش‌های استان‌ها گاهی سخت‌افزاری و برخی اوقات نرم‌افزاری است که دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند برای حل آن‌ها ورود کند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه، استان خاص و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، گفت: اشتغال و بیکاری یکی از چالش‌ها و معضلات استان است که در این راستا اسناد خوبی تهیه شده و یک نسخه از آن را در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌دهیم تا برای رفع چالش‌ها به ما کمک کند.

استاندار کرمانشاه ظرفیت مناسب استان در حوزه گردشگری، توجه به آموزش‌های مهارتی، پرداختن به موضوع‌های آسیب‌شناسی اجتماعی و ظرفیت تجارت با کشور عراق را از ویژگی‌های استان کرمانشاه برشمرد و گفت: استانداری کرمانشاه، دانشگاه آزاد اسلامی را جدا از خود نمی‌داند و آن را یک ظرفیت بزرگ و پررنگ برای استان قلمداد می‌کنیم و هر کمکی که از دستمان برآید، برای این دانشگاه انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/832/ی#‌اخبار
منبع: خبرگزاری تسنیم


مطالب پیشنهادی

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

مطالب مرتبط