عصر ایران |
۱ هفته پیش

هشدار این عوارض خطرناک داروها را جدی بگیرید

سرگیجه یکی از عوارض جانبی جدی داروها است که نباید آن را نادیده بگیرید. بعضی از داروها هستند که عامل سرگیجه می باشند؛ مثلاً داروهای ضد افسردگی، ضد دیابت، ضد التهاب، داروهای قلبی عروقی، مسکن‌ ها یا داروهای فشار خون جزء این موارد هستند.
سلامت‌نیوز نوشت: با چندین عارضه جانبی مصرف داروها که هرگز نباید آنها را نادیده گرفت، آشنا شوید.
داروها باعث ایجاد عوارض جانبی ناخواسته ای می‌ شوند که ممکن است خفیف یا حتی شدید باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که از قبل عوارض جانبی داروها را بشناسیم و بدانیم که با سلامتمان چه کار می کنند و بعد؛ از آن ها استفاده کنیم. در این قسمت چندین عارضه جانبی مصرف داروها را به شما می گوییم که هرگز نباید نادیده گرفته شوند.

اضطراب، افسردگی و افکار مربوط به خودکشی

خیلی از داروها که برای درمان افسردگی و اضطراب مصرف می شوند، خودشان می توانند عاملی برای اضطراب و افسردگیِ شدیدتر و بیشتر مخصوصاً در افراد جوان تر باشند. داروهای ضد افسردگی یک نوشته سیاه رنگ روی جعبه خود دارند که در مورد خطرات ایجاد افکار تمایل به خودکشی در آن صحبت کرده است که این علائم را هرگز نباید نادیده گرفت.

سرگیجه

سرگیجه یکی از عوارض جانبی جدی داروها است که نباید آن را نادیده بگیرید. بعضی از داروها هستند که عامل سرگیجه می باشند؛ مثلاً داروهای ضد افسردگی، ضد دیابت، ضد التهاب، داروهای قلبی عروقی، مسکن‌ ها یا داروهای فشار خون جزء این موارد هستند.

سر درد

سر درد جز رایج ترین عوارض جانبی مصرف داروها می باشد که خیلی‌ ها آن را نادیده می‌ گیرند که ممکن است به خاطر مصرف زیاد یک دارو مثلاً مسکن ایجاد گردد یا حتی در برخی از موارد؛ بعد از مصرف داروهای بدون نسخه هم اتفاق خواهد افتاد.

حساسیت پوستی

اگر هنگام مصرف دارو دچار حساسیت و قرمزی پوست شدید، نباید این علامت را نادیده بگیرید. شاید به آن دارو آلرژی دارید؛ همچنین ممکن است تاول، جوش یا قرمزی هم روی پوست خود مشاهده کنید که حتماً باید به پزشک اطلاع رسانی شود.

تپش قلب

اگر متوجه تپش قلب شدید، حتماً به پزشک تان بگویید؛ چرا که شاید به خاطر مصرف یک داروی خاص باشد. تپش قلب به خاطر مصرف دارو ممکن است همراه با سرگیجه، سردرگمی، تنگی نفس و درد قفسه سینه هم باشد و معمولاً در بین افرادی که داروهای مربوط به آسم و فشار خون، قلب و تیروئید استفاده می ‌کنند رایج تر است.
کانال عصر ایران در تلگرام
تماشاخانه
بزرگترین بدبختی

بزرگترین بدبختی "شمال"، شمال ایران بودن است! مردمی که جای دیگری در ایران را بلد نیستند و خوششان می‌آید ساعت‌ها در ترافیک باشند (فیلم)

logo-vid

ببینید دفن قربانیان سیل لیبی در گورهای دسته جمعی (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازیکن ایرانی تیم اسکرا بلخاتوف لهستان پس از پایان قراردادش با این تیم راهی روسیه شد و به تیم «اورال اوفای» روسیه پیوست.

14 دقیقه پیش

مهاجم ایرانی هال سیتی در لیست بازی امروز این تیم در هفته نهم چمپیونشیپ انگلیس حضور ندارد.

11 دقیقه پیش

فاینورد در هفته هفتم لیگ هلند و در روزی که فرصت بازی به هافبک ایرانی‌اش نرسید، برابر ایگلز به پیروزی رسید.

یک ربع پیش

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه از آغاز مذاکرات فنی با مقامات عراق برای اجرای «کریدور راه توسعه» خبر داد و اجرای این پروژه را «گذر دالان طلایی از ترکیه» خواند.

11 دقیقه پیش

آرواره شگفت‌انگیز بومسلنگ تا ۱۸۰ درجه باز می‌شود و با این توانایی خارق‌العاده مار قادر است به راحتی دندان‌های نیشش را در بدن هر جانداری فرو ببرد.

یک ربع پیش

مصاف سفیدپوشان لندن با شاگردان یورگن کلوپ در هفتمین هفته لیگ برتر جزیره با برتری تیم میزبان همراه بود.

یک ربع پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

یک ربع پیش

ده‌ها هزار نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی روز شنبه برای سی‌ونهمین هفته متوالی علیه نخست وزیر این رژیم تظاهرات برگزار کردند.

13 دقیقه پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

یک ربع پیش

بیشتر...