ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

اروگوئه کره جنوبی نفس گیر ولی بدون گل ورزش سه

کد خبر : 1855304 |03 آذر 1401 ساعت 16:43 |9.3K بازدید |5دیدگاه

زور اروگوئه به کره نرسید

اروگوئه ۰ - کره جنوبی ۰،نفس‌گیر ولی بدون گل

نماینده آسیا در بازی اول ترمز نماینده آمریکای جنوبی را کشید و دو تیم در پایان به یک امتیاز از این بازی رضایت دادند.

اروگوئه ۰ - کره جنوبی ۰،نفس‌گیر ولی بدون گل

به گزارش "ورزش سه" در اولین رقابت از گروه H زور هیچ یک از دو تیم به هم نرسید. اروگوئه با مهره‌های زیاد، شانس بیشتری برای پیروزی در این مسابقه داشت اما با شروع مسابقه کره جنوبی نشان داد نه تنها گل زدن و خلق موقعیت در مقابل آنها دشوار است بلکه آنها برای سه امتیاز این بازی پا به میدان گذاشته‌اند. ارائه بازی هماهنگ و با برنامه از سوی بازیکنان کره باعث شد بازیکنان اروگوئه نتوانند عملکرد خوبی را به ویژه در نیمه اول از خود به نمایش بگذارند. البته در دقایق پایانی نیمه اروگوئه روی یک ضربه کرنر با ضربه سر دیگو گودین توپ را به تیر دروازه کوبید اما در نهایت نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم هم بازیکنان کره توپ و میدان و برنامه های تاکتیکی حریف را به خوبی کنترل کردند. در این نیمه و با تغییرات تاکتیکی تیم اروگوئه و ورود کاوانی به جای سوارز، خط حمله اروگوئه تحرک بیشتری پیدا کرد و آنها توانستند بر بازی مسلط شوند. در دقایق پایانی نیمه دوم هم والورده با یک ضربه پای راست و از راه دور همه را غافلگیر کرد اما توپ او بعد از برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت. دقایق پایانی بازی در اختیار نماینده آمریکای جنوبی بود ولی آنها در باز کردن دروازه کره ناکام بودند و دو تیم در نهایت به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

در سمت مقابل کره جنوبی در دو بازی پیش از سفر به قطر ایسلند و کامرون را با نتیجه ۱ بر صفر شکست داده. سرخ‌ها با قطعی شدن حضور ستاره خود سون حریف آسانی برای اروگوئه نخواهند بود. پائولو بنتو با مشخص کردن هدف تیمش در این جام یعنی صعود از گروه، برنامه ویژه‌ای برای این بازی خواهد داشت. او با اشاره به اهمیت و کیفیت والورده به نقش او در تاکتیک رقیب اشاره کرد و به نظر نقشه‌ای خاص برای والورده خواهد داشت.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه H
ورزشگاه: اجوکیشن سیتی (دوحه) - ساعت ۱۶:۳۰ - تماشاگر:
داور:کلمنت تورپین (فزانسه)/ کمک‌ها: نیکلاس دانوس و سیریل گرینگور (فرانسه) داور چهارم: ایستوان کواچ (بلژیک) / داور ویدیویی: جروم بریزارد (فرانسه)

تیم ملی اروگوئه:
سرخیو روشت، دیگو گودین، خورخه خیمنز، مارتین کاسرس، ماتیاس اولیویرا ( ۷۹ ماتیاس وینا)، ماتیاس وسینو (۷۹ نیکولاس د لا کروز)، فدریکو والورده، رودریگو بنتانکور، فاکوندا پلیستری (۸۹ گیلرمو وارلا)، داروین نونیز و لوئیس سوارز(۶۴ ادینسون کاوانی)
سرمربی: دیه‌گو آلونسو
تیم ملی کره جنوبی:
کیم سئونگ گیو، کیم مین‌جائه، کیم یونگ‌وون، کیم مون‌وان، کیم جین‌سو، هوانگ این‌بئوم، جانگ وو یونگ، سون هیونگ مین، نا سانگ‌هو(74 لی کانگ این)، لی‌جائه سونگ(75 سون جون هو) و هوانگ اوی‌جو(74 گوئه سونگ چو)
سرمربی: پائولو بنتو

ماسک محافظ و لباس سون پیش از مسابقه در رختکن کره یادآور لباسهای نبرد شرق آسیا

🟨 اخطار:

اروگوئه: ۵۷ مارتین کاسرس

کره: ۸۹ گوئه سونگ چو

⏱️لحظات حساس:

دقیقه ۱۳:حرکت سریعنونیزدر زمین کره و پاس او پشت مدافع و داخل محوطه کره روی سر وسینو نشست ولی او ضربه نا امید کننده‌ای به توپ زد و این موقعیت از دست رفت
دقیقه ۱۹:خیمنزاز نزدیکی‌های خط میانه زمین و روی یک ضربه شروع مجدد با یک توپ بلند فده والورده را پیدا می‌کند و این بازیکن با کنترل توپ فوق‌العاده روی قوس محوطه، توپ را به کنترل خود درآورد ولی ضربه فده از بالای دروازه به بیرون رفت
دقیقه ۲۸:ضد حمله برق آسا از آبی‌پوشان اروگوئه با استارت سریع اولیویرا از میانه زمین به سمت محوطه کره آغاز شد اما پاس این بازیکن از روی خط محوطه جریمه برای نونیز، چنگی به دل نزد و دروازه‌بان کره پیش از نونیز، توپ را در آغوش گرفت.
دقیقه ۳۴:بازی چشم نواز نماینده آسیا و جدی ترین موقعیت بازی با پاس داخل محوطه برای کیم خلق شد. پاس زمینی و در عرض کیم در نزدیکی‌های محوطه شش قدم به اوی‌جو رسید ولی ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از بالای تیر دروازه به بیرون رفت تا آه حسرت از نهاد هواداران سرخ پوش بلند شود.

دقیقه ۶۴:پاس بلند از نزدیکی محوطه اروگوئه برای نونیز با استارت سریع این بازیکن همراه بود و از خوش شانسی او مدافع مقابل او تعادلش را از دست داد و نونیز به نفوذش ادامه داد وارد محوطه شد ولی پاس در عرض این بازیکن به خوبی بوسیله دروازه‌بان کره دفع شد. پیش از نفوذ درون محوطه نونیز می‌توانست سوارز را در تیر دوم پیدا کند اما ترجیح داد نفوذ کند و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۸۱:با حضور کاوانی در زمین، تحرک و سرعت خط حمله اروگوئه افزایش پیدا کرده. این بازیکن با یک کنترل خوب در زمین کره توپ را به نونیز می‌سپارد و نونیز با حرکت در عرض به سمت دروازه کره شوت می‌زند ولی توپ او با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰:حرکت پا به توپ والورده و شوت سنگین این بازیکن از پشت محوطه کره از همه عبور کرد اما به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت. اروگوئه در هر دو نیمه در دقایق پایانی توپ را به تیر دروازه کوبید.

دقیقه ۹۰:اشتباه روچت دروازه‌بان اروگوئه در بازی با پا و پاس اشتباه او پشت محوطه به سون رسید ولی ضربه او از کنار دروازه به خارج از زمین مسابقه رفت.

🥇بهترینبازیکن:

دیگو گودین مدافع باتجربه اروگوئه امروز به خوبی خط دفاعی تیمش را رهبری کرد و با اراپه عملکردی کم نقص توانست با کمک دیگر بازیکنان یک کلین شیت دیگر برای اروگوئه ثبت کند. کاپیتان اروگوئه تا آستانه باز کردن دروازه کره در نیمه اول هم پیش رفت ولی ضربه سر او به تیر دروازه برخورد کرد و راه به دروازه نبرد. با این حال گودین یکی از بهترین بازیکنان تیمش در روز نه چندان خوب اروگوئه بود.

📝 شرح بازی:

تیم های اروگوئه و کره جنوبی در اولین بازی خود از گروه H و ورزشگاه اِجوکیشین‌سیتی به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با تساوی بدون گل پایان یافت. نیمه اول تقریبا با تسلط کره جنوبی بر توپ و میدان همراه بود و بازی نسبتا جذاب دنبال شد. نماینده آسیا بهترین موقعیت خود را در دقیقه 34 به دست آورد، زمانی که اوی جو با وجود اینکه در داخل محوطه جریمه بی رقیب بود از بالای دروازه توپ را به بیرون فرستاد. در ثانیه های پایانی نیمه اول این اروگوئه بود که خطرناک ترین موقعیت بازی را ایجاد کرد، ارسال کرنر بازیکنان این تیم با ضربه سر دیگو گودین همراه شد و توپ مدافع باتجربه آبی ها به تیرک دروازه برخورد کرد تا نیمه اول بدون گل به اتمام برسد.

یکی از جدی‌ترین موقعیت‌های این بازی را فدریکو والورده هافبک اروگوئه خلق کرد که شوت سرکش او در دقیقه 89 به تیر دروازه کره‌ای‌ها خورد و به بیرون رفت. کره‌ جنوبی هم در نیمه دوم موقعیت‌هایی داشت اما در نهایت دو تیم به تقسیم امتیازها در اولین بازی خود رضایت دادند.

دیه‌گو فورلان مهاجم سابق تیم ملی اروگوئه و پارک جی‌سونگ ستاره پیشین تیم ملی فوتبال کره جنوبی که زمانی در منچستریونایتد همبازی بودند، میهمانان ویژه این بازی بودند. قضاوت این دیدار برعهده کلمنت تورپین داور سرشناس فرانسوی است. در وقت‌های تلف شده بازی داور به پائولو بنتو سرمربی کره جنوبی که اعتراض شدیدی به عملکرد او داشت، کارت زرد نشان داد.

به این ترتیب پس از عربستان و ژاپن که با برد این تورنمنت را آغاز کردند، کره جنوبی سومین تیم آسیایی شد که جام بیست‌ودوم را با امتیاز آغاز کرد. تیم‌های قطر، ایران و استرالیا به عنوان دیگر نمایندگان آسیا در بازی اول‌شان شکست خوردند.

شاگردان دیه‌گو آلونسو در بازی بعدی خود در تاریخ هفتم آذر به مصاف پرتغال می‌روند. شاگردان پائولو بنتو در کره‌ جنوبی هم در همان روز با غنا دیدار خواهند کرد.

🔴حواشی:

*هواداران اروگوئه مثل همیشه با شور برای تشویق نماینده آمریکای لاتین به ورزشگاه آمدند. البته کره‌ای ها هم با طبل‌های خود حضور پررنگی در ورزشگاه دارند.
* حضور ۵ بازیکن با اسم کیم در ترکیب کره دستمایه طنز و شوخی کاربران با زبانهای مختلف درتوییتر شده.
* هواداران کره هم با ماسک‌هایی شبیه به ستاره کره‌ای به ورزشگاه آمدند

تیم ملی اروگوئه
تیم ملی کره جنوبی
جام جهانی 2022 قطر
جام جهانی
فوتبال
گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

تیم ملی اروگوئهتیم ملی اروگوئه

مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی اروگوئه، بازی بعدی تیم ملی اروگوئه و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی اروگوئه#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رجانیوز نوشت: حسان حاج‌صفی در قامت یک کاپیتان، نه تنها حواشی را از تیم دور نکرد بلکه به آن‌ها دامن زد و در کنار عملکرد فنی ضعیفش، نقش موثری در ناکامی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی داشت.

7 ساعت پیش

پس از حذف ایران از جام جهانی نظرات مختلفی درباره ادامه همکاری کی روش با تیم ملی مطرح شده است.

9 ساعت پیش

مهر نوشت: سرمربی تیم ملی فوتبال در حالی کشور را ترک کرد که اکثر اعضای هیات رئیسه اطلاعی از نحوه تسویه حساب و بحث پیرامون ادامه همکاری با این مربی نداشتند!

9 ساعت پیش

بوکسور انگلیسی با برتری مقابل هموطنش از عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان دفاع کرد.

11 ساعت پیش

مهر نوشت: مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به اظهاراتی که از طرف «روبرتو مارتینز» سرمربی بلژیک بعد از حذف از جام جهانی مطرح می‌شود واکنش تندی نشان داد.

10 ساعت پیش

ورزش سه نوشت: یحیی گل‌محمدی در بازی دوستانه تیمش با چهره‌ای جوان شده حضور پیدا کرد.

10 ساعت پیش

خبرورزشی نوشت: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی تهران را ترک کرده است.

8 ساعت پیش

دبیرکل اسبق کمیته ملی المپیک درباره شرایط این روزهای فوتبال ایران گفت: وقتی دولت و نهادهای مختلف دخالت می‌کنند می شود همین وضعیت بی‌ثباتی که دیدیم.

8 ساعت پیش

ورزش سه نوشت: در نظرسنجی نشریه آبولا 70 درصد شرکت کنندگان خواهان نیمکت‌نشینی رونالدو در بازی سه شنبه مقابل سوئیس شدند.

10 ساعت پیش

بیشتر...