خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

رییسی: واکسیناسیون گروه بعدی عقب افتاد جهانپور: دولت بعدی مشکل تامین واکسن ندارد خبرآنلاین

رییسی: واکسیناسیون گروه بعدی عقب افتاد/ جهانپور: دولت بعدی مشکل تامین واکسن ندارد

مجموعه مهمترین اخبار کرونایی امروز را اینجا بخوانید.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، بر اساس اعلام وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۱۲۲ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و با این احتساب، مجموع جانباختگان این بیماری از ۸۱ هزارنفر فراتر رفت.

همچنین از دیروز تا امروز (۱۶ خرداد ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۶۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۲۷ نفر از آنها بستری شدند، براین اساس تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کووید-۱۹ بهحداقلاز زمان شروع موج چهارم رسیده‌اند.

البته از همین حالا هم گروهی از مسئولان نگران شروع موج بعدی بیماری هستند.

احتمال بروز پیک پنجم کووید۱۹در کشور

حمید سوری، رییس کمیته کشوریاپیدمیولوژیکرونا، در این رابطه امروز گفت: استعداد بروز پیک‌های بعدی بیماری تا افزایش پوشش واکسیناسیون و عدم گسترش پروتکل‌های بهداشتی همچنان هست، بویژه آنکه هنوز نگرانی درباره واریانت‌های جدید بیماری وجود دارد.

او افزود: اکنون شرایط اپیدمی تابع چند نکته مهم است. بخشی از آن بستگی به سیاست‌گذاری‌ها و ساده‌انگاری در رعایت برخی از آنها همچون آزاد گذاشتن سفرها، عدم رعایت پروتکل‌ها، افزایش پوشش واکسیناسیون، شنایایی طغیان‌های جدید بیماری با واریانت‌های جدید و... دارد و بخشی دیگر نیز مستقیما وابسته به رفتار مردم است. نباید فراموش کنیم تعداد مرگ‌های روزانه ناشی از کرونا چقدر است و باید بدانیم حتی اگر واکسن تزریق کرده باشیم به معنای عدم ابتلا به بیماری نیست بلکه احتمال مرگ و بستری درصورت ابتلا کاهش می‌یابد بنابراین؛ باید رعایت‌ها ادامه داشته باشد.

واکسیناسیون گروه بعدی به عقب افتاد

در این میان امروزخبر نگران‌کننده‌ایدرباره نرسیدن واکسن‌ها به ایران و به عقب افتادن واکسیناسیون گروه بعدی اعلام شد.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در این رابطه توضیح داد:  تزریق واکسن کرونا در کشور متوقف نشده و تا رسیدن محموله جدید، واکسینه شدن گروه های سنی پرخطر ادامه می‌یابد.

او افزود:   اوایل هفته گذشته قرار بود یک محموله واکسن شامل سه میلیون دوز از یکی از کشورها به دست ما برسد و روند واکسیناسون به خوبی پیش می رفت اما چون آن محموله با تاخیر مواجه خواهد شد، برنامه ما این است که فعلا برای افراد ۷۰ سال به بالا هم دوز اول و هم دوز دوم واکسن انجام شود. فعلا نوبت واکسیناسیون گروه بعدی را به بعد از رسیدن واکسن موکول کنیم، اما اینکه روند واکسیناسیون متوقف شده حرف درستی نیست و تزریق برای گروه های سنی جدید به پس از رسیدن واکسن های جدید موکول شده است.

جهانپور: دولت بعدی مشکل تامین واکسن ندارد

با این وجود امروز سخنگوی سازمان غذا و دارواعلامکرد که دولت بعدی مشکل تامین واکسن ندارد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: کاندیدای محترم و گرامی نگران دولت آینده خود نباشید، تنها مشکلی که دولت آتی نخواهد داشت تامین واکسن کروناست، نیازی به خرید واکسن از محل بسته های معیشتی و کمک های مردمی به اقشار آسیب پذیر و آسیب دیده هم نیست، جسارتا به مشکلات دیگر بپردازید.

پدیده مغناطیسی شدن ربطی به واکسن کرونا دارد؟

همچنین تصاویر منتشر شده دربارهمغناطیسیشدن بدن بخاطر واکسن کرونا هم خود باعث شدند که برخی از تزریق واکسنی که تعداد کمی از آن وجود دارد هم بترسند.

اگرچه محققان به سرعت ارتباط مغناطیسی شدن بدن و واکسن کرونا را رد کردند.

کامران باقری لنکرانی، استاد دانشگاه شیراز در این رابطه امروز گفت: هیچ کدام از واکسن‌های موجود از جمله چهار واکسنی که به ایران وارد شده است یا واکسن‌های داخلی در دست مطالعه حاوی آهن نیستند و فقط برخی مقدار کمی آلومینیوم دارند که اثری در جذب فلز ندارد.

او افزود:  به نظر می‌رسد تصاویر منتشر شده در این خصوص اگر ساختگی هم نباشند ربطی به واکسن نداشته باشند و نباید باعث کاهش واکسیناسیون آن هم در این شرایط شکننده جهانگیری کرونا شود.پدیده مغناطیسی شدن ربطی به واکسن کرونا ندارد و این شایعات را برخی افراد در جامعه منتشر می‌کنند تا ذهن مردم را نسبت به عوارض واکسن مشغول کنند و این افراد به دنبال واکسن هراسی هستند.

۶۳ نفر قرنطینه شدند

همچنین امروز رییس سازمان امداد و نجات از انجام بیش از ۴۹ هزارتست فوری کرونادر مبادی مرزی کشور خبر داد.

مهدی ولیپور، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: طرح مراقبت بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور که با همکاری جمعیت هلال احمر همراه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است.

به گفته او از ۲۰۷۲۳ نفر تست PCR گرفته شده و ۶۳ نفر نیز تاکنون به قرنطینه منتقل شده اند.

۲۳۵۲۳۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با شروع فصل تابستان، افراد زیادی در معرض گرمازدگی قرار می‌گیرند که تنها با چند راهکار ساده می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با همکاری کمیته امداد، ٢٢ هزار و ۶٠٠ نفر از ایتام محروم شناسایی شدند و به طور ماهانه مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

۱ هفته پیش

ایلنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات از انجام بیش از ۴۹ هزار تست فوری کرونا در مبادی مرزی کشور خبر داد.

۱ هفته پیش

میزان نوشت: هیچ کدام از واکسن‌های موجود وارداتی و داخلی حاوی آهن نیستند و فقط برخی مقدار کمی آلومینیوم دارند که اثری در جذب فلز ندارد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۱۲۲ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و با این احتساب، مجموع جانباختگان این بیماری از ۸۱ هزارنفر فراتر رفت.

۱ هفته پیش

کووید ۱۹ با تمام عوارض ناگوار خود در سراسر دنیا، هنوز کاملا مهار نشده است و هر روز خبرهای تازه‌ای از آن به گوش می‌رسد.

۱ هفته پیش

میزان نوشت: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از غرق شدن یک زن ۴۵ ساله در رودخانه هراز و تلاش یک هفته‌ای هلال‌احمر برای کشف پیکر او خبر داد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: چین از تایید واکسن کووید-۱۹ برای کودکان سه ساله خبر داد.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که دولت بعدی مشکل تامین واکسن ندارد.

۱ هفته پیش

ایرنا نوشت: رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌زیست در واکنش به ادعای ارتباط قطعی‌های اخیر برق با توافق آب و هوایی پاریس، گفت: قطعی برقی در سال گذشته و امسال هیچ ارتباطی با موافقت‌نامه پاریس و پیوستن یا عدم پیوستن ایران به آن ندارد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور طی پنج روز آینده خبر داد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور طی پنج روز آینده خبر داد.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی اورژانس کشور گفت: زمین لرزه ۵/۲ ریشتری حوالی صالح آباد در استان ایلام تا کنون مصدومی نداشته است.

۱ هفته پیش

میزان نوشت: کارشناس هواشناسی گفت:تهران در دو روز آینده خنک تر خواهد شد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا ضمن تشریح شرایط بیماری کرونا در کشور، تاکید کرد: استعداد بروز پیک‌های بعدی بیماری تا افزایش پوشش واکسیناسیون و عدم گسترش پروتکل‌های بهداشتی همچنان هست، بویژه آنکه هنوز نگرانی درباره واریانت‌های جدید بیماری وجود دارد.

۱ هفته پیش

بیشتر...