مجله دلتا |
2 ماه پیش

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه اشتباهات دکوراسیون منزل اشتباهات چیدمان منزل مجله دلتا

برای چیدمان اصولی دکوراسیون ترفندهایی وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه شود می‌توان فضایی متعادل‌تر از نظر زیباشناسی و عملکردی ایجاد نمود.
اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه

بسیاری از افراد در چیدمان خانه خود اشتباهاتی را انجام می‌دهند که به دلیل تکرار زیاد، این اشتباهات به اتفاقی عادی تبدیل می‌شوند. این اشتباهات سبب می‌شوند که افراد در خانه احساس آشفتگی و بی‌قراری داشته باشند و از دکوراسیون منزل خود راضی نباشند. در این مطلب ازمجله دلتابهاشتباهات رایج در دکوراسیون خانهمی‌پردازیم.

خرید مبلمان نامناسب

متناسب نبودن اندازه مبل‌ها با اندازه اتاق از بزرگ‌ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل است. بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند مبلمان را انتخاب نمایند، تنها به مد روز بودن آن فکر می‌کنند و مرغوبیت، راحتی و اندازه‌اش را در نظر نمی‌گیرند.

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه

برای سالن کوچک، مبلمان بزرگ به خصوص کاناپه بزرگ استفاده نکنید زیرا اندازه اتاق کوچک‌تر نشان داده می‌شود. از کاناپه‌های بزرگ برای سالن‌های بزرگ استفاده کنید. برای سالن‌های کوچک یک عدد مبل دو نفره و دو عدد صندلی راحتی بخرید.

اهمیت ندادن به روشنایی منزل

از مهم‌ترین اشتباهات رایج در چیدمان خانه نورپردازی نامناسب است. عدم استفاده از نور مناسب در فضا زیبایی دکوراسیون شما را کاهش می‌دهد. بنابراین در فضای نشیمن خود از نورپردازی مناسب استفاده کنید. در دکور منزل خود از چراغ‌های رومیزی و چراغ‌های پایه‌دار مثل آباژور استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید چراغ‌های سقفی کم‌نور را به‌کار ببرید.

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه

نصب کردن تابلوها در ارتفاع بالا

در چیدمان تابلو یکی از مهم‌ترین موضوعات نصب تابلوها در ارتفاع مناسب است، تا با چشم‌ها هم‌سطح باشند و از زمین فاصله یک و نیم متری داشته باشند. نصب تابلوها در ارتفاع خیلی بالا یا خیلی پایین اشتباه است.

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه

قرار دادن تمام مبل‌ها پشت به دیوار

برای اینکه ظاهر مبلمان زیباتر دیده شود و فضای نشیمن شما کوچک به‌نظر نرسد، هیچ‌گاه مبلمان خود را به دیوار نچسبانید و با اندکی فاصله از دیوار قرار دهید. عدم ایجاد فاصله بین مبل و دیوار سبب می‌شود بعد از مدتی روی دیوار لک ایجاد گردد.

مبل‌ها پشت به دیوار

یک فرش کوچک برای زیر مبل‌ها انتخاب نکنید

انتخاب یک فرش کوچک به طوری که از مبل‌ها فاصله داشته باشد یک کار رایج، اما اشتباه است. فرشی که می‌خواهید برای فضای نشیمن منزل خود انتخاب کنید باید ابعاد آن به‌گونه‌ای باشد که کمی از دیوار فاصله داشته باشد و تنها به فضای چیدمان مبل‌ها محدود شود.

فرش کوچک برای زیر مبل‌ها

باید انتخاب فرش شما به‌گونه‌ای باشد که وقتی روی مبل می‌نشینید پای شما روی فرش قرار بگیرد. انتخاب یک فرش مناسب به طوری است که یک ست مبلمان و میز ناهارخوری روی آن‌ قرار بگیرد.

قرار دادن تلویزیون در نقطه مرکزی

در بسیاری از خانه‌ها تلویزیون را به‌عنوان زیباترین وسیله در نقطه مرکزی خانه قرار می‌دهند. این کار بسیار تکراری است. پس بهتر است به‌جای این کار کمی تنوع و ابتکار به خرج بدهید و تلویزیون خود را در گوشه قرار دهید یا با دیوار گالری ترکیب کنید.

قرار دادن تلویزیون در نقطه مرکزی

نصب پرده‌ در ارتفاع نامناسب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه نصب پرده‌ در ارتفاع نامناسب است. برای اینکه فضای منزل شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد و زیباتر به‌نظر آید، هیچ‌گاه پرده‌ها را در ارتفاع نامناسب نصب نکنید.

نصب پرده‌ در ارتفاع نامناسب

پیشنهاد مطالعه:مطلبچیدمان مبلمان به شکل استادانهرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشپزخانه‌کوچک را به صورتی چید که از فضای آن استفاده بهینه کرده و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به ایده‌ هایی برای آشپزخانه کوچک می‌پردازد. 

4 ساعت پیش

خانه تاریک و کم نور ممکن است معضل خانه‌هایی بزرگ با طراحی داخلی تاریک باشد و هم می‌تواند معضل خانه‌هایی کوچک باشد. همراه ما باشید.

7 ساعت پیش

در اولین روزهای پاییز می‌خواهیم با هم ایده‌ های دکوراسیون پاییزی منزل را مرور کنیم و با ایده‌ های خلاقانه تزئینات پاییزی را به خانه بیاوریم.

دیروز

تزیین منزل با کوسن یک راه عالی برای باز طراحی منزل شما است. اگر این روش به درستی اجرا شود کوسن ها می توانند به اتاق جذابیت می‌دهد.

پریروز

اگر می‌خواهید خانه شما زیبا باشد، بهتر است برخی اشتباهات را انجام ندهید. در این مطلب نمونه‌هایی از اشتباهات در چیدمان خانه می‌پردازیم.

پریروز

آیا به استفاده از رنگ‌ های پاییزی در دکوراسیون خانه فکر کرده‌اید؟ پاییز هزار رنگ، با رنگ‌های ناب و دلپسند بسیاری از افراد را مسحور می‌کند.

3 روز پیش

با انتخاب مناسب کاغذ دیواری می‌توان دکوراسیون زیبایی برای اتاق خواب خلق کرد. رنگ و طرح کاغذ دیواری بر چیدمان اتاق خواب تاثیر زیادی دارد.

4 روز پیش

طراحی و دیزاین دکوراسیون آشپزخانه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل اصول و قواعدی دارد که باید آن‌ها رعایت کنید.

4 روز پیش

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی یکی از مهم‌ترین مسائل در دکوراسیون اتاق پذیرایی است که احتیاج به توجه ویژه‌ای دارد. با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

اشتباهات در چیدمان وسایل خانه باعث می‌شوند که خانه کوچک‌تر به‌نظر بیاید. در این مطلب همراه باشید تا شما را در چیدمان خانه راهنمایی کنیم.

5 روز پیش

میزها عناصری دکوراتیو هستند که با تزئیناتی زیبا می‌توان جلوه‌ای زیبا به آن‌ها داد. این مطلب به معرفی رومیزی برای میز ناهارخوری می‌پردازد.

6 روز پیش

روش‌های زیادی برای دیزاین مبل راحتی وجود دارد که می‌توانید از یکی یا چند مورد از آن‌ها کمک بگیرید و فضای زیبایی برای گفت‌وگو خلق کنید.

6 روز پیش

کفپوش تیره یا روشن کدام را انتخاب کنیم؟ در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به مزایا و معایب کفپوش‌های تیره و روشن بپردازیم.

۱ هفته پیش

اگر خانه شما به سبک سنتی طراحی شده و می‌خواهید تغییر در آن ایجاد کنید این مطلب به بیان نکاتی برای دکوراسیون مدرن در خانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

انتخاب رنگ مناسب می توان دکوراسیون شما را متحول کند. نکات مهمی در انتخاب رنگ پرده پذیرایی نقش دارند که در این مطلب به آن‌ها می پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...