خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

۷۰۵ زوج نابارور هرمزگانی شناسایی درمان شدند ایسنا

۷۰۵ زوج نابارور هرمزگانی شناسایی و درمان شدند

ایسنا/هرمزگانمدیرکل مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: ۷۰۵ زوج نابارور هرمزگان شناسایی و با حمایت‌های استاندار هرمزگان درمان شدند.

غلامعباس مومنی، امروز (هشتم آذرماه)، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که دولت سیزدهم در استان هرمزگان در حکمرانی خود جلب مشارکت و رضایتمندی مردم را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: استاندار هرمزگان قرارگاه مردمی سازی را در استان تشکیل داد تا تصمیم‌گیری در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به سمت جلب مشارکت مردمی و جلب رضایتمندی مردم سوق پیدا کند.

وی، با اشاره به همکاری‌های سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در دوران کرونا، عنوان کرد: سپاهیان و بسیجیان همواره در مشکلات و بلاهای طبیعی و غیرطبیعی همراه و یاور دولتمردان و مردم بوده‌اند. در دوران کرونا نیز سپاه در قالب طرح شهید سلیمانی اقدامی بزرگ در تاریخ هرمزگان انجام داد. چراکه با حضور تمام امکانات سپاه در میدان مبارزه با کرونا از فوت بیش از چهار هزار نفر در سراسر هرمزگان جلوگیری شد.

مدیرکل مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان، مسئله جمعیت را یکی از مهم‌ترین موضوعات توسعه‌ای کشور دانست و بیان کرد: همایشی تحت عنوان جوانی جمععیت با حضور مشاورین دستگاه‌های اجرایی سراسر هرمزگان برگزار شد که در قالب این همایش اساتید مجربی به ارائه مطالب، استدلال و راه‌کارهای خود برای جوانی جمعیت پرداختند.

مومنی، با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی مربوط به بحث جمعیت به عموم مردم، تصریح کرد: در طول دولت سیزدهم همواره سعی شد که خانواده‌های دارای سه فرزند مورد تشویق قرار گیرند و در این راستا از خانواده‌های پر جمعیت شهر بندرعباس به صورت مالی و معنوی تقدیر شد.

وی، با اشاره به برگزاری بیش از ۱۳۵ اردوی جهادی در سراسر استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی متنوعی در قالب ارائه خدمات پزشکی عمومی، دندانپزشکی و نازایی به نقاط محروم و روستا نشین هرمزگان برگزار شد.

مدیرکل مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان، با اشاره به پرداخت هزینه‌های درمان ۷۰۵ زوج نابارور، مطرح کرد: با حمایت‌های استاندار هرمزگان و سایر دستگاه‌های مربوطه، حمایت‌های مالی و معنوی لازم برای معالجه ۷۰۵ زوج نابارور انجام شد و برنامه‌های خوبی نیز در حوزه درمان ناباروری در استان هرمزگان در دست اقدام است.

مومنی، با اشاره به اجرای طرح «سلامت هرمزگان» از ابتدای فعالیت دولت در هرمزگان، تشریح کرد: در قالب این طرح تمام کارکنان دستگاه‌های اجرایی مورد پایش سلامتی قرار گرفتند که در نتیجه آن چهار بیماری رایج کارکنان دولت شناسایی و راه‌های پیشگیری و درمان آن نیز ارائه شد. در این طرح مشخص شد که ۲ درصد کارکنان دستگاه‌های هرمزگان نسبت به میانگین کشور دیابت کمتری دارند و یک درصد نیز فشار خون بیشتری دارند.

وی با ذکر این نکته که پیگیری سیاست‌های مرتبط با جوانی جمعیت را می‌دانیم، گفت: با توجه به اینکه سیاست جوانی جمعیت مورد عنایت مقام معظم رهبری قرار دارد، اجرای این طرح و سیاست در ابعاد مختلف یکی از دغدغه‌های جدی است و می‌توان گفت مجموعه دولت در استان هرمزگان تمام توان خود را برای اجرای آن به کار گرفته است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جلیلی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی باید بسترهایی را فراهم کند تا ضمن پاسخ به نیازهای جامعه، تلاش دشمن نیز خنثی شود، ادامه داد: دشمن در یک دهه اخیر فشار حداکثری اقتصادی بر کشور ما اعمال کرده است، جهاد و جهش تولید یک مساله شعاری نیست، بلکه یک ضرورت برای جبران کاستی‌ها در کشور است.

نیم ساعت پیش

کنعانی گفت: رژیم صهیونیستی با فرار به جلو، قصد دارد همچون گذشته حقوق مسلم و انکار ناپذیر ملت ‎فلسطین را انکار کرده و آن را نادیده بگیرد. 

یک ربع پیش

فهرست نهايي «صداي ملت» برای انتخابات مجلس شورای اسلامی

نیم ساعت پیش

(ویدئو) سکانس خنده دار ساختمان پزشکان وقتی خانم شیرزاد در مطب دکتر افشار گمشد را ببینید.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۲۰ متهم تحت تعقیب با اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده در این شهرستان خبر داد.

نیم ساعت پیش

مرکز هماهنگی عملیات بشردوستانه ارتش یمن، آژانسی که توسط جنبش انصارالله یمن کنترل می‌شود، بیانیه‌ای را برای شرکت‌های بیمه کشتیرانی و شرکت‌های فعال در منطقه ارسال کرد.

14 دقیقه پیش

وزیر کشور گفت لایحه دولت درباره نحوه مواجهه با اتباع غیر مجاز در مجلس است.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان امروز در محل وزارت امور خارجه مورد استقبال همتای ایرانی خود قرار گرفت.

یک ربع پیش

بخشنامه واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی توسط رئیس این سازمان صادر شد.

12 دقیقه پیش

بیشتر...