راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

روسیه حمله اوکراین به کشتی نظامی خود را انکار کرد راهبرد معاصر

وزارت دفاع روسیه با انتشار تصاویری از یک کشتی نظامی خود که اوکراین مدعی حمله به آن بود، گفت این کشتی هیچ آسیبی ندیده است.

به گزارش راهبردمعاصر،روسیه بامداد یکشنبه ادعای اوکراین درباره حمله به یک کشتی نظامی این کشور را تکذیب کرد.

وزارت دفاع روسیه در اثبات این ادعای خود، عکس‌هایی از کشتی جنگی «وسوولود بوبروف» را که بدون هیچ نشانه‌ای از آسیب در حال انجام مأموریت در دریای سیاه است را نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این وزارتخانه در یک پست آنلاین عکس‌هایی را منتشر کرد که مدعی است روز شنبه از این کشتی در بندر «سواستوپل» در سواحل کریمه گرفته شده است.

در این بیانیه آمده است: «اکنون از عکس‌ها مشخص است که کشتی هیچ آسیبی ندیده است».

این در حالی است که روز جمعه نیروی دریایی اوکراین از حمله به یک کشتی لجستیک نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه و آسیب به آن خبر داده بود.

در ماه آوریل نیز ارتش اوکراین از انهدام مهمترین رزم‌ناو ناوگان دریای سیاه روسیه با نام «مسکو» خبر داده بود که وزارت دفاع روسیه آن را رد و اعلام کرد که برای این ناو جنگی حادثه پیش آمده و برا اثر طوفان ابتدا دچار آتش سوزی و سپس غرق شده است.

این ادعا‌های اوکراین همزمان شده است با ارزیابی بخش اطلاعات ارتش انگلیس از اینکه در صورت تثبیت موقعیت روسیه در جزیره اِزمینی، احتمال تسلط این کشور بر شمال غربی دریای سیاه وجود دارد. /فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدافع راست تیم فوتبال نساجی قائمشهر اعلام کرد، انتخاب سرمربی بعدی این تیم در تصمیم او برای ادامه حضور در نساجی تأثیرگذار است.

6 ساعت پیش

ماجرای معجزه‌ای که صدای احسان یاسین شرکت‌کننده عصر جدید را برگرداند.

6 ساعت پیش

رئال مادرید در شبی موفق به ارتقای رکوردش به‌عنوان پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا شد که با وجود برابری در تملک توپ کمتر از انگشتان یک دست موقعیت گلزنی به دست آورد.

5 ساعت پیش

یک متخصص تغذیه گفت: ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده و تامین نشدن آب مورد نیاز بدن ممکن است موجبات درگیری بدن با برخی از بیماری ها را فراهم کند.

5 ساعت پیش

ارزش سهام عدالت امروز شنبه ۷ خرداد ۰٫۸ درصد کاهش یافت.

7 ساعت پیش

گلوگاه - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: توزیع عادلانه اعتبارات و برنامه های فرهنگی و هنری در سطح استان ، رویکرد اصلی این اداره کل است.

7 ساعت پیش

وینیسیوس موفق شد در دقیقه ۵٨ گل اول را برای رئال مادرید به ثمر برساند.

5 ساعت پیش

رئیس دفتر سیاسی حماس در آستانه برگزاری «راهپیمایی پرچم» شهرک‌نشینان در بیت‌المقدس گفت که همه گزینه‌ها روی میز است و برای همه سناریوها و احتمالات ناشی از «راهپیمایی پرچم‌» آماده هستند.

6 ساعت پیش

نشست سران قوا به میزبانی رئیس قوه قضائیه و با حضور آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور و قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

7 ساعت پیش

بیشتر...