خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

طالبان: نیازی به تعیین نماینده ویژه برای افغانستان نیست تسنیم


طالبان: نیازی به تعیین نماینده ویژه برای افغانستان نیست

رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر اظهار داشت تعیین نماینده ویژه برای افغانستان، در حالی‌که هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان حضور دارد، غیر ضروری است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به اظهارات «ونیسا فریزر» نماینده دائمی مالتا و رئیس دوره‌ای شورای امنیت گفت در شرایط کنونی و در موجودیت هیئت نمایندگی سازمان ملل برای افغانستان(یوناما)، به تعیین نماینده ویژه برای افغانستان نیازی نیست.

شاهین به طلوع‌نیوز گفت: ما تعامل با جامعه جهانی و حل مسائل را در روشنی مصالح و اصول خویش می‌خواهیم، اما چون نمایندگی ملل متحد در افغانستان با عنوان یوناما وجود دارد، بنابراین ضرورت به تعیین نماینده دیگر نمی‌بینیم.

رئیس دوره‌ای جدید شورای امنیت اخیراً در یک نشست خبری از اینکه تاکنون گامی در راستای تعیین نماینده ویژه برای افغانستان برداشته نشده، ابراز نگرانی کرده بود.

فریزر به خبرنگاران گفته بود: ما از حامیان بررسی گزارش مستقل از وضعیت افغانستان هستیم. ما از طرح ارائه شده پشتیبانی می‌کنیم که در نهایت نیاز به عادی‌سازی روابط جامعه جهانی با افغانستان دارد اما برای این کار، باید اقدام‌هایی انجام شود. ما مشتاقانه منتظر انتصاب فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان هستیم که متأسفانه چیزی در مورد آن نشنیده‌ایم.

یوناما: تعیین نماینده ویژه برای افغانستان در دستور کار نشست سوم دوحه است
مخالفت مجدد حکومت طالبان با تعیین نماینده ویژه سازمان ملل
پایان نشست دوحه؛ «گوترش» بر تعیین نماینده ویژه با مشورت حکومت طالبان تاکید کرد

طالبان پیش از این نیز در واکنش به قطعنامه شورای امنیت برای تعیین نماینده ویژه گفته بودنمایندگان ویژه نه تنها هیچ درگیری را در تاریخ معاصر افغانستان و جهان حل نکرده‌اند، بلکه با تحمیل نسخه‌های خارجی اوضاع را پیچیده‌تر کرده‌اند.

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

لحظات شروع عملیات سپاه پاسداران از پایگاه نبی اکرم و پرتاب موشک‌های بالستیک به سمت اراضی اشغالی.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: با برپایی سیاه چادر‌های عشایری و از محل فروش اقلام و محصولات تولیدی ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درآمد برای عشایر استان حاصل شده است.

نیم ساعت پیش

در گزارش پیش رو به بررسی بالا رفتن قیمت کنسرت‌ها در سال ۱۴۰۳ پرداختیم.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه ایران در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با بیان اینکه ما هیچ هدف غیر نظامی در پاسخ خود تعریف نکردیم، گفت: نیرو‌های مسلح ما هیچ مکان اقتصادی و یا جمعیتی را مورد هدف قرار ندادند.

14 دقیقه پیش

در پی حمله تلافی جویانه شب گذشته ایران علیه رژیم صهیونیستی، یک مقام اطلاعاتی این رژیم برای انجام عملیات روانی در داخل ایران، با منافقین در البانی گفتگو کرده است.

یک ربع پیش

عکاس ترک، تصاویری عمیق و زیبا از مناظر را در هم آمیخت که نتیجه آن ذهنتان را درگیر خواهد کرد.

یک ربع پیش

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که متقاضی تمدید موعد اعزام به دلیل همزمانی خدمت ۲ برادر هستند، می‌توانند تا پایان خدمت دوره ضرورت برادر حین خدمت از تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره‌مند شوند.

نیم ساعت پیش

بر اساس سایت اطلاعات‌پرواز فرودگاه مشهد، تمامی پرواز‌های فرودگاه مشهد لغو شده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...