همه باید به مجوزهای وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی احترام بگذارند

همه باید به مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احترام بگذارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی صدور انواع مجوزهای فرهنگی و هنری از جمله اجرای کنسرت هاست، از این رو همگان باید به مجوزهای صادره احترام گذاشته و مجموعه‌های نظارتی جلوی بروز اتفاقات ناخوشایند را بگیرند.

به گزارشسراج24؛ محمد مهدی اسماعیلی شنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی  با تشریح برنامه های این وزارتخانه در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه فرهنگی و خاصه برپایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از این رویداد به عنوان بزرگترین جشنواره فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب، شور و نشاط ویژه ای به حوزه فرهنگ و هنر و اهالی آن تزریق می شود.

وی با اشاره به وقفه دو ساله در برگزار نشدن فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران به علت شیوع کرونا افزود: این اولین نمایشگاه کتاب فیزیکی است که در دولت مردمی برگزار می شود که تلاش ما این بود با درنظر گرفتن سناریوهای مختلف کار ویژه ای ارائه دهیم.

عضو کابینه دولت مردمی با اشاره به سپری شدن چهارمین روز برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، استقبال از این نمایشگاه را چشمگیر و بسیار عالی عنوان کرد.

اسماعیلی همچنین با اشاره به برگزاری دو دوره نمایشگاه مجازی کتاب، حوزه مجازی نمایشگاه کتاب را از ممیزات ویژه این دوره نمایشگاه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، برپایی نمایشگاه مجازی کتاب در آخر بهمن سال ۱۴۰۰ را با فروش یک میلیون و ۳۵۰هزار جلد کتاب و ارسال رایگان آن به مخاطبان را تجربه بسیار خوب در تبدیل تهدید کرونا به فرصت عنوان کرد.
به گفته وی، در این نمایشگاه در  ۲۹۰۰ روستا و ۱۲۰۰ شهر در اقصی نقاط کشور توزیع کتاب انجام شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شمارگان چاپ کتاب در سال ۱۴۰۰ را بیش از ۱۰۰ عنوان شامل چاپ دوم و سوم و همچنین اول برشمرد و گفت: بیشترین حجم چاپ کتاب ها مربوط به چاپ اولی بوده است.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- اتصال یک دستگاه هیتربرقی باعث ایجاد دودگرفتگی موقت در بخشی از حرم مطهر رضوی شد.

6 ساعت پیش

شفقنا نوشت: بر اساس فرمان منسوب به ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان اعضای این گروه از چندهمسری منع شده‌اند.

6 ساعت پیش

بندرعباس-مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت های مذهبی هرمزگان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

6 ساعت پیش

یکی از نویسندگان فیلمنامه لامینور از وضعیت اکران این فیلم انتقاد کرد.

6 ساعت پیش

رئیس جمهور با بیان این‌که قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، گفت: شاید برخی موافق نباشند اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش‌روی اقتصاد است رهنمود می‌کند.

6 ساعت پیش

معاون وزیر کار با تشریح جزئیات طرح ساماندهی آموزش مربیان فنی و حرفه‌ای از عزم جدی این سازمان برای ایجاد نهضت مهارت‌آموزی خبر داد و گزارشی از روند اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ارائه کرد.

6 ساعت پیش

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار محاسبات سوده جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتاً از فردا اول خرداد می‌توانیم سودها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.

6 ساعت پیش

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران گفت: از اول خرداد، بستنی و آبمیوه افزایش قیمت ۲۵ درصدی خواهد داشت.

6 ساعت پیش

برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز بدون تغییر بوده است.

6 ساعت پیش

بیشتر...