خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

انکار افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده تشکیل کارگروه حقوق دستمزد در سازمان برنامه وبودجه resize

حمیدرضا حاجی‌باباییدر گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اخباری مبنیبرافزایشحقوق ۱۰درصدیکارمندان در بودجه سال۱۴۰۱اظهار داشت: در حال حاضر ستاد تنظیم و تدوین بودجه سال۱۴۰۱تشکیلشدهو اقدامات خود را دنبال می‌کند و این ستاد برای اینکه در سال۱۴۰۱در رابطه با برخی ازمؤلفه‌ها  اعم از حقوق به جمع‌بندی برسد نیاز به این دارد که ببیند در سال۱۴۰۱شاخص‌های کلان اقتصادی چگونه رقم خواهد خورد.

ویبابیاناینکه، نرخ رشد تورم و اشتغال،ازجملهشاخص‌های مهم اقتصادی در تعیین حقوق هستند،تاکید داشت: همچنین در این زمینه نرخ درآمد سرانه وسرمایه‌گذاریو وضعیت معیشت مردم هم مهم است.

این نماینده مجلسبابیاناینکه در بودجه تنها برای حقوق تعیین تکلیف نشده و موضوعاتی از قبیل یارانه‌ها و سایر موارد هم مدنظر قرار می‌گیرد، گفت: تا امروز که بنده با شما صحبت می‌کنم هیچ صحبتی درباره درصد حقوق برای هیچ وزارتخانه‌ای مطرح نشده است و تا جایی که بندهخبردارمدولت هیچ تصمیم‌گیری در این رابطه در ستاد مربوطه نگرفته است.
 
رئیس کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده افزایش حقوق۱۰درصدی در سال۱۴۰۱رابه‌هیچ‌وجهتائید نمی‌کنم برای اینکه هنوز کاریانجامنشدهتا مشخص شود میزان درصد حقوق چقدر است.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: البته کارگروه حقوق و دستمزد در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده و این کارگروه فعالیت خود را آغاز کرده است و باید منتظر جمع‌بندی لازم بود.

وی تاکید کرد: حقوق کارکنان در کشور به اصطلاح به مانند ظروف مرتبط است لذا شما وقتی بخواهید حقوقی را ۲۰ درصد افزایش دهید همه باید افزایش پیدا کنند و نمی‌شود حقوق یک بخش را افزایش داده و از افزایش حقوق در بخشی دیگر جلوگیری کرد.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: ان‌شاءالله دولت با اراده‌ای که دارد باید برای حقوق کارکنان در سراسر کشور و تامین اجتماعی نظام عادلانه‌ای را تعریف کند و نه مساوی لذا نظام عادلانه این است که هر کس به اندازه حق خودش دریافتی داشته باشد که ان‌شالله این مسئله شکل خواهد گرفت.
 
  • بیشتر بخوایند:
  • یک نماینده مجلس: برای تعدیل قیمت‌ها باید به واردات برخی خودرو‌ها مجوز دهیم

انتهای پیام/#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسین حیدری (داماد زاکانی) به عنوان مشاور و دستیار ویژه شهردار در حوزه هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و نوآوری شهری منصوب شد.

9 دقیقه پیش

عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران، گفت: سرمایه در گردش واحدهای صنفی کاهش شدید پیدا کرد به‌نوعی که کفاف ادامه کار و تأمین معیشت آن‌ها را نمی‌دهد درنتیجه ترمیم وضعیت موجود و شرایط بد اقتصادی اصناف زمان‌بر خواهد بود.

یک ربع پیش

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مخلوط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و جرم‌بر با فرآورده‌های سفید کننده به دلیل تولید بخارات و گازهای بسیار سمی و خفه کننده، جداً خودداری کنید.

نیم ساعت پیش

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها خدمات بیمه‌ای ناچیزی ارائه می‌دهند و اگر فردی با دفترچه بیمه‌ای خود وارد این بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شود تنها این بیمه، کفاف یک قرص استامینوفن را داده و هر دارویی که خاص و یا مقداری هزینه‌بر باشد را معمولاً جزو بیمه قلمداد نمی‌کنند.

1 ساعت پیش

قرعه کشی بیست و پنجمین مرحله پیش فروش محصولات ایران خودرو با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: این سازمان برای مأموریت رصد، پایش، دفاع غیرنظامی و مقاوم‌سازی زیرساخت‌های کشور در مقابل تهدیدات تشکیل شده است.

1 ساعت پیش

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: آمریکای جنایتکار و صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که هرچند اقدام نظامی مستقیم برای آن‌ها کار سختی شده است، اما هیچ‌گاه دست از توطئه و دشمنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برنخواهند داشت.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱ این است که جداول و توافقنامه‌ها به گونه‌ای تنظیم شود که استان‌ها و دستگاه‌ها در برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان والامقام «ناصر، علی محمد و مسعود خودسیانی» گفت: این اسوه صبر و مقاومت همواره الگویی درخشان برای مادران این مرز و بوم خواهد بود.

2 ساعت پیش

­وزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانک‌ها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.

3 ساعت پیش

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از برقراری پرواز بندرعباس به دبی خبر داد.

3 ساعت پیش

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران ضروری است، گفت: موضع دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی تاکنون بسیار عزتمندانه بوده است و ادامه این روند باعث می‌شود که غربی‌ها از اعمال فشار و تحریم بر ایران به مرور دست بردارند.

3 ساعت پیش

نرخ ارز بین‌بانکی امروز در حالی از سوی بانک مرکزی اعلام شد که ۲۰ ارز با افزایش قیمت روبه‌رو شدند.

3 ساعت پیش

سفیر پیشین ایران در فرانسه گفت: هرچند که ما آماده مذاکره هستیم، ولی اینکه محتوای مذاکرات چه باشد، پیچیدگی‌هایی دارد که باید با سعه‌صدر و عبور از برخی از مطالبات غیرواقعی غربی‌ها، شکل و شرایطی واقعی انجام مذاکرات را فراهم کند.

4 ساعت پیش

کارشناس صنعت سیمان گفت: دخالت در قیمت‌گذاری باعث می‌شود تولیدکنندگان آن‌چنان وارد بازار نشوند همچنین وزارت بازرگانی نیز شبکه توزیع آن‌چنانی ندارد که توزیع را انجام دهد که این باعث ایجاد تفاوت قیمت می‌شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...