راهبرد معاصر |
2 روز پیش

جزییات خرید سربازی1400 اقساط خرید سربازی راهبرد معاصر

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزییات خرید سربازی 1400 را تشریح کرد.علاوه بر خرید سربازی به صورت نقد، خرید سربازی به صورت اقساط امکان پذیر است اما سابقه سربازی بعد از اقساط خرید سربازی منظور می شود.

به گزارش راهبرد معاصر،سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، در اطلاعیه ای اعلام کرد : مشمولانی که برگ آماده به خدمت تاریخ مرداد سال1400 دریافت کرده اند، با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی، برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت کنند. همزمان با این خبر شرایط و جزییات خرید سربازی 1400 مطرح شد. علاوه بر خرید سربازی به صورت نقد، خرید سربازی به صورت اقساط هم امکان پذیر است، اما سابقه سربازی بعد از اقساط خرید سربازی منظور می شود. در این مطلب به شرایط و ضوابط، نحوه محاسبه و مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه سربازی خواهیم پرداخت.

 

جزییات خرید سربازی ۱۴۰۰/ اقساط خرید سربازیبه گفته مهدی شکوری، شرط خرید بیمه سربازی این است که فرد در حال حاضر بیمه‌پرداز بوده و قبل از تقاضا هم دارای دو سال سابقه بیمه داشته باشد. نرخ حق بیمه در این حالت ۳۰ درصد است که هفت درصد را از بیمه شده باید بپردازد و ۲۳ درصد دیگر را دولت باید پرداخت کند.

براساس اظهارات شکوری، اگر فردی بخواهد خدمت سربازی خود را بخرد، نیازی به مراجعه حضوری ندارد و کلیه مراحل به صورت آنلاین برگزار می‌شود. افراد باید از طریق پایگاه اطلاعات سازمان نظام وظیفه، میزان بدهی خود را مشخص و نسبت به پرداخت آن اقدام کند. به گفته این مقام مسئول، فرد می‌تواند بدهی خود را به صورت نقد پرداخت کند و یا به صورت اقساط.
مهدی شکوری گفته اگر فردی بدهی خود برای خرید بیمه سربازی را نقدا پرداخت کند، در همان روزی که مبلغ را واریز می‌کند، می‌تواند سابقه خود را هم بگیرد. اما پرداخت بدهی و خرید سربازی صرفا نقدی انجام نمی‌شود و به صورت اقساط هم امکان‌پذیر است.

افراد برای خرید اقساطی بیمه سربازی، باید ابتدا مبلغ بدهی را مشخص کنند. بعد از آن می‌توانند مبلغ بدهی را در ۱۲ قسط پرداخت کنند. اما سابقه سربازی بعد از پرداخت اقساط منظور می‌شود.
شرایط خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
بیمه سربازی به ویژه برای افرادی که می‌خواهند پس از اتمام دوره خدمت خود در شرکت‌های دولتی یا خصوصی مشغول به کار شوند، از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در این صورت دو سال زودتر بازنشسته خواهند شد؛ بنابراین تحت شرایط خاص، دوره خدمت ضرورت جزو سوابق سربازان محسوب شده و در ازای گذراندن یک سال خدمت، یک سال سابقه بیمه برای آن‌ها منظور می‌شود.

در انتهای خدمت در هر شغل یا حرفه ای، دوره خدمت سربازی تحت شرایط تعیین شده جزو سنوات کاری به شمار رفته و بیمه سربازی نیز به بیمه بازنشستگی افراد افزوده خواهد شد. به عبارت دیگر، محاسبه بیمه دو سال خدمت سربازی برای آن‌ها به معنای تسریع دو ساله در روند بازنشستگی است. اما به چه صورت و تحت کدام شرایط می‌توان نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمود؟

اولین شرط برای خرید بیمه سربازی آن است که فرد متقاضی علاوه دارا بودن سایر شرایط دوره سربازی حداقل دو سال بیمه پرداخت کرده باشد.

درمورد شرط دوم برای خرید بیمه سربازی نیز باید گفت طبق مصوبات مربوطه، شخص داوطلب باید هنگام ثبت درخواست خود مبنی بر خرید بیمه دوره خدمت، بیمه پرداز (بیمه اختیاری یا اجباری) سازمان تامین اجتماعی باشد. در نتیجه تنها در صورت داشتن این دو شرط، امکان اقدام به خرید بیمه سربازی وجود خواهد داشت.
 
 
جزییات خرید سربازی1400/ اقساط خرید سربازی


مدارک مورد نیاز و نحوه اقدام به خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
در صورتی که دارای هر یک از شرایط ذکر شده در بخش قبل می‌باشید، می‌توانید اقدامات لازم را در راستای خرید بیمه سربازی خود انجام دهید. بدین منظور لازم است همراه با مدارک مورد نیاز این امر شامل اصل کارت پایان خدمت، اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی به شعب بیمه تامین اجتماعی که از طریق آن بیمه پرداخت می‌کنید، مراجعه نمایید.

حال می‌بایست فرم احتساب سوابق مدت خدمت خود را دریافت نموده و تکمیل کنید. در صورتی که دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه می‌باشید، باید نسبت به دریافت و تکمیل فرم‌های مربوط به آن نیز اقدام نمایید. چنانچه به هر دلیل دفترچه پایان خدمت خود را در اختیار ندارید، می‌توانید اصل گواهی انجام خدمت سربازی خود که دارای تاریخ آغاز و پایان دوره خدمت بوده و از سوی مراجع ذی صلاح صادر شده است را ارائه نمایید.


مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
برای آن که دوره خدمت ضرورت جزو سابقه کار محسوب شود شرایطی وجود دارد. بیمه سربازی ابتدا باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد و سازمان تامین اجتماعی نیز برای تایید این دو سال حق بیمه و پذیرش آن برای امر بازنشستگی، مبلغی را تعیین می‌کند. توجه داشته باشید که میزان این مبلغ با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه سربازی توسط متقاضی متفاوت می‌باشد.

شاید دلیل دریافت این مبلغ را بتوان عدم پرداخت حق بیمه توسط سربازان در طول دوره خدمت و دریافت حقوق از سازمان نظام وظیفه دانست. همان طور که می‌دانید، در دوران خدمت ضرورت تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه بوده و می‌توانند از کلیه خدمات این دفترچه در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیرو‌های مسلح بهره‌مند شوند. البته در برخی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان در اختیار سربازان قرار می‌گیرند؛ بنابراین آن دسته از افرادی که دوره خدمت خود را پشت سر گذاشته اند، می‌بایست برای جبران خدمات ارائه شده و هم چنین عدم پرداخت حق بیمه در مدت زمان خدمت سربازی خود، مبلغی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نمایند تا دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته شود.


نحوه محاسبه مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
همان طور که گفته شد، میزان هزینه برای خرید بیمه سربازی با در نظر گرفتن زمان اتمام دوره خدمت نظام وظیفه و درخواست داوطلب تعیین می‌گردد. فرمول محاسبه این مبلغ را می‌توانید در کادر زیر مشاهده کنید.
میزان حق بیمه متعلقه = (نرخ) ۳۰% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

توجه کنید که ۷ درصد از مبلغ به دست آمده از فرمول فوق می‌بایست توسط فرد متقاضی پرداخت شود و مسئولیت پرداخت ۲۳ درصد آن نیز بر عهده دولت خواهد بود.


چند نکته مهم

 
داوطلبان خرید بیمه سربازی می‌توانند مبلغ تعیین شده را به صورت نقدی و یا قسطی پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که حداکثر اقساط پرداختی برابر با ۱۲ ماه است.
مهلت پرداخت مبلغ مورد نظر برای متقاضیانی که به صورت نقدی اقدام به خرید بیمه سربازی خود می‌نمایند، حداکثر تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن می‌باشد.
داوطلبانی که می‌خواهند این مبلغ را به صورت قسطی واریز کنند باید در مدت زمان تعیین شده قسط‌های مربوطه را پرداخت نمایند.
چنانچه این مبلغ در موعد مقرر (به صورت یکجا یا اقساطی) پرداخت نگردد و یا در زمان‌هایی غیر از تاریخ‌های تعیین شده پرداخت شود، مشمول محاسبه مجدد می‌شود.راهنمای مشاهده سوابق بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
به منظور مشاهده سوابق بیمه سربازی خود می‌توانید از سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان استفاده کنید. برای این منظور ابتدا باید به سایت مذکور به نشانیaccount.tamin.irمراجعه کرده و نسبت به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه اقدام نمایید. (در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده اید، نیازی به نام نویسی مجدد نیست و با وارد نمودن کد ملی به عنوان نام کاربری و گذرواژه می‌توانید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.)

برای ثبت نام در سامانه و مشاهده سوابق بیمه ابتدا باید گزینه “ثبت نام” را از صفحه اول سامانه انتخاب کرده و پس از وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز از قبیل کد ملی، اپراتور و شماره تلفن همراه خود، مجددا روی عبارت “ثبت نام” کلیک نمایید. در مرحله بعد لازم است “کد شناسه” ارسالی به تلفن همراه خود را در کادر مربوطه وارد نموده و به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی خود، فرم نام نویسی را نیز با دقت تکمیل کنید. در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل یا سوال در زمینه مربوطه می‌توانید با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از طی تمامی مراحل فوق، می‌توانید به راحتی به حساب کاربری خود مراجعه کرده و سوابق بیمه سربازی خود را مشاهده نمایید. با توجه به این که قوانین تامین اجتماعی با شرایط روز در حال تغییر بوده و مقررات نظام وظیفه نیز ممکن است دستخوش تغییراتی شود، توصیه می‌کنیم مرتبا پیگیر اخبار مربوطه باشید تا در اسرع وقت اقدامات لازم را برای خرید سوابق بیمه سربازی خود انجام دهند.

سوالات متداول
۱- نرخ پرداخت بیمه سربازی ۱۴۰۰ به چه میزان می‌باشد؟

نرخ پرداخت بیمه برابر با ۳۰ درصد است که ۲۳ درصد آن بر عهده دولت و ۷ درصد آن را بیمه شده پرداخت می‌نماید.
۲- چگونه می‌توانیم سوابق بیمه سربازی را مشاهده نماییم؟

برای مشاهده سوابق بیمه سربازی می‌بایست به صورت اینترنتی از طریق سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان به نشانی account.tamin.ir اقدام نمود.
۳- برای خرید بیمه سربازی می‌بایست چند سال بیمه پرداخت کرد؟

برای خرید بیمه سربازی می‌بایست فرد متقاضی پیش یا بعد از آغاز دوره خدمت نظام وظیفه خود، حداقل دو سال بیمه پرداخت کرده باشد.


#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

14 ساعت پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

14 ساعت پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

14 ساعت پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

14 ساعت پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

14 ساعت پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

15 ساعت پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

15 ساعت پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

15 ساعت پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

15 ساعت پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

15 ساعت پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

15 ساعت پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

15 ساعت پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

15 ساعت پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

15 ساعت پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

15 ساعت پیش

بیشتر...