راهبرد معاصر |
1 سال پیش

جزییات خرید سربازی1400 اقساط خرید سربازی راهبرد معاصر

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزییات خرید سربازی 1400 را تشریح کرد.علاوه بر خرید سربازی به صورت نقد، خرید سربازی به صورت اقساط امکان پذیر است اما سابقه سربازی بعد از اقساط خرید سربازی منظور می شود.

به گزارش راهبرد معاصر،سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، در اطلاعیه ای اعلام کرد : مشمولانی که برگ آماده به خدمت تاریخ مرداد سال1400 دریافت کرده اند، با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی، برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت کنند. همزمان با این خبر شرایط و جزییات خرید سربازی 1400 مطرح شد. علاوه بر خرید سربازی به صورت نقد، خرید سربازی به صورت اقساط هم امکان پذیر است، اما سابقه سربازی بعد از اقساط خرید سربازی منظور می شود. در این مطلب به شرایط و ضوابط، نحوه محاسبه و مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه سربازی خواهیم پرداخت.

 

جزییات خرید سربازی ۱۴۰۰/ اقساط خرید سربازیبه گفته مهدی شکوری، شرط خرید بیمه سربازی این است که فرد در حال حاضر بیمه‌پرداز بوده و قبل از تقاضا هم دارای دو سال سابقه بیمه داشته باشد. نرخ حق بیمه در این حالت ۳۰ درصد است که هفت درصد را از بیمه شده باید بپردازد و ۲۳ درصد دیگر را دولت باید پرداخت کند.

براساس اظهارات شکوری، اگر فردی بخواهد خدمت سربازی خود را بخرد، نیازی به مراجعه حضوری ندارد و کلیه مراحل به صورت آنلاین برگزار می‌شود. افراد باید از طریق پایگاه اطلاعات سازمان نظام وظیفه، میزان بدهی خود را مشخص و نسبت به پرداخت آن اقدام کند. به گفته این مقام مسئول، فرد می‌تواند بدهی خود را به صورت نقد پرداخت کند و یا به صورت اقساط.
مهدی شکوری گفته اگر فردی بدهی خود برای خرید بیمه سربازی را نقدا پرداخت کند، در همان روزی که مبلغ را واریز می‌کند، می‌تواند سابقه خود را هم بگیرد. اما پرداخت بدهی و خرید سربازی صرفا نقدی انجام نمی‌شود و به صورت اقساط هم امکان‌پذیر است.

افراد برای خرید اقساطی بیمه سربازی، باید ابتدا مبلغ بدهی را مشخص کنند. بعد از آن می‌توانند مبلغ بدهی را در ۱۲ قسط پرداخت کنند. اما سابقه سربازی بعد از پرداخت اقساط منظور می‌شود.
شرایط خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
بیمه سربازی به ویژه برای افرادی که می‌خواهند پس از اتمام دوره خدمت خود در شرکت‌های دولتی یا خصوصی مشغول به کار شوند، از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در این صورت دو سال زودتر بازنشسته خواهند شد؛ بنابراین تحت شرایط خاص، دوره خدمت ضرورت جزو سوابق سربازان محسوب شده و در ازای گذراندن یک سال خدمت، یک سال سابقه بیمه برای آن‌ها منظور می‌شود.

در انتهای خدمت در هر شغل یا حرفه ای، دوره خدمت سربازی تحت شرایط تعیین شده جزو سنوات کاری به شمار رفته و بیمه سربازی نیز به بیمه بازنشستگی افراد افزوده خواهد شد. به عبارت دیگر، محاسبه بیمه دو سال خدمت سربازی برای آن‌ها به معنای تسریع دو ساله در روند بازنشستگی است. اما به چه صورت و تحت کدام شرایط می‌توان نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمود؟

اولین شرط برای خرید بیمه سربازی آن است که فرد متقاضی علاوه دارا بودن سایر شرایط دوره سربازی حداقل دو سال بیمه پرداخت کرده باشد.

درمورد شرط دوم برای خرید بیمه سربازی نیز باید گفت طبق مصوبات مربوطه، شخص داوطلب باید هنگام ثبت درخواست خود مبنی بر خرید بیمه دوره خدمت، بیمه پرداز (بیمه اختیاری یا اجباری) سازمان تامین اجتماعی باشد. در نتیجه تنها در صورت داشتن این دو شرط، امکان اقدام به خرید بیمه سربازی وجود خواهد داشت.
 
 
جزییات خرید سربازی1400/ اقساط خرید سربازی


مدارک مورد نیاز و نحوه اقدام به خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
در صورتی که دارای هر یک از شرایط ذکر شده در بخش قبل می‌باشید، می‌توانید اقدامات لازم را در راستای خرید بیمه سربازی خود انجام دهید. بدین منظور لازم است همراه با مدارک مورد نیاز این امر شامل اصل کارت پایان خدمت، اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی به شعب بیمه تامین اجتماعی که از طریق آن بیمه پرداخت می‌کنید، مراجعه نمایید.

حال می‌بایست فرم احتساب سوابق مدت خدمت خود را دریافت نموده و تکمیل کنید. در صورتی که دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه می‌باشید، باید نسبت به دریافت و تکمیل فرم‌های مربوط به آن نیز اقدام نمایید. چنانچه به هر دلیل دفترچه پایان خدمت خود را در اختیار ندارید، می‌توانید اصل گواهی انجام خدمت سربازی خود که دارای تاریخ آغاز و پایان دوره خدمت بوده و از سوی مراجع ذی صلاح صادر شده است را ارائه نمایید.


مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
برای آن که دوره خدمت ضرورت جزو سابقه کار محسوب شود شرایطی وجود دارد. بیمه سربازی ابتدا باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد و سازمان تامین اجتماعی نیز برای تایید این دو سال حق بیمه و پذیرش آن برای امر بازنشستگی، مبلغی را تعیین می‌کند. توجه داشته باشید که میزان این مبلغ با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه سربازی توسط متقاضی متفاوت می‌باشد.

شاید دلیل دریافت این مبلغ را بتوان عدم پرداخت حق بیمه توسط سربازان در طول دوره خدمت و دریافت حقوق از سازمان نظام وظیفه دانست. همان طور که می‌دانید، در دوران خدمت ضرورت تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه بوده و می‌توانند از کلیه خدمات این دفترچه در بیمارستان‌های طرف قرارداد نیرو‌های مسلح بهره‌مند شوند. البته در برخی بیمارستان‌ها نیز این خدمات به صورت رایگان در اختیار سربازان قرار می‌گیرند؛ بنابراین آن دسته از افرادی که دوره خدمت خود را پشت سر گذاشته اند، می‌بایست برای جبران خدمات ارائه شده و هم چنین عدم پرداخت حق بیمه در مدت زمان خدمت سربازی خود، مبلغی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نمایند تا دوره خدمت آن‌ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته شود.


نحوه محاسبه مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
همان طور که گفته شد، میزان هزینه برای خرید بیمه سربازی با در نظر گرفتن زمان اتمام دوره خدمت نظام وظیفه و درخواست داوطلب تعیین می‌گردد. فرمول محاسبه این مبلغ را می‌توانید در کادر زیر مشاهده کنید.
میزان حق بیمه متعلقه = (نرخ) ۳۰% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

توجه کنید که ۷ درصد از مبلغ به دست آمده از فرمول فوق می‌بایست توسط فرد متقاضی پرداخت شود و مسئولیت پرداخت ۲۳ درصد آن نیز بر عهده دولت خواهد بود.


چند نکته مهم

 
داوطلبان خرید بیمه سربازی می‌توانند مبلغ تعیین شده را به صورت نقدی و یا قسطی پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که حداکثر اقساط پرداختی برابر با ۱۲ ماه است.
مهلت پرداخت مبلغ مورد نظر برای متقاضیانی که به صورت نقدی اقدام به خرید بیمه سربازی خود می‌نمایند، حداکثر تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن می‌باشد.
داوطلبانی که می‌خواهند این مبلغ را به صورت قسطی واریز کنند باید در مدت زمان تعیین شده قسط‌های مربوطه را پرداخت نمایند.
چنانچه این مبلغ در موعد مقرر (به صورت یکجا یا اقساطی) پرداخت نگردد و یا در زمان‌هایی غیر از تاریخ‌های تعیین شده پرداخت شود، مشمول محاسبه مجدد می‌شود.راهنمای مشاهده سوابق بیمه سربازی ۱۴۰۰

 
به منظور مشاهده سوابق بیمه سربازی خود می‌توانید از سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان استفاده کنید. برای این منظور ابتدا باید به سایت مذکور به نشانیaccount.tamin.irمراجعه کرده و نسبت به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه اقدام نمایید. (در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده اید، نیازی به نام نویسی مجدد نیست و با وارد نمودن کد ملی به عنوان نام کاربری و گذرواژه می‌توانید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.)

برای ثبت نام در سامانه و مشاهده سوابق بیمه ابتدا باید گزینه “ثبت نام” را از صفحه اول سامانه انتخاب کرده و پس از وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز از قبیل کد ملی، اپراتور و شماره تلفن همراه خود، مجددا روی عبارت “ثبت نام” کلیک نمایید. در مرحله بعد لازم است “کد شناسه” ارسالی به تلفن همراه خود را در کادر مربوطه وارد نموده و به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی خود، فرم نام نویسی را نیز با دقت تکمیل کنید. در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل یا سوال در زمینه مربوطه می‌توانید با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از طی تمامی مراحل فوق، می‌توانید به راحتی به حساب کاربری خود مراجعه کرده و سوابق بیمه سربازی خود را مشاهده نمایید. با توجه به این که قوانین تامین اجتماعی با شرایط روز در حال تغییر بوده و مقررات نظام وظیفه نیز ممکن است دستخوش تغییراتی شود، توصیه می‌کنیم مرتبا پیگیر اخبار مربوطه باشید تا در اسرع وقت اقدامات لازم را برای خرید سوابق بیمه سربازی خود انجام دهند.

سوالات متداول
۱- نرخ پرداخت بیمه سربازی ۱۴۰۰ به چه میزان می‌باشد؟

نرخ پرداخت بیمه برابر با ۳۰ درصد است که ۲۳ درصد آن بر عهده دولت و ۷ درصد آن را بیمه شده پرداخت می‌نماید.
۲- چگونه می‌توانیم سوابق بیمه سربازی را مشاهده نماییم؟

برای مشاهده سوابق بیمه سربازی می‌بایست به صورت اینترنتی از طریق سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان به نشانی account.tamin.ir اقدام نمود.
۳- برای خرید بیمه سربازی می‌بایست چند سال بیمه پرداخت کرد؟

برای خرید بیمه سربازی می‌بایست فرد متقاضی پیش یا بعد از آغاز دوره خدمت نظام وظیفه خود، حداقل دو سال بیمه پرداخت کرده باشد.


#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسین شریعتمداری در کیهان با اشاره به بیانیه وزارت اطلاعات در باره خوادث اخیر نوشت:حمایت از آشوب و آشوبگران از سوی برخی سیاست‌بازها و احزاب سیاسی و شماری از هنرپیشه‌ها و ورزشکاران که از سفره گشاده و سخاوتمندانه این مرز و بوم چریده و به آلاف و علوف رسیده‌اند نیز جنایت آشکاری است که نباید بی‌پاسخ بماند.

7 ساعت پیش

فردی ادعا کرده که با چاپ سه بعدی بیش از ۱۰۰ اسلحه، آن‌ها را به قیمت ۲۱ هزار دلار به یک برنامه ایالتی فروخته است.

6 ساعت پیش

رهبر انقلاب ۲۳ اسفند ۹۷ نیز در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: «شنیدم بعضی‌ها گفتند فلانی می‌گوید «جوانگرایی یعنی پیرزدایی»؛ بنده این را رد می‌کنم، مراد من پیرزدایی نیست. جوانگرایی یک معنایی است، باید روی آن فکر کرد، تأمّل کرد؛ یک معنای روشنی از جوانگرایی داریم؛ معنایش پیرزدایی نیست.»

6 ساعت پیش

«جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در نشست خبری خود در مورد تصمیم کی یف برای ارائه درخواست سریع پیوستن به ناتو گفت: ایالات متحده معتقد است که درخواست اوکراین برای عضویت در ناتو باید در زمان دیگری مورد بررسی قرار گیرد.

7 ساعت پیش

سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اعلام می دارد پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای مقتدر و مصمم اطلاعاتی‌، امنیتی و انتظامی با قاطعیت به تفرقه افکنی ها و جنایات مزدوران پاسخ خواهد داد.

6 ساعت پیش

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفته است؛ اجرای متناسب‌سازی باقی مانده از ابتدای سال ۱۴۰۰ یک حق مبتنی بر متن صریح قانون است.

7 ساعت پیش

شناسایی عناصر مرتبط با رسانه‌های بیگانه در تهران و استان‌های مختلف کشور که تعدادی از آن‌ها بازداشت، تعدادی احضار و برای عده‌یی دیگر فعلاً تشکیل سابقه شد تا پس از دریافت مجوز مرجع قضایی، احضار یا بازداشت شوند.

6 ساعت پیش

روزنامه ایران با اشاره به بیانیه وزارت اطلاعات در باره نقش گروهک منافقین در اغتشاشات اخیر نوشت:از جهت حقوق بین‌الملل وقتی به صورت واضح امنیت کشور توسط یک گروه تروریستی مورد تعرض قرار می‌گیرد و این گروه تروریستی به صورت آشکار به اقدامات خود اعتراف می‌کند، آن کشور به صورت مشروع اجازه پیدا می‌کند که مقر و اعضای آن گروه تروریستی را مورد هدف قرار دهد، دقیقاً همانند آنچه که در اقلیم شمال عراق علیه گروهک‌های تروریستی مستقر در این اقلیم یا علیه داعش در سوریه اتفاق افتاد.

7 ساعت پیش

برخی والدین به اشتباه تصور می‌کنند که در آموزش تربیت‌جنسی کودکان(با هدف خود مراقبتی و پیشگیری از آزار جنسی )، به کنش و عملکرد جنسی پرداخته و همین موضوع باعث بیداری جنسی و ایجاد سوالات مکرر در ذهن کودکان می‌شود. در صورتی که در تربیت‌جنسی کودکان نیازی به ورود به مسئله کنش جنسی نیست چراکه اساسا کودکان(به‌ویژه قبل از سن پیش دبستانی) به این آموزش نیاز ندارند.

7 ساعت پیش

بیشتر...