آرگا |
۲ هفته پیش

بازدید از مسجد سلیمیه ترکیه جذابیت های این بنا برای گردشگران

مسجد سلیمیه یک بنای تاریخی با ویژگی های مهم بوده که از نظر علاقه مندان زیادی مورد توجه است. این بنا متعلق به زمان عثمانی ها بوده ودارای معماری اسلامیو عثمانی خواهد بود که از آن دیدن می کنید.

این مسجد در ترکیه نیز محبوبیت زیادی دارند. امروزه این بنا یکی از مهم ترین آثاری است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این بنا یکی از مهم ترین شاهکارهای هنری بوده و از دوران عثمانی ها به جا مانده است. این مسجد امروزه یکی از مهم ترین مکان های دیدنی ترکیه محسوب می شود.

مکان قدیمی سلیمیه

معرفی مسجد سلیمیه:

این مجسد چهره بسیار زیبایی دارد و دارای یک گنبدو چهار مناره است. این بنا که مشهورترین سازه در قرن ۱۶ به شمار می آید، مجموعه ای از هنر عثمانی است. این بنا مجموعه ای شامل چند مدرسه هستند و به سبک معماری اسلامی ساخته شده اند. بازار سرپوشیده و حیات بیرونی و کتابخانه از بخش های بیرونی این سازه هستند که شما از آن ها بازدید خواهید کرد.

آشنایی با بنای سلیمیه

از بخش های جذاب در این سازه را طراحی داخلی آن می دانند. این نوع طراحی نمونه ای از هنر بوده که شما از آن بازدید خواهید کرد. حقایق جالبی درباره این بنا وجود دارند که شما از آن ها مطلع می شوید و در ادامه با ویژگی های بیشتری از این سازه آشنا می شوید. این مسجد امروزه از دیدنی های ترکیه است.

حقایق مسجد:

این مسجد در دوران سلطان سلیم دوم بنا شده است که به عنوان یکی از مهم ترین سازه ها شناخته می شود. کتابخانه نسخ خطی با معماری دقیق خود از جذابیت های زیادی برخوردار هستند. سفال کاری، مکان های آموزشی، حیاط مرمرین، حیاط خارجی، دارلحدیث، بازار سرپوشیده و … از مهم ترین بخش های این بنا محسوب می شوند.

معماری سلیمیه

ترکیب معماری مسجد سلیمانیه در واقع ترکیبی از هنر و معماری عثمانی محسوب می شود. تک گنبدی که در این بنا وجود دارد روی یک پایه هشت ضلعی قرار دارد. مناره های این بنا نیز سر به فلک کشیده اند. طراحی داخلی این بنا نیز پر از پنجره می باشد. این مسجد شامل کتابخانه، حمام و نواخانه است. خلاقیتی که در معماری این سازه به کار رفته بسیار جالب توجه می باشد. شاه نشین که یکی از بخش های جذاب در این سازه به شمار می آید، می تواند به خوبی توجه شما را جلب کند.

این بنا در حمله بلفاری ها نیز مورد حمله قرار گرفت. این بنا به دلیل مستحکم بودن خود آسیب کمتری را تحمل کرده است. این بنا به دستور محمد کمال پاشا هرگز مرمت نشده تا درس عبرتی برای سایرین باشد. عکس این مسجد همچنین در دورانی روی اسکناس ها چاپ شده است. این مسجد در زمانی که اوج فرهنگی داشت به شهرت خود رسید.

مسجد سلیمیه

شما علاقه مندان می توانید در لینک بادیدنی های سافرانبلو ودیدنی های مرسینهم آشنا شوید. این مکان ها از دیدنی های ترکیه بوده و از جذابیت های گردشگری فوق العاده ای برای علاقه مندان برخوردار می باشد.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد.
برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دریافت مشاوره رایگان

منبع : آرگا
#‌سفر #‌گردشگری منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

۳ هفته پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

۳ هفته پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

۳ هفته پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۲ هفته پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۲ هفته پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

۳ هفته پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

۳ هفته پیش

مجمع الجزایر استکهلم یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که درسوئد قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

۳ هفته پیش

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

۳ هفته پیش

بیشتر...