خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

روزانه ۵۰۰۰ تن برنج توسط تجار بازرگانان خریداری می شود ایسنا

روزانه ۵۰۰۰ تن برنج توسط تجار و بازرگانان خریداری می‌شود

ایسنا/گیلانمعاون اقتصادی استاندار گیلان گفت: در دو ماه گذشته ۴۰۰ هزار تن برنج در انبارها و شالیکوبی‌های استان وجود داشت که اکنون به ۲۸۰ هزار تن رسیده و روزانه ۵۰۰۰ تن برنج توسط تجار و بازرگانان داخل و خارج استان خریداری و از استان خارج می‌شود.

حسین محمدیان شامگاه گذشته، ۱۴ اسفندماه در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، با بیان اینکه بخشی از برنج تولیدی سال گذشته و بخش زیادی از تولید سال زراعی جاری بر روی دست کشاورزان باقی مانده است، اظهار کرد: دولت برای خرید بخشی از این برنج، دو طرح در دست اجرا دارد.

وی از تخصیص تسهیلات ۶.۵ همتی جهت خرید برنج توسط تجار و بازرگانان و فروشگاه‌های بزرگ خبر داد و تصریح کرد: دولت همچنین اقدام به اجرای طرح تشویقی خرید برنج توسط تجار و بازرگانان کرده است.

محمدیان با بیان اینکه تعاون روستایی مکلف به خرید بخشی از برنج تولیدی استان است، افزود: قیمت توافقی بین تعاون روستایی استان و کشاورزان تا ۷۵ هزار تومان بوده و برخی از تجار و بازرگانان نیز برنج هاشمی درجه یک سورت شده را تا ۸۵ هزار تومان خریداری کرده‌اند.

وی با اشاره به خرید تدریجی برنج‌های باقی مانده و احتمال افزایش قیمت توافقی آن، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات برنجکاران را مرتفع کنیم تا برای سال زراعی آتی آماده شوند.

معاون استاندار گیلان از انجام توافق تعاون روستایی با شرکت اتکا جهت خرید ۵۰۰۰ تنی برنج خبر داد و اضافه کرد: همچنین ۱۰۰۰ تن دیگر توسط سازمان میادین تهران و بخشی دیگر توسط برخی برندها و شرکت‌ها خریداری خواهد شد.

محمدیان با اشاره به لزوم برندسازی برنج ایرانی، تاکید کرد: بخشی از تسهیلات تکلیفی استان را به سمت کارخانجات بسته‌بندی و سورت جهت برندسازی برنج ایرانی خواهیم برد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

2 ساعت پیش

مدعی وزن 77 کیلوگرم استان فارس اجازه کشتی گرفتن در جام تختی کشتی فرنگی را نخواهد داشت.

2 ساعت پیش

هویج منبع خوبی از فیبر محلول است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. هم چنین، هویج سرشار از بتاکاروتن، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» است که می‌تواند از شما در برابر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی محافظت کند.

1 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

2 ساعت پیش

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

نیم ساعت پیش

در کل، نوشتن و دور انداختن احساسات منفی می‌تواند یک ابزار مفید برای مدیریت خشم در شرایط استرس‌زا باشد. این روش ساده، ارزان و قابل دسترس است و می‌تواند به افراد کمک کند تا آرامش بیشتری را تجربه کنند.

2 ساعت پیش

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

در خبر زیر سکانسی خنده دار از سریال نون خ 4 وقتی سلمان گم شده است را مشاهده میکنید.

1 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

2 ساعت پیش

بیشتر...