اقتصاد آنلاین |
۱ هفته پیش

عملیات عمرانی در پایتخت تا ۱۵ مهر ممنوع است اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی همه‌خانی با اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای بازگشایی شروع مهر ماه و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی گفت:‌ برابر پیش‌بینی‌های انجام شده در یکی دو هفته ابتدایی مهرماه حجم ترافیک در معابر تهران حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد، در همین راستا نیز پلیس راهنمایی و رانندگی تمهیدات ویژه‌ای را برای مدیریت ترافیک و کاهش بار ترافیک اتخاذ کرده است. البته در این خصوص لازم است که شهروندان عزیز هم همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.

وی ادامه داد:‌ یکی از مهم‌ترین کارهایی که شهروندان می‌توانند در این ایام انجام دهند، توزیع زمان سفر و پرهیز از ترددهای غیرضرور در ساعات پیک ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای استفاده ازخودروی شخصی نیز عامل دیگری است که در کاهش حجم ترافیک موثر است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه مدیریت شهری نیز برای کاهش و مدیریت ترافیک باید تقویت ناوگان‌ حمل و نقل عمومی را در دستورکار قرار دهد گفت: طرح شناور شدن ساعات اداری به دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ابلاغ شده و حتی برخی مراکز آموزش عالی و مدارس را هم شامل می‌شود، این‌ها جزو مواردی است که پلیس هم با آن موافق است.

همه خانی به اقدامات کوتاه مدت نیز اشاره کرد و گفت:‌ برخی از اقدامات نیز به طور کوتاه مدت و در هفته‌های ابتدایی مهرماه انجام می‌شود. به عنوان مثال هرگونه فعالیت‌ عمرانی در سطح معابر شهر در نیمه اول مهرماه ممنوع است. در این خصوص با سازمان‌ها و ارگانهای مربوطه نیز مکاتبه شده تا عملیات‌های عمرانی خود را به زمانی دیگر موکول کنند.

وی با بیان اینکه به طور کلی باید از انجام هر اقدامی که موجب ایجاد اخلال در ترافیک می‌شود، پرهیز شود، گفت: یکی دیگر از اقداماتی که باید انجام شود، محدودسازی تردد ناوگان حمل بار است. بر این اساس خودروهای حامل بار و کالاهای سوپرمارکتی می‌توانند از بعد ساعت ۹ صبح در سطح معابر تردد کنند. همچنین این خودروها اجازه توقف دوبل در معابر را ندارند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه امسال پس از دو سال وقفه‌ای که درپی شیوع کرونا ایجاد شد، مدارس نیز به شکل حضوری فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: در مهرماه امسال حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در ۴۷۰۰ مدرسه و ۷۸۰ هزار دانشجو در ۳۵۰ مرکز آموزش عالی به سرکلاس‌های درس خواهند رفت که این اضافه شدن این تعداد به بار تردد روزانه شهر در نیمه اول سال، عدد بزرگی است و قطعاً تأثیر بسزایی در جریان ترافیک دارد. حالا توجه داشته باشد که ۱۸ درصد از کل خودروهای کشور نیز در شهر تهران تردد می‌کنند و همین مدیریت ترافیک را دشوارتر کرده است.  پلیس در این شرایط اقدامات خود برای مدیریت ترافیک را در دستورکار قرار داده است.

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی در آمادگی کامل برای نیمه دوم سال برخوردار است، گفت: هماهنگی‌های لازم با دیگر دستگاه‌های مرتبط در شهر تهران نیز انجام شده است و امیدواریم دیگر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل کنند.

منبع:ايسنا


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قرآن تاکید دارد که مسلمین باید به ابزار جنگی پیشرفته هر عصر مجهز و دارای توانمندی لازم برای مقابله با دشمنان باشند.

7 ساعت پیش

به منظور ایجاد فضایی مناسب‌تر و تسهیل آرامش مخاطبان همچنین آمادگی حداکثری ارکستر، زمان برگزاری رویداد تغییر کرد.

7 ساعت پیش

مقابله با هرگونه اقدام دشمنی را حق قانونی خود می‌دانیم و در همه دنیا این حق وجود دارد و ما از این حق به موقع استفاده خواهیم کرد.

8 ساعت پیش

ورزشکار ایرانی سازمان وان چمپیونشیپ مقابل حریف برزیلی خود به برتری دست یافت.

9 ساعت پیش

در نظرسنجی سایت خبرورزشی مهدی طارمی با اختلاف کمی از سردار آزمون پیش افتاد.

9 ساعت پیش

مهاجم پیشین پرسپولیس این روزها با حضور در تمرینات این تیم به دنبال جلب رضایت کادر فنی است

9 ساعت پیش

این لایحه چهارم مهر ماه با امضای آیت الله سیدابراهیم رئیسی رییس جمهور برای طی تشریفات قانونی و رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی به مجلس ارسال شده است

7 ساعت پیش

استقلال در آخرین بازی خود مقابل نساجی در فاز هجومی خیلی خوب کار کرده بود.

9 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگویی مفصل از چالش پیش رو با تیمش در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر سخن گفت.

7 ساعت پیش

بیشتر...