1 روز پیش
2 بازدید

این ها «محدودیت های کرونایی» است یا «شوخی و از بین بردن تکلیف»؟ جان مردم واقعاً برایتان مهم است؟!

با بستن 4 تا قهوه خانه و استخر و تعطیلی نماز جمعه و اقدامات کم اثری مثل این ها، کرونا مهار نمی شود؛ به خودتان بیایید و 4 تا تصمیم جدی و قاطع بگیرید و ملتی را از کشتار جمعی نجات دهید؛ اگر هم جرأت تصمیمات بزرگ ندارید، بسیار بی جا کرده اید مسندهای مدیریتی را اشغال و در واقع غصب کرده اید.

 عصر ایران؛ جعفر محمدی -در حالی که تهران حدود10 درصداز جمعیت کل ایران را در خود جای داده است،50 درصداز مرگ های کرونایی در آن رخ می دهد.
بر اساس اعلام رئیس شورای شهر تهران، روزانه حدود 150 نفر در تهران بر اثر کرونا می میرند؛ البته اگراظهارات دکتر حریرچی- معاون کل وزارت بهداشت - را هم مد نظر قرار دهیم به عدد300 فوتی در روز (فقط در تهران)می رسیم: یک کشتار جمعی هولناک.

در برابر این فاجعه خوف انگیز، استانداری تهران اعلام کرده است کهمحدودیت های کروناییتا آخر هفته در تهران تمدید می شود.
چنان از "محدودیت کرونایی" حرف می زنند که فکر می کنی واقعاً تدبیری اندیشیده اند تا جلوی فاجعه را بگیرند ولی وقتی جزئیات را می بینی، متعجب می شوی؛ محدودیت های اعلام شده از سوی استانداری تهران را بخوانید:

- در خصوص برگزاری کلاس‌ها در مدارس, دانشگاه‌ها و سایر آموزشگاه‌ها تاکید بر آموزش‌های غیر حضوری و بهره‌گیری از فضای مجازی است.

- ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش هاو فعالیت باشگاه‌های ورزشی، ورزش های پر برخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، کافه، قهوه خانه‌ها و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی و همچنین برگزاری نماز جمعه ادامه دارد.

همین؟! بله همین! خسته نباشید، خدا قوت!

این که آقای استاندار بگوید تاکید بر آموزش های غیر حضوری است، شد محدودیت؟! یا واقعاً فکر می کنند اگر تمرینات کشتی و جودو و سایر ورزش های پربرخورد را منع کنند، کمر کرونا می شکند؟
راستی چند درصد ازشیوع کرونامربوط به کافه ها و باغ وحش ها و استخرهاست یا مرتبط به مراسم مختلف؟

البته که تعطیل کردن موارد اعلامیلازمبوده است ولی آیا واقعاًکافیهم است؟ قطعاً و قطعاً نه! 
اگر آقای استاندار افتخار دهد و یک روز ماسک بزند و بامترو و اتوبوسبه استانداری برود و به خانه برگردد، متوجه می شود که عامل انتقال بیماری، فقط شهربازی و قهوه خانه نیست، همین سیستم فشل حمل و نقل عمومی است که در آن، اغلب دهان مردم بینوا توی صورت همدیگر است (حالا شما هی از لزوم فاصله دو متری حرف بزنید!).
چرا تعطیلی موقت ادارات دولتی و بخش عمومی یا دورکاری جدی و نوبت بندی حضور کارمندان را پیگیری و اجرا نمی کنید؟
نمی توانید به کارمند بخت برگشته بگویید هر روز سر کار بیا و در اداره هم پروتکل های بهداشتی را رعایت کن ولی هر روز یکی دو ساعت -و بعضاً بیشتر- در تجمعات به هم فشرده اتوبوس ها و متروها و ایستگاه ها باش و کرونا بگیر!

این ها «محدویت های کرونایی» است یا «شوخی و رفع تکلیف»؟ جان مردم واقعاً برایتان مهم است؟!
چرا استاندار محترم از ستاد ملی کرونا نمی خواهد تهران را به مدت دو هفتهتعطیل و قرنطینهکند تا آمار فروکش کند و سیستم درمانی فرونپاشد؟ مگر فکر می کنند امکانات انسانی و مادی درمانی ما، بی انتهاست؟

اگر یاد آقای استاندار مانده باشد، اوایل کرونا که اصناف بعد از تعطیلی چند روزه، اجازه فعالیت یافتند، قرار شد کهپروتکل های بهداشتیتوسط هر واحد صنفی رعایت شود. به عنوان مثال، اعلام شود که در هر مغازه بر اساس نوع فعالیت و متراژ و ... چند نفر می توانند همزمان حضور داشته باشند. اما آن طرح فقط در حد چسباندن یک کد رهگیری بهداشتی روی شیشه مغازه متوقف ماند. 
چرا سیستم نظارتی تان بدان حد بی عرضه و ناتوان و شاید هم بی خیال بود که نتوانست بر آنچه خودتان اعلام کرده بودید نظارت کند؟ نتیجه هم شد تراکم مردم در فروشگاه ها به ویژه در مراکز خرید بزرگ و شیوع بیشتر کرونا.

چراآخر هفته هاکه مراکز خرید و پارک ها و خیابان های تهران غلغله است، مردم را ملزم نمی کنید که در خانه بمانند و این ویروس بی رحم را در مهمانی ها و خریدها و معابر به هم ندهند؟! اصلاً همین الزامی شدن ماسک در معابر عمومی را چقدر جدی گرفته اید و بر اجرایش نظارت دارید؟!

حتماً آقای استاندار می داند که سفر یکی از مهم ترین عوامل شیوع کروناست ولی چرا برای سفرهای بین جاده ای جریمه های سنگین وضع نمی شود تا فقط کسانی سفر بروند که واقعاً کاری مهمی دارند؟ نمی دانم چند درصد از کرونای گسترش یافته درشمال ایرانمربوط به تهرانی هاست ولی حتماً عدد بزرگی است. چرا آخر هفته ها جاده های شمال رامسدودنمی کنید یاعوارض سنگینموقتی بر آنها اعمال نمی کنید؟

البته روی سخن تنها با استاندار تهران نیست و همه مسوولان به ویژه شخص رئیس جمهور و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز مخاطبان این نوشتار هستند ولی چون استاندار تهران از محدودیت های پرطمطراق سخن می گوید که عملاً توخالی اند، مشخصاً ایشان را بیش از بقیه مورد خطاب قرار داده ایم.

این نقد، همچنین متوجه مسؤولان سایر استان های درگیر کرونا نیز هست ولی گویا آقایان و خانم های مسؤول، می ترسندتصمیمات جدی و قاطعبگیرند وجان مردمرا نجات دهند!

مسؤولان محترم!
با بستن 4 تا قهوه خانه و استخر و تعطیلی نماز جمعه و اقدامات کم اثری مثل این ها، کرونا مهار نمی شود؛ به خودتان بیایید و 4 تا تصمیم جدی و قاطع بگیرید و ملتی را از کشتار جمعی نجات دهید؛ اگر همجرأت تصمیمات بزرگندارید، بسیار بی جا کرده اید مسندهای مدیریتی را اشغال و در واقع غصب کرده اید.#‌اخبار
منبع: عصر ایران


مطالب پیشنهادی

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط