نشست استاندار با فرهیختگان، اندیشه ورزان نخبگان بسیجی all tv logo

نشست استاندار با فرهیختگان، اندیشه‌ورزان و نخبگان بسیجی
کرمانشاهکرمانشاه

محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه در نشست هم‌اندیشی جمعی از فرهیختگان، اندیشه‌ورزان و نخبگان بسیجی که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه، ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان بسیجیان عزیز در این هفته، ضمن اشاره به ابعاد سخنان مقام معظم رهبری (مدظله) در خصوص دسته‌بندی جامعه به خواص و عوام گفت : این عزیزانی که امروز در اینجا حضور پیدا کردند و مسائل مربوط به قشر خود را مطرح کردند و ما اگر بخواهیم جایی در میان خواص اهل حقی که مقام معظم رهبری (مدظله) در سخنرانی‌شان در سال ۱۳۷۵ جایی برای خودمان پیدا کنیم، توجه به این توصیه‌ها و سخنان رهبر عزیزمان برایمان مهم‌تر خواهد بود.

وی افزود: اولین توصیه‌ای کهرهبر انقلابفرمودند این بود که بسیجی ماندن مهم‌تر و ارزشمندتر ازبسیجی شدناست و بر همین اساس تأکید می‌کنند که بسیجی بمانید و روحیه بسیجی را حفظ کنید.

استاندار کرمانشاه ضمن اشاره به بیان مقام معظم رهبری (مدظله) بر خودسازی عنوان کرد: بسیجی بودن شرایطی را فراهم می‌کند که باید روحیه و تفکر و سلوک بسیجی بودن را برای خود حفظ کنیم تا دچار خسران نشویم و راه بسیجی را گم نکنیم.

وی ضمن بیان توصیه دیگر مقام معظم رهبری (مدظله) در خصوص بسیجیان، ادامه داد: بسیجی اهل تفاخر نیست، اما قدر خودش را می‌داند و این نعمت الهی که به او عطاشده است را قدر می‌داند.

صحرایی به تأکید رهبر انقلاب بر دشمن‌شناسی توسط بسیجیان اشاره کرد و گفت: در این ایام باید توجه ویژه به نکته دشمن‌شناسی داشته باشیم و بنا به فرموده رهبر انقلاب که می‌فرمایند که بسیجیان هم خودشان باید دشمن‌شناس خوبی باشند و هم به جامعه این را کمک کنند. گاهی برای دیدن دست دشمن و دشمن‌شناسی را باید بسیار تأمل کرد.

وی اشاره‌ای به سخن امام امت در خصوص شیوه‌های به کار گرفته دشمن که جهل و دروغ است داشت و تصریح کرد: گاهی اوقات یک نفر با گفتن مطلبی ناخواسته باعث پیش بردن ناامیدی در مردم می‌شود که این همان چیزی است که دشمن می‌خواهد. گاهی اوقات همان تذکر یا مطلب اگر به‌قصد اصلاحی باشد به‌صورت انفرادی مطرح شود دیگر تبعات منفی نخواهد داشت.

استاندار کرمانشاه انتخابات پیش رو را ناموس انقلاب اسلامی دانست و گفت: مهم‌ترین کاری که نظام جمهوری اسلامی پیش رو دارد و با شرایط فعلی از این مسئله مهم‌تر، مسئله‌ای را ندارد و هرکدام از ما در اداراتمان و در مجموعه‌هایی که داریم باید در بصیرت افزایی و به میدان آوری مردم به‌پای صندوق رأی تلاش کنیم.

صحرایی به کاهش نرخ بیکاری در سه‌ماهه اول امسال و جابه‌جایی جایگاه استان از دو رتبه نخست به رتبه پنجم و رشد اشتغال ۳ درصدی استان اشاره داشت و گفت: ظرفیت و فرصت ایجادشده توسط انقلاب اسلامی را بالاست و همگی باید برای رسیدن به قله و معرفی فعالیت‌های صورت گرفته به مردم به جهت ایجاد امید واقع‌بینانه تلاش کنیم.

عالی‌ترین مقام مسؤول خاطرنشان کرد: بنده مشتاقانه به دنبال طرح‌های اجرایی و عملیاتی شما هستم و ان‌شاءالله اجابت انقلابی و بسیجی را به دنبال داشته باشد.

وی در خصوص نکته‌ی چهارمی که در بیانات مقام معظم رهبری (مدظله) نسبت به بسیج و بسیجیان داشتند اشاره کرد: رشد معنوی خود را اندازه بگیرید و در تفصیل آن باید گفت که رشد معنوی هرماه را با ماه قبل خود مقایسه کنیم.

صحرایی نکته‌ی پنجم بیان‌شده از لسان رهبر معظم انقلاب (مدظله) را مراقبت از نفوذ دشمن بیان کرد و ابراز داشت: نفوذ در هر مرتبه و جایگاه شغلی به شکل متفاوتی است که باید از آن مراقبت کرد که جلوی این نفوذ را بگیریم.

سکان‌دار استان کرمانشاه در بیان نکته پایانی بیان‌شده رهبری گفت: داشتن ایمان با تعهد مسئله‌ای است که مقام معظم رهبری (مدظله) به آن تأکید فراوان داشته و ایمان بی تعهد به درد نمی‌خورد.

وی ضمن بیان این مطلب که منتظر طرح‌های پیشنهادی و عملیاتی و کاربردی بسیجیان و اقشار بسیج هستیم اذعان کرد: مجموعه استانداری از بنده گرفته تا معاونین بنده به‌تناسب و فراخور ارتباط حوزه‌ی کاری از طرح‌های بسیجیان استفاده خواهیم کرد .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امام جمعه موقت تهران حکومت را به‌منزله کشتی دانست و با تاکید بر نقش مهم زمامدار این کشتی گفت: امام(ره) دین خدا را احیا و مقابله با طاغوت را تبدیل به فرهنگ کردند و مردم را از وابستگی به شیاطین نجات دادند.

نیم ساعت پیش

سردار سید محمد کسائیان، فرمانده تیپ لشکر 25 کربلا و فرمانده تیپ 75 ظفر در دوران دفاع مقدس، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

نیم ساعت پیش

تهران- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای تاکید کرد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به خانواده‌های اسرای صهیونیست دروغ می‌گوید.

نیم ساعت پیش

انسدادی که جناب سروش و امثال تاج‌زاده اسیرش شده‌اند، محصول عدم اتکا به تجربه‌ی سیاست و نتیجه‌ی قدم گذاشتن در مسیری است که بیشتر جنبه‌ی فانتزی و قدرت‌طلبانه و خروج از چارچوب سیاست داشته است.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری سارق مسلح و تحت تعقیب پلیس با کشف 14 فقره سرقت مسحانه خبر داد.

نیم ساعت پیش

سروری گفت: اگر مشکلی پیش نیاید لیست ۳۰ نفره  که مورد توافق شانا و پایداری است، فردا منتشر خواهد شد.

یک ربع پیش

هفته هفدهم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با برتری خارج از خانه تیم فولاد خوزستان پیگیری شد.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت نامدار کشتی ایران آنژیوگرافی قلب انجام داد.

نیم ساعت پیش

تاخیر متعدد پرواز هواپیمایی ایران ایرتور تبریز به مشهد باعث قضای نماز صبح تمامی مسافران شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...