خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

آلمان ساختارهای فرماندهی ارتش را اصلاح می کند تسنیم


آلمان ساختارهای فرماندهی ارتش را اصلاح می کند

وزارت دفاع آلمان به منظور بالا بردن سطح آمادگی ارتش برای دوران جنگ با توجه به تداوم جنگ روسیه علیه اوکراین ساختارهای فرماندهی ارتش را اصلاح می کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیم، روزنامه "پاسایر نویه پرسه" در مطلبی نوشت: مدتی است که "شایستگی جنگ" هدف اعلام شده ارتش آلمان است. "بوریس پیستوریوس"، وزیر دفاع آلمان اکنون می خواهد تصمیم خود را در مورد ساختار فرماندهی جدید برای تحقق این هدف علنی کند.

بر این اساس با تغییر ساختار فرماندهی، ارتش آلمان باید توانایی بیشتری برای اقدام نظامی پیدا کند. "بوریس پیستوریوس"، وزیر دفاع آلمان، امروز ( پنج شنبه) تصمیم خود را برای این اصلاحات ارائه خواهد کرد. روی میز این مقام آلمانی از حزب سوسیال دموکرات اوراق کاری وجود دارد که یک فرماندهی عملیاتی مشترک و چهار شاخه از نیروهای مسلح - ارتش، نیروی هوایی، نیروی دریایی و فضای سایبری و اطلاعاتی (CIR) را ارائه می دهد.

بسته به تصمیم وزیر، خدمات پزشکی و پایگاه به اصطلاح نیروهای مسلح - که شامل لجستیک، پلیس نظامی و دفاع NBC است - ممکن است استقلال خود را از دست بدهند.

در نوامبر سال گذشته، در کنفرانس ارتش آلمان، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان "شایستگی جنگی را به عنوان یک اصل برای اقدام" در دستورالعمل های جدید سیاست دفاعی اعلام کرد. وی از کارستن بروئر، بازرس کل و معاون این وزارتخانه نیز خواست که این اصلاحات را مد نظر قرار دهند. او خطاب به ژنرال‌ها گفت: «لطفاً این دستورات واضح من را در نظر بگیرید. پیستوریوس به این ترتیب می‌خواهد علیه ساختارهای دوگانه‌ای که همدیگر را مانع و عقب نگه می‌دارند، اقدام کند.

ارتش آلمان تا به حال یک فرماندهی عملیات در Schwielowsee نزدیک پوتسدام برای برنامه ریزی و کنترل عملیات خارجی مانند غرب آفریقا یا اکنون با ناو "Hessen" در دریای سرخ داشته است. علاوه بر این، یک فرماندهی سرزمینی برای دفاع ملی در برلین ایجاد شد که در آن برنامه عملیاتی ("OPLAN") برای دفاع ملی آلمان تهیه شد. این دو موقعیت وظایف بسیار متفاوتی دارند، اما ممکن است همپوشانی داشته باشند.

وزارت دفاع آلمان حالا اعلام کرده است که که در جریان حمله روسیه به اوکراین و تهدید فزاینده جنگ برای آلمان، پیستوریوس دستور زیر سوال بردن ساختار فرماندهی موجود و همسو کردن آن با الزامات دفاع ملی و اتحادی معاصر را صادر کرده است. در این بیانیه آمده است که هدف ایجاد یک ارتش آماده برای جنگ است. در این بیانیه توانایی رشد و چابکی و همچنین دیجیتالی شدن و گشودگی به نوآوری به عنوان اصول راهنما ذکر شد.

همچنین با علاقه زیاد ایتن مسئله نیز انتظار می رود که آیا وزیر درباره اهداف پرسنلی ارتش آلمان نیز اظهار نظر خواهد کرد یا خیر. حمله به اصطلاح پرسنلی بوندسوهر در سال های اخیر هیچ پیشرفتی نداشته است و تعداد سربازان اخیراً به 181500 نفر کاهش یافته است. هدف اعلام شده تا کنون افزایش تعداد سربازان بوندسوهر تا سال 2031 به 203000 نفر - با توجه به خطرات جدید ناشی از جنگ روسیه علیه اوکراین بوده است.

ارتش آلمان با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود تجهیزات و پرسنل روبرو است.

با اینکه ارتش آلمان فقط در موارد استثنایی مجاز به استخدام نیروهای زیر سن قانونی در این کشور است، اما بحران کمبود پرسنل به روند این گونه استخدام ها در ارتش این کشور سرعت بخشیده است.

ارتش آلمان سال گذشته حدود 18800 سرباز جدید استخدام کرد. آمارها نشان می دهد که نسبت نوجوانان کم سن و سال در میان سربازان استخدام شده دوباره افزایش یافته است. بر اساس آمارها حدود 1996 سرباز در زمان استخدام تنها 17 سال سن داشتند. این منطبق با سهم 10.6 درصدی پس از 9.4 درصد در سال قبل است.

این در حالی است که احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات در قرارداد ائتلاف فدرال توافق کرده بودند که آموزش و خدمت با سلاح باید برای سربازان بزرگسال باشد.

بوندسوهر در یافتن تعداد کافی نیرو با مشکل روبرو است. وزیر آموزش فدرال آلمان اخیراً از مدارس خواسته است تا "رابطه ای آرام با ارتش ایجاد کنند. او گفت: "من فکر می کنم مهم است که افسران جوان به مدارس بیایند و گزارش دهند که بودنسوهر برای امنیت ما چه می کند.

به این ترتیب با توجه به حمله روسیه به اوکراین، توانایی و قابلیت های آلمان برای دفاع از خود بار دیگر در معرض دید و توجه عموم قرار گرفته است. وزارت دفاع آلمان اخیرا اعلام کرد که سال گذشته میلادی حدود 27000 پست در ارتش آلمان خالی مانده است.

در این شرایط بحث ها در مورد احیای سربازی اجباری اخیراً دوباره در آلمان بالا گرفته است.

درخواست حزب آلمانی برای تحریم تسلیحاتی علیه رژیم صهیونیستی
واتسکه: تمدید قرارداد ناگلسمان به‌نفع فوتبال آلمان خواهد بود
چالش بزرگ پلیس آلمان در تامین امنیت مسابقات قهرمانی اروپا

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت خزانه داری آمریکا در راستای اقدام‌های ضد ایرانی واشنگتن، امروز سه‌شنبه از اعمال تحریم‌های جدید مرتبط با ایران خبر داد.

نیم ساعت پیش

جایزه مقام اول بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های معلولین We Care هند به مستند ایرانی «احمد» ساخته اعظم مرادی اهدا شد.

نیم ساعت پیش

مستند «عشق و فلسفه»، پرتره‌ای درباره «نادیا مفتونی» استاد فلسفه دانشگاه تهران است که پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه ساعت 19:00 روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

نیم ساعت پیش

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در اولین همایش بین المللی «غزه زنده است» گفت: قدرت ملت‌ها از هر سلاحی از هر اتمی و از هر گنبدی آهنین‌تر و استوارتر است.صدای فلسطین نباید خاموش شود. منبع: خبرگزاری دانشجو

نیم ساعت پیش

به اعتقاد تحلیل‌گران صهیونیست استعفای فرمانده سرویس اطلاعات نظامی اسرائیل (امان) فقط بخش بیرونی کوه یخ شکاف داخلی در اسرائیل است.

نیم ساعت پیش

هواداران آلومینیوم اراک و پرسپولیس می‌توانند دیدار این دو تیم را از نزدیک تماشا کنند.

نیم ساعت پیش

آقا رشید یا قدرت الله ایزدی در قسمتی از مصاحبه اش از شرایط بد دوران زندگی اش و گریه های شدیدیش گفت.

نیم ساعت پیش

بعد از تصویب قانون اخراج پناهندگان به رواندا در پارلمان انگلیس سازمان ملل و شورای اروپایی انتقاد شدیدی به آن وارد کرده واین کشور را به نقض حقوق بشر متهم کردند.

نیم ساعت پیش

وزیر بهداشت با بیان اینکه در طرح فروش اینترنتی دارو، سکوهای اینترنتی فقط حمل دارو را عهده‌دار خواهند شد، گفت: این کار به صورت آزمایشی آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...