فوتبالی |
۱ هفته پیش

وقتی دراگان، پیشنهاد یک میلیون دلاری فولاد را رد کرد اسکوچیچ سر حرفش باقی نماند به ایران برگشت فوتبالی

پایگاه خبری فوتبالی - دراگان اسکوچیچ پس از جدایی تلخی که از تیم ملی ایران داشت، دوباره به فوتبال ایران بازگشت.

به گزارش فوتبالی، در شرایطی که تیم ملی با مارک ویلموتس نتایج بسیار بدی گرفته بود، دراگان اسکوچیچ با قبول هدایت تیم ملی و با نتایجی درخشان توانست تیم ملی را راهی جام جهانی کند ولی تغییرات در فدراسیون فوتبال و برکناری عزیزی خادم رییس عجیب و غریب فدراسیون فوتبال، در نهایت باعث برکناری دراگان در آستانه جام جهانی شد تا این سرمربی کروات با ناراحتی بسیاری ایران را به مقصد کشورش ترک کند. البته عزیزی خادم هم پیش از اینکه به ریاست فدراسیون فوتبال برسد، به اطرافیانش گفته بود که اسکوچیچ را برکنار می کند اما او وقتی روی صندلی ریاست نشست مثل دیگر وعده هایش، برکناری اسکوچیچ را فراموش کرد و با او ادامه داد. با برکناری عزیزی خادم و حضور مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد و در نهایت دراگان اسکوچیچ به کرواسی بازگشت.

اسکوچیچ که در این مدت سرمربیگری تیم زیر ۲۱ ساله های کرواسی را بر عهده داشت، در بازه‌های زمانی مختلف نامش برای هدایت تیم های باشگاهی زیادی از لیگ برتر شنیده می‌شد که هیچ کدام از آن‌ها رنگ واقعیت را ندید تا اینکه دراگان در نهایت هدایتتراکتوررا قبول کند. حتی نام او برایاستقلالوسپاهانهم شنیده شده بود.

اما شاید جالب باشد بدانید که اسکوچیچ بابت جدایی پرحاشیه‌اش از ایران بسیار ناراحت و عصبانی بوده و صادق درودگر زمانی که مدیرعامل نساجی بود روایت عجیبی از خشم مرد کروات در زمان دریافت پیشنهاد از تیمهای ایرانی را بیان کرده است.

درودگر در صحبت های خود گفته بود به واسطه دوستی‌ای که با اسکوچیچ داشته، مسئولان فولاد از وی خواسته‌اند که به دراگان زنگ زده و پیشنهاد فولاد را به این سرمربی اطلاع دهد ولی سرمربی سابق تیم ملی با جمله بسیار تندی پاسخ این پیشنهاد را داده است.

درودگر در این باره چنین گفته بود:«یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه فولاد به من زنگ زد و گفت می‌خواهیم اسکوچیچ را زنگ بزنی بیاورند او را ایران. گفتم باید زنگ بزنی ایجنتش و گفتند ایجنتش نتوانسته او را ایران بیاورد با شما رابطه دوستی دارد. گفتم دوستی چه ربطی به کار دارد و خواهش کردند زنگ بزنم. گفتم خب باشد زنگ می زنم، گوشی دستم بود و با آن گوشی واتساپ زنگ زدم و سلام کردم و گفتم فلان باشگاه انقدر پول، رقم هم بالا بود و ۱ میلیون دلار بود، گفتم انقدر می‌دهد که بیای مربی شوی. گفت من دیگر برنمی گردم گفتم چرا، گفتند مرا مثل (...) از کشور بیرون انداختند. گفتند من آمدم ایران و با یک تساوی تیم ایران اوت می‌شد، من این تیم را بردم جام جهانی و مرا کنار گذاشتند برای همین برنمی‌گردم به ایران. خیلی علاقه‌مند بود آن تیم که اسکوچیچ را بیاورد ولی ایشان نیامد.»

جالب اینکه حالا این عصبانیت فروکش کرده و اسکوچیچ حاضر به قبول پیشنهاد تراکتور شده تا این بار راهی تیم جذابتری به نسبت تجربه‌های گذشته خود در فوتبال باشگاهی ایران شود و باید دید این بار عملکرد دراگان در فوتبال ایران چگونه خواهد بود.

1997#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پایگاه خبری فوتبالی- مهند علی اولین مهاجم عراقی تاریخ باشگاه تراکتور خواهد بود.به گزارش فوتبالی، مهند علی ستاره ۲۴ ساله خط حمله تیم ملی عراق امروز رسماً به تراکتور پیوست تا در تمرین نخست این تیم زیر نظر دراگان اسکوچیچ هم حاضر شود. مهاجمی که با تعدیل ,مهند علی,تراکتور,عماد رضا,لیگ برتر

4 ساعت پیش

حواشی فوتبال جهان 27 تیر فوتبالی

8 ساعت پیش

نتایج زنده، اخبار خلاصه بازی های فوتبال خارجی داخلی فوتبالی

3 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- مدافع فصل گذشته استقلال با عقد قراردادی به عضویت باشگاه سپاهان درآمد.به گزارش فوتبالی و به نقل از رسانه رسمی باشگاه سپاهان، صالح حردانی، مدافع ملی‌پوش و بازیکن سابق استقلال پس از توافق با زردپوشان اصفهان، با قراردادی به مدت ۲ فصل,سپاهان,استقلال,لیگ برتر,نقل و انتقالات رسمی,صالح حردانی,پیشنهاد سردبیر

4 ساعت پیش

حاشیه های اولین تمرین تیم فوتبال نساجی مانزدران برای آغاز لیگ بیست و چهارم

3 ساعت پیش

نتایج زنده، اخبار خلاصه بازی های فوتبال خارجی داخلی فوتبالی

3 ساعت پیش

نتایج زنده، اخبار خلاصه بازی های فوتبال خارجی داخلی فوتبالی

3 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- خبر مذاکرات باشگاه سپاهان با موسی مارگا تنها یک شایعه است.به گزارش فوتبالی، باشگاه سپاهان در نقل و انتقالات تابستانی  توانسته بازیکنانی چون محمدامین حزباوی، جواد آقایی پور، مهدی لیموچی، محمد مهدی محبی و  صالح حردانی را جذب کند و ,سپاهان,موسی مارگا,الهلال عربستان,پورتو,نقل و انتقالات

4 ساعت پیش

انیمیشن باشگاه پرسپولیس برای جذب مدافع مراکشی فوتبالی

8 ساعت پیش

بیشتر...