زومیت |
1 ماه پیش

کنترل ایمیل های اسپم در جیمیل زومیت

چگونه ایمیل های اسپم را در جیمیل مدیریت کنیم

چگونه ایمیل های اسپم را در جیمیل مدیریت کنیم

اگر در روز باید به تعداد زیادی ایمیل مشابه جواب دهید یا از دریافت ایمیل‌های مزاحم و یکسان کلافه شده‌اید، این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

بسیاری از بازاریابان دیجیتال و صاحبان مشاغل آنلاین باید چندین بار در روز به یک نوع ایمیل پاسخ دهند. این فرایند می‌تواند طاقت‌فرسا و زمان‌بر باشد. در چنین شرایطی، تمپلیت‌های پاسخ‌دهی و تعدادی از فیلترهای جیمیل که با اسپم‌ها سروکار دارند، می‌توانند مفید واقع شوند. در این مقاله از زومیت نحوه استفاده از قالب‌های آماده پاسخ‌دهی و فیلترهای جیمیل برای مبارزه با اسپم‌ها را به شما نشان خواهیم داد.

قالب‌های آماده جیمیل چیست و چگونه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؟

ایجاد چند الگوی عمومی برای مخاطبان موردهدف، ارتباطات ایمیلی را پربارتر خواهد کرد. بنابراین می‌توانید ایمیل‌های از‌پیش‌نوشته‌شده را در حساب خود ذخیره کنید و به جای نوشتن آن‌ها از ابتدا، از این ایمیل‌های ذخیره‌شده مجددا استفاده کنید. با یک حساب جیمیل امکان ذخیره ۵۰ قالب پاسخ‌دهی مختلف به‌طور هم‌زمان وجود دارد.

اگر در کسب‌وکار فعلی خود جایگاه خوبی داشته باشید، ممکن است صدها ایمیل از افرادی دریافت کنید که از شما می‌خواهند برایشان پست مهمان بنویسند. شما می‌توانید به جای پاسخ‌دهی تک‌به‌تک به تمام این دسته از ایمیل‌ها از یک تمپلیت پاسخ‌دهی استفاده کنید. برای درک بهتر این مورد بیایید یک تمپلیت پاسخ‌دهی ایجاد کنیم که به مردم بگوید شما پست‌های مهمان را نمی‌پذیرید. پیش از ایجاد یک قالب پاسخ‌دهی باید ابتدا تنظیمات قالب را در جیمیل فعال کنید.

فعال کردن قالب‌های آماده در جیمیل

پس از ورود به حساب جیمیلتان بهSettingsبروید و روی دکمهSee all settingsکلیک کنید.

فعال کردن قالب‌های آماده در جیمیل

در تبAdvancedبه بخشTemplatesبروید و آن را فعال کنید.

فعال کردن قالب‌های آماده در جیمیل

رویSave Changesکلیک کنید.

فعال کردن قالب‌های آماده در جیمیل

پس از فعال کردن تنظیمات قالب اکنون زمان ایجاد یک قالب آماده پاسخ‌دهی رسیده است.

ایجاد یک قالب پاسخ‌دهی در جیمیل

برای ساخت یک تمپلیت پاسخ‌دهی مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد حساب جیمیل شوید. روی دکمهComposeکلیک کنید تا یک ایمیل جدید بنویسید.

ایجاد قالب آماده پاسخدهی

در این ایمیلتوضیح دهید که از پذیرش پست مهمان معذور هستید. نوشته خود را عمومی کنید تا نشان دهید قوانین شما برای هر کسیدر هر جایگاه یا دسته‌ای اعمال می‌شود.

ایجاد قالب آماده پاسخدهی

پس از اینکه نوشتن ایمیل را تمام کردید، روی آیکون سه‌نقطه در گوشه پایینی سمت راست کلیک کنید.

ایجاد قالب آماده پاسخدهی

نشانه‌گر ماوس را روی گزینهTemplatesسپسSave draft as templateببرید و گزینهSave as new templateرا انتخاب کنید.

ایجاد قالب آماده پاسخدهی

در پنجره پاپ‌آپی که ظاهر می‌شود، پس از وارد کردن یک نام برای قالب جدیدتان آن را ذخیره کنید. توجه داشته باشید که بهتر است یک نام توصیفی انتخاب کنید، زیرا قالب از همین نام به‌عنوان موضوع ایمیل (subject) استفاده خواهد کرد.

ایجاد قالب آماده پاسخدهی

برای اطمینان از این که قالب به‌درستی ذخیره شده است دوباره رویComposeکلیک کنید و با انتخاب آیکون سه‌نقطه از گوشه پایینی سمت راست بهtemplates ‌بروید.

ایجاد قالب آماده پاسخدهی

در اینجا می‌توانید فهرستی از قالب‌های ذخیره‌شده در حساب جیمیلتان را مشاهده کنید. پس از کلیک روی قالب، متن برای ارسال کپی می‌شود.ساخت فیلتر در جیمیل

استفاده از یک قالب برای ایجاد یک فیلتر پاسخ خودکار

پاسخ دادن به تعداد بسیار بالایی از ایمیل‌ها صورت دستی حتی با وجود یک قالب آماده پاسخ‌‎‌دهی همچنان زمان‌بر خواهد بود. اینجا است که استفاده از فیلترها برای ایجاد پاسخ‌های خودکاربه کار می‌آیند.

در این مواقع می‌توانید فیلتری ایجاد کنید که ایمیل‌های حاوی کلمات خاص را در پوشه اسپم قرار می‌دهد، مانند «پست مهمان»، «بک لینک» و «قبول مقاله». با استفاده از این فیلتر می‌توانید پاسخ‌های خودکار را برای این قبیل ایمیل‌های اسپم نیز تنظیم کنید.

برای این کار وارد حساب جیمیلی که برای آن یک قالب پاسخ‎‌دهی درست کرده‌اید، شوید.

در قسمت بالایی سمت راست روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کنید. با کلیک رویAll Settingsبه تبFilters and blocked addressesبروید.

ساخت فیلتر در جیمیل

رویCreate a new filterکلیک کنید. همچنین می‌توانید یک فیلتر موجود ذخیره‌شدهبا فرمت xml. را از سیستم خود انتخاب کنید.

ساخت فیلتر در جیمیل

می‌توانید ایمیل‌ها را براساس آدرس ایمیل، خط موضوع، فیلتر کنید و کلمات یا اندازه‌های خاصی را حذف یا اضافه کنید. مناسب‌ترین معیار فیلتر برای عدم پذیرش پست مهمان، شامل چند کلمه مرتبط با موضوع خواهد بود. در تصویر زیر برای فیلتر چند کلمه به گزینهInclude the wordsاضافه کردیم.

ساخت فیلتر در جیمیل

پس از تعیین معیارها رویCreate filterکلیک کنید.

اکنون باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه کاری با ایمیل حاوی پیامی که دقیقاً با معیارهای شما مطابقت دارد، انجام دهید.

ساخت فیلتر در جیمیل

برای اینکه صندوق ورودی ایمیلتان اشغال نشود گزینهSkip the Inbox (Archive it)را انتخاب کنید.همچنین گزینهSend templateو قالب پاسخ‌دهی مرتبط به آن را انتخاب کنید.

ساخت فیلتر در جیمیل

در آخر روی دکمهCreate Filterکلیک کنید.

اکنون می‌توانید فیلتر جدید ایجاد‌شده را در فهرست فیلترهای خود مشاهده کنید. در آینده ایمیل‌هایی که حاوی کلمات «پست مهمان، بک لینک، پذیرش مقاله و ...» هستند را دیگر در صندوق ورودی جیمیل نخواهید دید. علاوه بر این از این

مقاله‌های مرتبط:

پس قالب آماده پاسخ‌دهی در پاسخ به ایمیل فرستنده برای او ارسال خواهد شد. بنابراین هم صندوق ورودی شما شلوغ نخواهد شد و هم فرستنده دیگر در انتظار پاسخ شما نمی‌ماند.

پس از راه‌اندازی فیلتر، ایمیل‌های بایگانی‌شده را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید ایمیل‌های مربوط به کسب‌وکار فیلتر نمی‌شوند. با فیلتر کردن کلمه‌ای مثل «پذیرش مقاله»، ممکن است ایمیلی مهم که اتفاقا حاوی این کلمه است، فیلتر شود و اینگونه یک فرصت مهم از دست برود. با قرار دادن چند کلمه مانند نام تجاری، معامله یا ترفیع در فیلتر جیمیلتان می‌توانید از این دسته اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کنید.

نکات مهم برای استفاده از فیلتر و قالب‌ پاسخ‌دهی

اگر چندین وب‌سایت با ایمیل‌های متفاوت دارید، می‌توانید فیلتر پاسخ‌دهی جدید ایجاد‌شده را به آن ارسال و از آن در حساب‌های جیمیل مختلفتان استفاده کنید. با این حال ابتدا باید برای هر جیمیل قالب را فعال و یک قالب پاسخ‌دهی جداگانه ایجاد کنید. اگر قصد استفاده از قالب‌های پاسخ‌دهی را دارید، بهترین گزینه برای ایجاد فیلترها ایجاد ان‌ها از ابتدا است.

پیشنهاد می‌کنیم به کاربران اجازه ندهید بدانند که پاسخ‌های ارسال‌شده از طرف شما خودکار هستند؛ در غیراینصورت فرستنده ایمیل می‌تواند با حدس زدن و استفاده نکردن از کلمات فیلترشده شما یا استفاده از املای اشتباه کلمات، فیلتر را دور بزند و ایمیلش به جای رفتن به اسپم به صندوق ورودی شما راه یابد.

ایده خوبی است که به‌طور منظم صندوق ورودی خود را چک کنید و به ایمیل‌هایی که ممکن است برایتان مفید باشد، پاسخ دهید.

با فیلتر جیمیل و قالب پاسخ‌دهی عمومی می‌توانید بدون نیاز به ورود به صندوق ایمیل‌های اسپم به همه‌ی آن‌ها پاسخ دهید و از این طریق در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید.

بررسی کردن افزونه‌های مرورگر جیمیل را فراموش نکنید. این افزونه‌ها نیز می‌توانند مانند فیلترهای جیمیل، ارتباطات ایمیلی شما را بهبود ببخشد.

***

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. دیدگاه و پیشنهادهای خود را پیرامون این مقاله با ما و کاربران زومیت در میان بگذارید.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کانن EOS R5C با تجهیز به سیستم تهویه‌ی فعال و قابلیت‌های ویژه‌ی دوربین‌های سینمایی کانن، محصولی ایده‌آل برای کاربران حرفه‌ای دنیای ویدیو به‌شمار می‌رود.

13 ساعت پیش

گلکسی بادز ۲ جدیدترین هدفون بی سیم سامسونگ با قابلیت جذاب حذف نویز فعال همراه شده است. با بررسی گلکسی بادز ۲ این هدفون همراه ما باشید.

18 ساعت پیش

آدرس های آی پی خصوصی و عمومی دارای فرق های اساسی هستند که در این مطلب به آن ها پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

1 روز پیش

خودرو گلف gti سومین محصول شرکت فولکس واگن است که پرفروش ترین خودرو این شرکت هم لقب گرفته است. با بررسی خودرو گلف gti همراه ما باشید.

2 روز پیش

گوشی وان پلاس ۵ از ویژگی های خوبی مانند سرعت بالا، نمایشگر فول اچ دی و دوربین توانمند بهره می برد. این مطلب به بررسی وان پلاس ۵ می پردازد.

3 روز پیش

خرید فالوور و افزایش دنبال کننده ها علاوه بر این که با مزایایی همراه است دارای معایب مختلفی هم می باشد که در این مطلب به آن ها اشاره می شود.

4 روز پیش

تصور کنید که مشتاق و گرسنه منتظر سرو غذای موردعلاقه‌تان هستید که ناگهان پیش‌خدمت با یک سینی عجیب ظاهر می‌شود: همبرگر عزیزتان روی یک لنگه جوراب سرو شده است!

5 روز پیش

در سال جاری شاهد مجموعه‌ای از رویدادهای آسمان شب از رصد دنباله‌دار و بارش‌های شهابی تا ماه‌گرفتگی و خورشیدگرفتگی‌های جزئی و کلی خواهیم بود.

5 روز پیش

وجود تاخیر در صفحه کلید هنگام ورود اطلاعات امر بسیار آزاردهنده ای است. در اینجا با 7 شیوه از بین بردن نرخ تاخیر صفحه کلید آشنا می شوید.

5 روز پیش

ایلاریا لافرونزا یک نقاش اهل ایتالیا است که بی‌قید‌و‌شرط به هنر عشق می‌ورزد و این علاقه را در قالب نقاشی‌ روی بوم‌های کوچک خالی می‌کند.

6 روز پیش

 اگر می‌خواهید به‌طور خودکار همه ایمیل‌های آدرس جیمیل خود را به یک آدرس جیمیل دیگر ارسال کنید، باید یک ایمیل جدید بازارسال (forwarding email) اضافه کنید

6 روز پیش

پورشه کیمن با طراحی جذاب و قدرت فنی خوب، از مدل های شاخص پورشه است که در دو نسخه معمولی و S عرضه شده است. با بررسی پورشه کیمن همراه ما باشید.

6 روز پیش

کریپی‌پاستا محتوا یا تصاویر یا ویدئوهای دلهره‌آور و ترسناک واقعی یا ساختگی هستند که بین کاربران دست‌به‌دست می‌شوند.

۱ هفته پیش

ساعت هوشمند ردمی واچ ۲ برخلاف نسخه قبل می تواند تا 12 روز در حالت آماده به کار دوام بیاورد. با بررسی بررسی ردمی واچ ۲ همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

دیجیاتو نوشت،یوروانکپ که یکی از معتبرترین مراجع ارزیابی ایمنی خودروهای تولیدی است، لیست ایمن‌ترین مدل‌های تست شده در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. این لیست به تفکیک کلاس بوده و ایمن‌ترین مدل در هر سگمنت را معرفی می‌کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...