مدال |
۱ هفته پیش

مهاجرانی: در هر ۱۱ پست از بحرین برتریم

سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است تیم ملی علی‌رغم عدم نمایش قابل‌قبول ۱۶۰;مقابل هنگ کنگ با تکیه بر عملکرد فردی بازیکنان قادر است به مرحله بعدی صعود کند....

مهاجرانی: در هر ۱۱ پست از بحرین برتریم
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران در گام نخست موفق شد مقابل هنگ‌کنگ به برتری برسد،  این در حالی است که نتوانست به‌طورکلی رضایت هواداران فوتبال ایران را به دست بیاورد.


در همین رابطه با آقای حشمت مهاجرانی اولین سرمربی تیم ملی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین گفت‌وگویی را انجام دادیم تا از نظرات تخصصی او که اشراف کاملی هم به تیم ملی فعلی دارد بهره ببریم.

در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانیم:

وقتی تا پشت جریمه می‌رویم و کاری از پیش نمی‌بریم، یک جای کار ایراد دارد
برخلاف تصور ما و اکثر اهالی فوتبال باید گفت در بازی مقابل هنگ‌کنگ به‌عنوان گام اول خیلی خوب ظاهر نشدیم. عدم هماهنگی در کلیه خطوط سه‌گانه ما به چشم می‌خورد. به نظر من وقتی یک تیمی کنترل کاملِ توپ و زمین را در اختیار دارد و به‌راحتی می‌تواند تا پشت محوطه جریمه حریفش بیاید و درعین‌حال نمی‌تواند تمام‌کنندگی داشته باشد، طبیعتاً یک جای کار اشکال دارد که باید آن را حل کند.

مهاجمان ایران در دیدار مقابل هنگ‌کنگ تحرک کافی نداشتند
ما زمانی که به پشت محوطه جریمه حریفمان می‌رسیم باید بتوانیم سرعت بیشتری بدهیم، چراکه اگر غیرازاین بخواهیم عمل کنیم، دفاع حریف فرصت آرایش را پیدا خواهد کرد، ولی زمانی که سرعت را افزایش دهیم، تیم حریف دچار عدم تعادل می‌شود، ضمن اینکه دو مهاجم ما در این دیدار یعنی سردار آزمون و مهدی طارمی به فضای خالی حرکت نکردند که ناشی عدم تحرک کافی می‌تواند باشد.

وقتی حیثیت و پرستیژ تیم درخطر باشد، فاکتور جدیدی به نام غیرت و تعصب را رو می‌کنیم
درخصوص گل اولی که به ثمر رسید باید صادقانه گفت این گل کاملاً اتفاقی بود و تکرار آن‌هم خیلی سخت است و نمی‌توان گفت این گل بر مبنای یک کار تیمی به ثمر رسید. اما روی‌هم‌رفته به این خاطر که به تیم خودمان و بازیکنانمان اعتماد داریم و می‌دانیم وقتی حیثیت و پرستیژ تیم درخطر باشد، یک فاکتوری جدیدی را رو می‌کنیم که کمتر تیمی آن را دارد، آن فاکتور همان غیرت و تعصب است. ما در این مواقع یاد گرفته‌ایم که برای حفظ عظمت تیم و کشورمان برویم و در زمین تا آخرین لحظه بجنگیم.

باید آنالیز خوبی از حریفانمان در بازی‌های بعدی داشته باشیم
مطلب دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است آنالیز تیم حریف است. به این معنی که ما به چه شکلی تیم رقیبمان را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادیم. در خارج از ایران مبحث آنالیز رقبا هرروز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. البته من نمی‌دانم که کادر فنی تیم ملی تا چه حد نسبت به آنالیز وسواس به خرج می‌دهد و اینکه آیا کسی وظیفه این مهم را در تیم ملی بر عهده دارد یا خیر، من دقیقاً اطلاع درستی از این مسئله ندارم.

به علت فرصت کم کادر فنی تیم ملی بیشتر بر روی حرکات فردی بازیکنان استوار است
 اما به‌طورکلی باید گفت در این تورنمنت به خاطر فرصت کمی که در اختیار کادر فنی برای ایجاد هماهنگی قرار داشت این تیم بیشتر متکی بر عملکرد فنی بازیکنان است، لااقل آنچه دربازی اول دیدیم به این شکل بود. در فاز دفاعی نیز گلی که دریافت کردیم نشان داد که باید هر ثانیه مراقب حملات حریفمان باشیم که احتمالاً این شکنندگی در دیدار مقابل بحرین بیشتر به چشم خواهد آمد.

بحرین علی‌رغم نداشتن تماشاگر بازهم به علت میزبانی دست بالا را دارد
آنچه مسلم است تیم ملی بحرین قطعاً از حریف اول قوی‌تر است. آن‌ها علی‌رغم اینکه تماشاگر ندارد از حیث بازی در زمین خودش منافع بیشتری دارد. البته ما نمی‌خواهیم دو تیم هنگ‌کنگ و بحرین را در یک کفه ترازو قرار دهیم، اما تجربه بازیکنان بحرین به‌مراتب بیشتر از تیم قبلی است و بهتر است این تیم را بیشتر با توانایی‌های خودمان مقایسه کنیم.

با عدم انجام بازی تدارکاتی یک فرصت طلایی را از دست دادیم
به‌هرحال ما به خاطر عدم برگزاری بازی‌های دوستانه به هماهنگی لازم نرسیدیم و این در حالی است که من در رسانه‌ها خواندم اسکوچیچ خودش تمایلی به بازی تدارکاتی نداشت. ما یک بازی تدارکاتی با سوریه داشتیم که آن‌هم از بازیکنانی استفاده شد که الآن ما در این تیم نمی‌بینیم که به نظر من یک فرصت طلای و خوب را از دست دادیم.

تیم ملی هیچ‌وقت به این اندازه لژیونر نداشت
ما هیچ موقع در فوتبالمان به‌اندازه تیم کنونی لژیونر نداشتیم، بازیکنانی که در میادین بین‌المللی بازی کردند و تجربه کامل را دارد و ما می‌توانیم هرلحظه روی نبوغ این بازیکنان استفاده کنیم. همان‌طور که گفتم به‌این‌علت که سرمربی فرصت ایجاد هماهنگی را نداشت بیشتر روی توانایی فردی بازیکنانمان متکی هستیم که البته بازی به بازی این مهم کمتر می‌شود و جایش را به حرکات تاکتیکی بیشتری می‌دهد.

باید قبل از رفتن به جزیره کیش هر دو دُز واکس را می‌زدیم
در بحث واکسن کرونا نیز من اعتقاد دارم که باید هر دو دُز واکسن پیش از سفر به کیش باید زده می‌شد و همین‌جا باید بگویم در این مسئله دیر عمل کردیم. ولی مثل همیشه امیدواریم با تکیه‌بر غیرت و تعصبمان از زمینِ‌بازی برنده بیرون بیاییم.


بحرین نمی‌تواند کارشکنی خاصی علیه ما انجام دهد
درخصوص کارشکنی‌ها من معتقدم بحرینی‌ها نمی‌توانند مشکل خاصی برای ما به وجود بیاورند و فکر نمی‌کنم چنین مسائلی وجود داشته باشد. اگر منظور تست کرونا در فرودگاه است که این مسئله در ارتباط با همه‌کسانی که به بحرین می‌آیند انجام می‌شود.

در هر ۱۱ پست از بحرین و عراق برتر هستیم
در دیدار مقابل بحرین من هم مثل شما من هم چشمِ امیدم به ساق‌های بچه‌هایمان دوخته شده و هر حرکت مثبت آن‌ها یک قوت قلبی برای من و تک‌تک ایرانی‌هایی است که این دیدار را تماشا می‌کنند و من در کل خیلی امیدوارم به پیروزی مقابل بحرین چراکه در هر ۱۱ پست هم از بحرین و هم از عراق برتریم و باید بتوانیم از این نیروی انسانی بیشترین بهره را ببریم.

تیم ملی تمام فاکتورهای برتری مقابل بحرین و عراق را در اختیار دارد
تیم ما ازلحاظ دیسیپلین تیمی، وزن فیزیکی، وزن حرکتی مهاجم فرصت‌طلب، گلر قبراق و سرحال، مدافعان هوشیار ما در تمام این فاکتورها را در اختیار دارد پس تیم باید نمایش خوبی را ارائه دهد و نتیجه بگیرد ما همه‌چیز را برای برتری مقابل تیم‌های حاضر در گروه را در اختیارداریم و امیدوارم بتوانیم فردا با غلبه بر بحرین یک گام دیگر به صعود از این گروه نزدیک شویم.#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: مدال

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یازدهمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ از روز ۱۳ خردادماه در خانه کشتی یوسف صدرزاده برگزار می‌شود.

۱ هفته پیش

تیم فوتبال ناشنوایان ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۲ برابر عراق پیروز شد.

۱ هفته پیش

تیم کوبورگ آلمان که لژیونر هندبال ایران را در اختیار دارد در هفته سی و دوم بوندسلیگای آلمان شکست خورد.

۱ هفته پیش

انگولو کانته، ستاره فرانسوی چلسی مدعی شد فعلا به دریافت جایزه توپ طلا فکر نمی کند.

۱ هفته پیش

لوکاس واسکز بر سر تمدید قرارداد سه ساله با رئال به توافق رسیده است.

۱ هفته پیش

کریستیانو رونالدو مهمترین جامی که در دوران حرفه ای خود کسب کرده را انتخاب کرد

۱ هفته پیش

یک پزشک در مورد وضعیت دیسک کمر احسان حدادی می‌گوید تعجب می‌کنم که مشکل او بیش‌تر از درد کمر نیست چون وضعیت در عکس‌ها بدتر از چیزی است که احساس می‌کند.

۱ هفته پیش

باشگاه میلان در اندیشه به خدمت گرفتن مدافع بارسلونا است.

۱ هفته پیش

دو بازیکن خارجی استقلال با وجود مشکلاتی که با باشگاه دارند،‌خواهان بازگشت به ایران شده‌اند.

۱ هفته پیش

تصمیم اشتباه سرمربی پورتو در نیمکت‌نشین کردن ستاره ایرانی‌اش تاثیر مستقیم در شکست مقابل براگا داشت.

۱ هفته پیش

در حالیکه پس از اسکوچیچ و طارمی، امروز نیز کاتانچ سرمربی عراق به چمن استادیوم المحرق معترض شد که دو تیم باید در این ورزشگاه با هم دیدار کنند.

۱ هفته پیش

نامه نامزد سابق آنتونی استوکس به دادگاه باعث رفع اتهام این بازیکن ایرلندی شده است.

۱ هفته پیش

سرجیو پرز برنده گرندپری غیرقابل‌پیشبینی و دراماتیک آذربایجان شد تا دومین پیروزی خود در F۱ را جشن بگیرد.

۱ هفته پیش

باشگاه آرسنال هم به صف مشتریان مدافع انگلیسی اتلتیکومادرید ملحق شد.

۱ هفته پیش

سرجیو پرز برنده گرندپری غیرقابل‌پیشبینی و دراماتیک آذربایجان شد تا دومین پیروزی خود در F۱ را جشن بگیرد.

۱ هفته پیش

بیشتر...