خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

رسیدگی طرح های برنامه های مصوب سال ۱۴۰۱ کمیسیون معاونت قرآن رضوی

بررسی طرح‌های برنامه‌های مصوب سال ۱۴۰۱ کمیسیون معاونت قرآن
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی، در این جلسه چهار برنامه مصوب اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با اعتبار حدود ۷۸۰ میلیون تومان بررسی و اصلاحات مورد نیاز انجام و به تصویب نهایی ؛ و در ادامه دو برنامه مصوب جهاد دانشگاهی با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان با صورت مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و به تصویب رسیدند.

طراحی دوره‌های تربیت خبرنگار حرفه‌ای قرآنی در سال ۱۳۹۸ و از محل اعتبارات سال ۱۳۹۷ کمیسیون و صندوق مشارکت انجام شده بودند و امسال اجرای آن دوره‌ها در دستور کار کمیسیون و جهاد دانشگاهی قرار گرفتند.

یک برنامه مصوب شورای عالی قرآن با موضوع طرح اسوه با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان و با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و به تصویب رسید.

یک برنامه مصوب بنیاد بین المللی کوثر (بانوان قرآنی) با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و با ارائه نظرات و نکات اعضای جلسه و اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.

سه برنامه به صورت فراخوان عمومی برای انتخاب مجری با اعتبار ۱،۷۵۰ میلیون تومان در اختیار دبیرخانه کمیسیون قرار گرفت. ۱۰۰ میلیون تومان برای حمایت از تشکیل اندیشکده تبلیغ و ترویج قرآن و آینده پژوهی این حوزه با همکاری خانه اندیشه ورزان تخصیص یافت.
همچنین مبلغ یک میلیارد تومان برای تولید فصل دوم انیمیشن قرآنی در اختیار دبیرخانه کمیسیون قرار گرفت که بر اساس مصوبات کارگروه تولید مضامین و گذاره‌های تبلیغی ترویجی قرآنی هزینه خواهد شد. مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان نیز برای تولید فیلم‌های کوتاه با موضوعات تبلیغی ترویجی قرآنی در اختیار دبیرخانه گمیسیون قرار گرفت که همانند انیمیشن بر اساس مصوبات کارگروه تولید مضامین و گزاره‌های تبلیغی ترویجی قرآنی هزینه خواهند شد.

دو برنامه مصوب سازمان دارالقرآن الکریم با اعتبار ۱،۶۰۰ میلیون تومان با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بررسی و به تصویب رسید.دوره‌های ارتقا سطح فعالان قرآنی از محل اعتبارات سال ۱۳۹۷ با مشارکت سازمان طراحی شده بودند و امسال اجرای آن دوره‌ها در دستور کار کمیسیون قرار گرفتند.

یک برنامه مصوب معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع گفتمان سازی ادبیات قرآنی و هدایت جامعه هنری به ویژه نویسندگان آثار نمایشی به سمت تولید متون نمایشی با مفاهیم قرآنی با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان و مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسید؛ و در آخر با توجه به عدم ارائه طرح تفصیلی برنامه‌های کانون فرهنگی هنری مساجد، مقرر شد این طرح پس از ارائه طرح تفصیلی مورد بررسی کارگروه قرار گیرد. اعتبار این برنامه ۶۰۰ میلیون تومان و با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی خواهد بود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...