کشف محلول دهانشویه نانوکورکومین توسط دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گلستان all tv logo

کشف محلول دهانشویه نانوکورکومین توسط دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گلستان
گلستانگرگان

سعید گلفیروزی گفت: نازنین اصغری، دانشجوی دکترای دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در طرحی، به مقایسه تاثیر ۲ نمونه دهانشویه نانوکورکومین (گیاهی) و کلرهگزیدن (شیمیایی) بر روی التهاب لثه بیماران ارتودونسی پرداخت.

گلفیروزی ادامه داد: این مقایسه روی ۸۰ نفر نمونه انجام شد و در نهایت، نتیجه بررسی‌ها نشان داد که دهانشویه نانوکورکومین، اثرگذار‌تر و با عوارض و هزینه کمتری عمل می‌کند.

وی افزود: این محلول برای اولین بار در جهان به این شکل استفاده و اثربخشی آن اثبات شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانگلستانگرگان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ با ۳۲ دیدار در دو شهر لیوبلیانا اسلوونی و مانیل در فیلیپین پیگیری خواهد شد.

یک ربع پیش

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: دوره نویسندگی بلند مدت " نویسنده شو" با هدف تربیت نویسنده داستان کوتاه، بلند و سایر گونه‌های ادبی مورد نیاز این استان آغاز شده است.

3 دقیقه پیش

کسانی که دارای سهام عدالت هستند می‌توانند با کارت اعتباری تا سقف 60 میلیون تسهیلات دریافت کنند.

یک ربع پیش

معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم از اختصاص زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع برای ساخت اولین خوابگاه دانشجویی در دانشگاه صنعتی خبر داد.

یک ربع پیش

هواشناسی استان یزد، برای ساعات بعدازظهر و شب گاهی وزش باد به‌نسبت شدید و با احتمال خیزش گردوخاک و یا انتقال گردوغبار از مناطق مجاور برای استان پیش بینی کرده است.

12 دقیقه پیش

طی چند ساعت آینده اولین مناظره تلویزیونی نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

یک ربع پیش

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: میگوی تولیدی استان به کشور‌های کویت، مالزی، عراق، ترکیه، عمان، روسیه و امارات صادر شده است.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: بازیکنانم آماده هستند تا رقابتی را به نمایش بگذارند که خودشان و مردم ایران را راضی کند.

14 دقیقه پیش

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز از پیشرفت عمرانی تقاطع غیرهمسطح اردیبهشت خبر داد و گفت: حذف دور برگردان‌های همسطح بولوار شهید چمران، دسترسی آسان به بزرگراه آیت‌الله حائری شیرازی به همراه ایمن سازی و روان‌سازی در مسیر از اهداف اجرای این پروژه است.

6 دقیقه پیش

بیشتر...