خبرگزاری رضوی |
4 روز پیش

اخلاق مهم تر از حقوق است رضوی

رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع مقدس:
اخلاق مهم تر از حقوق است
به گزارشخبرگزاری رضوی، سردار علیرضا افشار رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع مقدس در نخستین نشست حقوقی تخصصی اخلاق اجتماعی در مدیریت شهری در هتل پردیسان گفت : بسیجیان   اخلاق را بالاتر از حقوق عرضه کرده اند، یعنی از حقی که داشتند گذشت کرده و جان خودشان را برای دفاع از کشور در طبق اخلاص گذاشتند.
وی افزود : در مورد حقوق عامه بیشتر باید مردم را آگاه کرد، غالب مشکلات در جامعه مانند عدم انضباط اجتماعی ، نظم ، تخلفات و جرائم از جهل به قانون صورت می گیرد. اگر ما آگاهی را در مردم زیاد کنیم نظم عمومی بیشتر می شود. هر چقدر این آگاهی تکرار شود مردم بیشتر عادت می‌کنند تا ضوابط و مقررات را اجرا کنند.
سردار افشار خاطر نشان کرد: اخلاق مهمتر از حقوق است، اخلاق همان چیزی است که انسان آن را برای اعتلای جامعه هدیه می‌کند. اگر ما به جامعه الگو های موثر و موفق را معرفی کنیم ، چهره هایی که اسوه اخلاق هستند اعم از شخصیت‌های مذهبی تا شخصیت‌های عمومی در بخش‌های مختلف مانند هنرمندان و ورزشکاران تاثیر گذار می شوند .  
وی یادآور شد : تمام مجامع حقوقی تحت سیطره استکبار جهانی هستند، آنها ما را محکوم می‌کنند که حقوق بشر را رعایت نمی کنیم. متاسفانه ما در تبیین ابعاد آزادی هایی که در جامعه خودمان داریم خیلی تلاشی نکرده ایم، در غرب آزادی در چارچوب قرار دارد و خارج از آن محکم برخورد می شود.
رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع مقدس همچنین گفت : الان آزادی در جوامع غربی رعایت نمی شود، خوب است سازمانی همت کند و دیده بان حقوق بشر کشورهای غربی را ایجاد کند. ما هم مطالبه گر حقوق بشر در غرب باشیم، ببینیم در جوامع غربی با زنان، کودکان و مردم چگونه برخورد می شود؟
وی افزود : این سازمان باید بین چند کشور آزاده ایجاد شود، بررسی تطبیقی و مقایسه ای صورت بگیرد. ما از داشته های خودمان نباید فراموش نکنیم و آنان را قدر بدانیم .


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

2 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

2 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

2 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

2 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

2 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

2 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

2 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

2 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

2 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...