تیتر برتر |
1 ماه پیش

فیلم جنجال سوپرگل تاریخی حسن مرادی فر در لیگ گروه یک ایران سایت تیتربرتر TitreBartar com

فیلم| جنجال سوپرگل تاریخی حسن مرادی‌فر  در لیگ‌ دسته یک ایران

به گزارشتیتربرتر؛حسن مرادی فرمدافع میانیخوشه طلایی ساوهدر جدال آغازین هفته بیست و سوم لیگ دسته اول فوتبال ایران، یکی اززیباترین گل‌های فصلرا به ثمر رساند.

سوپرگل 70 متری مراد‌ی‌فر علیه صدرنشین لیگ یک

در حالی‌که شاگردان محمدرضا مهاجری برایتثبیت صدرنشینیخود و حفظ فاصله با دیگر مدعیانلیگ یکدر مسیر صعود بهلیگ برتر، نیاز مبرمی به سه امتیاز خانگی برابرخوشه طلایی ساوهداشتند، یک ضربه دیدنی از مدافع خوشه طلایی نتیجه بازی را به سود میهمان کرد؛ تقابل مس و خوشه طلایی پس از گذشت یک ساعت گلی نداشت.

اماحسن مرادی‌فردر دقیقه 63 و روی توپی که در زمین خودی نصیب شاگردان بیاتلو شده بود، توانست با ضربه‌ای دیدنی ازفاصله‌ای حدوداً 70 متری دروازه مس کرمانرا در شرایطی که سجاد بیرانوندسنگربان مسی‌هااز خط دروازه چند متری فاصله گرفته بود، باز کند.

مدافع میانی خوشه طلایی ساوهبا گلزنی خود هم تیمش را به آستانه سه امتیاز ارزشمند در مقابل یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر رساند، هم دیگر مدعیان صعود به لیگ برتر را به کاهش فاصله با مس امیدوار کرد و هم این‌که توانست یکی اززیباترین گل‌های فصل لیگ یکرا به نام خود ثبت کند.

شباهت گل تماشایی مرادی‌فر به گل حنیف عمران‌زاده

گلی که شباهت زیادی به گل حنیف عمران زاده مدافع استقلال در تقابل با شهرداری یاسوج در نیمه نهایی جام حذفی فصل 1390-1391 داشت و در آن‌جا هم یک مدافع میانی از زمین خودی توانسته بود دروازه حریف را باز کند.

بنابر تحلیل فوتبالی‌ها؛ گل تماشایی حسن مرادی‌فر بازیکن تیم خوشه طلایی از زمین خودی به مس کرمان در لیگ دسته اول ایران، به طور حتم می تواند در میان گل‌های برتر تاریخ فوتبال ثبت خواهد شود.

زنده شدن یاد گل دیوید بکهام با گل مدافع خوشه طلایی

مدافع خوشه طلایی با گلی که در بازی روز گذشته به ثمر رساند به نوعییاد گل دو دهه پیشدیوید بکهامرا زنده کرد؛ گلی که بکهام جوان آن دوران با به ثمر رساندن آن خود را به فرگوسن سخت گیر نشان داد و بیش از پیش مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

او که در مقطع یاد شده (دومین فصل حضور در منچستریونایتد) هنوز صاحبشماره 7 منچستریونایتدنشده بود، در جریان بازی با ویمبلدون در فصل 1997-1996 در حالی که شماره10تیمش را به تن داشت در ورزشگاه سل هارست پارک و از میانه میدان از خروج چند متری دروازه بان حریف نهایت استفاده را برده و با یک شوت دقیق توپ را از بالای سر او وارد دروازه کرد؛ اینیکی از مشهورترین گل های دیوید بکهامو فوتبال انگلیس به شمار می رود که روز گذشته مدافع تیم مس کرمان از فاصله ای دورتر و شوتی قدرتمندتر، مشابه آن را درلیگ دسته اول فوتبال ایرانبه ثمر رساند.

خوشه طلایی در جدول رده بندی لیگ آزادگان

در مسابقه ابتدایی هفته بیست و سوم لیگ دسته اول فوتبال تیم مس کرمان در خانه یک بر صفر مقابلتیم خوشه طلایی ساوهشکست خورد. تک گل سه امتیازی این مسابقه را حسن مرادی فر در دقیقه ۶۳ به ثمر رساند.تیم مس کرمانبا وجود این باخت خانگی همچنان با ۴۲ امتیاز درصدر جدول لیگقرار دارد.

بر این اساسخوشه طلایی ساوهدست به کار بزرگی زد و با این برد۳۳ امتیازیشد و  ۵ پله درجدول لیگ صعودکرد و بهرده ششمرسید.

در حال حاضر تیم هایمس کرمانبا ۴۲،استقلال خوزستانبا ۳۷ و تفاضل گل یازده وهوادار تهرانبا ۳۷ امتیاز و تفاضل گل ۶ عناویناول تا سوم جدول لیگ آزادگانرا در تصاحب خود دارند.

تیم های چوکا، نود ارومیه و گل ریحان البرز نیز با ۲۳،۱۹ و ۱۵ امتیاز درقعر جدول رده بندیاین رقابت ها قرار دارند.

سایر دیدارهای این هفته امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400 برگزار می شود.

بررسی عملکرد خوشه طلایی در لیگ دسته یک فوتبال

تیم خوشه طلاییساوهلیگ دسته یک فوتبال ایراندر فصل 1400/1399 را با هدایتسهراب بختیاری زادهو مشکلات مدیریتی شروع کرد و نتوانست نتایج خوبی کسب کند. پس از گذراندن روزهای سخت مدیریتی و البته تغییر سرمربی و به روی کار آمدن وحید بیاتلو، شرایط برای نماینده ساوه رفته رفته بهتر شد.

خوشه طلایی باهدایت سرمربی جدیدخود توانست نتایج بهتری کسب کرده و آرام آرام خود را به جمع مدعیان هم نزدیک کند.

خوشه طلایی اما بعد از یک شروع خوب باوحید بیاتلو، چند هفته ای را در حسرت برد پشت سر گذاشت تا اینکه در هفته بیست و یکم و طی دیداری جذاب و پر هیجان با نتیجه قابل توجه سه بر یک میزبان قدرتمند خود هوادار را در تهران شکست داد. یک هفته بعد، شاگردان بیاتلو موفق شدند با ارائه یک بازی زیبا و پر گل دیگر، با نتیجه چهار بر یک گل ریحان را شکست دهند. بعد از این دو برد، ساوه ای ها در هفته بیست و سوم باید به مصاف مس کرمان، صدرنشین لیگ دسته یک می رفتند.

تقابل با مس در کرمان بی شک تقابلی بسیار سخت برای خوشه طلایی به حساب می آمد. شاگردان رضا مهاجری در نیم فصل دوم، به تیمی پرقدرت تبدیل شدند که خیلی زود توانست خود را به عنوان مدعی شماره یک صعود به لیگ برتر معرفی کند. آنها در شرایطی به مصاف خوشه طلایی رفتند که هفته گذشته و بعد از 4 برد متوالی مقابل نود با نتیجه مساوی متوقف شده و برای حفظ فاصله مطمئمنه با تیم های پایین تر از خودشان در صدر جدول نیاز مبرمی به پیروزی در این دیدار خانگی داشتند. نارنجی پوشان در طول بازی موقعیت های گل پرتعدادی را روی دروازه خوشه طلایی ایجاد کردند اما درخشش دروازه بان حریف، بی دقتی مهاجمان و بدشانسی مانع از گل شدن این موقعیت ها شد.

خوشه طلایی که به خوبی از قدرت تیم حریف به ویژه در خانه خبر داشت، هوشمندانه عمل کرد و با حوصله بسیار سعی در استفاده از تک موقعیت ها برای ضربه زدن به میزبان بود؛ اتفاقی که در دقیقه 63 رخ داد و شاگردان بیاتلو به زیباترین شکل ممکن دروازه مس را باز کردند. زننده این گل یک مدافع میانی بود؛ حسن مرادی ‌فر که در طول بازی فشار زیادی را طی  حملات حریف در خط دفاعی متحمل شده بود، روی توپی که در زمین خودی صاحب شده بود، توانست با ضربه‌ای دیدنی از فاصله حدوداً 70 متری دروازه مس کرمان را در شرایطی که سجاد بیرانوند سنگربان مسی ‌ها از خط دروازه فقط چند متری فاصله گرفته بود، باز کند.

غافلگیری بیرانوند از شوت 70 متری

شوت زیبای مرادی فر به قدری دقیق بود که کاملا در جایی فرود آمد که باید می آمد؛سجاد بیرانوند، دروازه بان تیم مس که طی 4 بازی اخیر موفق به بسته نگه داشتن دروازه تیمش شده بود پیش از دریافت این گل، چند موقعیت خوب را از حریف گرفته و در مسیرثبت پنجمین کلین شیت متوالی اشقرار داشت اما در لحظه ای و توسط بازیکنی غافلگیر شد که تصورش را نمی کرد.

او بعد از دریافت گل در حالی که به شدت ناراحت بود، روی زمین نشسته و نظاره گر شادی بازیکنان حریف بود تا اینکه یکی از ذخیره های مس که در کنار دروازه مشغول گرم کردن بود، دروازه بان تیمش را بلند کرده و به زمین فرستاد.

گردآورنده:الهام خلیلی خو
#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یازدهمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ از روز ۱۳ خردادماه در خانه کشتی یوسف صدرزاده برگزار می‌شود.

۱ هفته پیش

تیم فوتبال ناشنوایان ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۲ برابر عراق پیروز شد.

۱ هفته پیش

تیم کوبورگ آلمان که لژیونر هندبال ایران را در اختیار دارد در هفته سی و دوم بوندسلیگای آلمان شکست خورد.

۱ هفته پیش

سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است تیم ملی علی‌رغم عدم نمایش قابل‌قبول &#۱۶۰;مقابل هنگ کنگ با تکیه بر عملکرد فردی بازیکنان قادر است به مرحله بعدی صعود کند.

۱ هفته پیش

انگولو کانته، ستاره فرانسوی چلسی مدعی شد فعلا به دریافت جایزه توپ طلا فکر نمی کند.

۱ هفته پیش

لوکاس واسکز بر سر تمدید قرارداد سه ساله با رئال به توافق رسیده است.

۱ هفته پیش

فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال، معتقد است که کریستیانو رونالدو می تواند ۲۰ یا ۳۰ گل ملی دیگر به ثمر برساند.

۱ هفته پیش

یک پزشک در مورد وضعیت دیسک کمر احسان حدادی می‌گوید تعجب می‌کنم که مشکل او بیش‌تر از درد کمر نیست چون وضعیت در عکس‌ها بدتر از چیزی است که احساس می‌کند.

۱ هفته پیش

باشگاه میلان در اندیشه به خدمت گرفتن مدافع بارسلونا است.

۱ هفته پیش

سرخیو پرز، راننده تیم ردبولز اتریش قهرمان گرندپری آذربایجان شد.

۱ هفته پیش

تصمیم اشتباه سرمربی پورتو در نیمکت‌نشین کردن ستاره ایرانی‌اش تاثیر مستقیم در شکست مقابل براگا داشت.

۱ هفته پیش

در حالیکه پس از اسکوچیچ و طارمی، امروز نیز کاتانچ سرمربی عراق به چمن استادیوم المحرق معترض شد که دو تیم باید در این ورزشگاه با هم دیدار کنند.

۱ هفته پیش

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ یک، نمایندگان استان کرمان مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

۱ هفته پیش

سرجیو پرز برنده گرندپری غیرقابل‌پیشبینی و دراماتیک آذربایجان شد تا دومین پیروزی خود در F۱ را جشن بگیرد.

۱ هفته پیش

باشگاه آرسنال هم به صف مشتریان مدافع انگلیسی اتلتیکومادرید ملحق شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...