ایران آنلاین |
6 ماه پیش

جلسه رسیدگی روند پیشرفت نظام ایده ها نیازها نان برگزار شد ایران آنلاین

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛
جلسه بررسی روند پیشرفت نظام ایده‌ها و نیازها «نان» برگزار شد

جلسه بررسی روند پیشرفت فعالیت‌های انجام شده درخصوص طرح نظام ایده‌ها و نیازها (نان) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، مدیر دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری، معاون پژوهش و فناوری و مدیر گروه تحقیق و توسعه ISC و نیز تعدادی از مشاوران وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این جلسه دکتر محمدعلی زلفی‌گل به برخی از اهداف این طرح ملی در کاربردی نمودن تحقیقات در کشور و فراهم آوردن بستری مشترک و ملی برای ارائه نیازها و ایده‌ها و ایجاد فرصت و تقویت روح نوآوری در علوم به ویژه علوم انسانی و کاربردی با توجه به ارزش‌های ایرانی‌اسلامی و تمدن‌سازی اشاره کرد.

وزیر علوم در ادامه سخنان خود بهتاکید مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی، در هدایت پژوهش، به حل مسائل کنونی، آینده و نیازهای کشور، نیل به مرجعیت علمی و تکمیل زنجیره علم، فناوری، جامعه و صنعت اشاره کرد و این طرح را در راستای توسعه و نیز لزوم حرکت انقلابی در مسیر نیازسنجی برای ارکان جامعه و به منظور سازماندهی مطلوب و شناسایی نیازها، ایده‌ها، خلاقیت و نوآوری‌های علمی، اجتماعی، فنی و هنری کشور و تبدیل رویکرد مصرف‌کنند‌گی علمی به رویکرد نیازآفرینی و تولیدات علمی دانست.

گفتنی استنظام ایده ها و نیازها (نان)، از جمله برنامه‌های پیشنهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی بوده است.

سپسدکتر علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص طرح نان، به تشکیل چند تیم مشورتی و تخصصی و اجرایی جهت پیگیری، برنامه‌ریزی، تدوین و تشکیل مقدمات اجرای طرح مذکور اشاره کرد.

به گفته وی، برگزاری جلسات و شوراها؛ از جمله برگزاری اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری نظام ایده‌ها و نیازها (نان) با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کشور در ششم دی ماه سال جاری از دیگر کارهای انجام شده است.

دکتر دهقانی رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فنآوری (ISC) و دبیر شورای سیاست‌گذاری نظام ایده‌ها و نیازها نیز در ادامه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده دبیرخانه نان در طول این مدت کوتاه از جمله برگزاری چند جلسه کمیته مشورتی این نظام، برگزاری نشست‌های تخصصی با اعضای کمیته اجرایی سامانه و پیگیری و مکاتبه برای دریافت کلیه اطلاعات از سامانه‌ههی موجود در کشور از جمله تاپ، ساتع و ساجد ارائه کرد.

در ادامه این جلسه،دکتر رضایی‌فر مدیر دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوریبا بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۲۷۰ نیاز از دستگاه‌های اجرایی جمع آوری و به صورت آزمایشی در سامانه ثبت شده است، از جمع‌آوری اطلاعات حدود ۸۰ هزار ثبت اختراع به عنوان ایده در چند روز آینده خبر داد.

سپس دکتر قیصری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دکتر عبدالهی معاون رئیس بنیاد علم ایران ضمن تأکید بر لزوم اجرای طرح، به ارائه پیشنهادات و تبادل نظر در خصوص ارکان آن پرداختند.

در ادامه نسخه اولیه سامانه نان توسط مدیر تحقیق و توسعه ISC و قابلیت‌های آن ارایه گردید. از جمله قابلیت‌های این سامانه لزوم سادگی در ورود اطلاعات و امکان ثبت نیاز و ایده به شکلی کاربرپسند از اشخاص حقیقی و حقوقی، لزوم بهره‌برداری از هوش مصنوعی در پیاده‌سازی با توجه به پیش‌بینی گسترده کاربران، ایجاد ارتباط مستقیم با پایگاه داده ISC به منظور دستیابی به اطلاعات پژوهشگران کشور و جهان اسلام و ارسال هشدار در مراجعه به سامانه و … است.

در این جلسه نقطه نظرات همه افراد در خصوص ابعاد مختلف و به خصوص جایگاه حقوقی «نظام نیازها و ایده‌ها» بر مبنای مذاکرات شورای سیاست‌گذاری این نظام با رویکرد به عدم ساختارسازی جدید بررسی شد.

گفتنی است، در نماد نظام ایده‌ها و نیازها"نان" از دو رنگ مختلف به عنوان ایده و نیاز استفاده شدهاست. این نماد به صورت فرم بی‌نهایت به عنوان یک چرخه پویای نامتناهی و همچنین به هم‌آمیختگی و هم‌بستگی دو گروه ایده و نیاز طراحی شده است. نماد حاوی کلمه "نان" به عنوان برند اصلی است.

انتهای پیام/ #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شرایط اقتصادی نامناسب و ناامنی اجتماعی صهیونیست ها به عنوان دو عامل مهاجرت در برنامه «غیاهب الکیان» شبکه العالم واکاوی می شود.

9 ساعت پیش

اقامتگاه شخصی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در فلوریدا، با مجوز وزارت دادگستری تحت بازرسی مأموران اف‌بی‌آی قرار گرفته است؛ عملیاتی که صبح دوشنبه در زمانی که ترامپ در برج تجاری خود در نیویورک بود، انجام شد و واکنش‌های زیادی در پی داشت. ترامپ گفته اف‌بی‌آی حریم شخصی‌اش را شکسته و کاخ سفید می‌گوید ترامپ هنوز هم اسناد محرمانه‌ای دوران ریاست جمهوری را همراه خود دارد. بایدن می‌گوید از عملیات بی‌خبر بوده و ترامپ او را به دروغگویی متهم کرده است.

9 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نشست با مدیران و رؤسای مجتمع صنعتی این شرکت با اشاره به نقش سرمایۀ انسانی به ویژه کارگران در تولید و اقتصاد ملی گفت: نیروی انسانی، سرمایۀ بی‌بدیل شرکت است و تمام تلاش خود را درراستای حفظ شأن و جایگاه کارگران به‌کار خواهیم بست.

9 ساعت پیش

اولین بانوی موتورسوار ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان، از سوء استفاده گسترده در دادن مجوز واردات موتورسیکلت‌های سنگین به افرادی غیر از قهرمانان این رشته طی سال های گذشته، خبر داد و گفت: روسای برخی فدراسیون‌ها و مسئولان به عنوان افراد کاملا غیرمرتبط با رشته موتورسواری این مجوزها را گرفته‌اند اما به ما قهرمانان این رشته مجوزی داده نشد.

6 ساعت پیش

بازتاب گسترده شهادت ابراهیم النابلسی، رهبر جنبش الاقصی در نابلس به همراه دو تن از همرزمانش توسط رژیم صهیونیستی در شبکه های اجتماعی جهان عرب در برنامه امشب «هاشتاغ» شبکه العالم بررسی می شود.

9 ساعت پیش

از باز نشدن ایربگ خودروها در تصادف بهبهان تا ضرر 45 میلیون تومانی ایران خودرو به ازای تولید هر 206 تیپ خودرو

7 ساعت پیش

با حکم علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما، سیاوش عقدای�

7 ساعت پیش

نایب رییس فدراسیون هندبال گفت: مونتسرات زمان زیادی برای اجرای برنامه‌هایش نداشت و طبیعی است که در این زمان کوتاه انتظار معجزه از او نداریم.

8 ساعت پیش

فیلم سینمایی «روز واقعه» با کارگردانی شهرام اسدی از شبکه الکوثر پخش می شود.

9 ساعت پیش

بیشتر...