خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

تاراج بخشی از املاک آموزش پرورش استان فارس توسط سودجویان هیئت نظارت از سوی وزارت خانه تشکیل شود اخبار فارس اخبار استانها تسنیم Tasnim


تاراج بخشی از املاک آموزش و پرورش استان فارس توسط سودجویان/ هیئت نظارت از سوی وزارت‌خانه تشکیل شود

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش اعظمی از املاک آموزش و پرورش استان فارس در سال‌های گذشته به تاراج رفته و تبدیل به مجتمع‌های شخصی شده است، گفت: یک هیئت نظارت تشکیل و این املاک آزاد شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازشیراز، ابراهیم عزیزی عصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه این باور ماست که تربیت کادر 50 ساله دوم انقلاب اسلامی نیازمند توجه به آموزش و پرورش است، اظهار داشت: همه اهداف نظام جمهوری اسلامی به آموزش و پرورش و اقدامات آنها در زمینه تربیت دانش‌آموزان گره خورده است.

وی با بیان‌ اینکه نیازمند توجه به معلم و محتوا هستیم، گفت: معلم خوب و در تراز انقلاب اسلامی قابلیت دارد که نیروی 50 ساله دوم را تربیت کند‌، همچنین محتوای کیفی می‌تواند آموزه‌های انقلاب اسلامی را رشد و توسعه دهد که باید شوراهای آموزش و پرورش به این امر توجه کند هم در سطح شورای عالی و شورای استان‌ها مجلس نیز از این دو امر مهم و اساسی حمایت می‌کند.

عزیزی با بیان اینکه سرانه آموزشی استان فارس 5 متر و این سرانه در شیراز 30 سانتی متر است، افزود: این سرانه یک فاجعه برای آموزش است که سرانه آموزشی کلانشهر شیراز 30 سانتی متر باشد و وزیر‌ باید در راس همه پاسخگو و پیگیر باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان با بیان اینکه تراکم دانش‌آموزان در شیراز به 40 نفر رسیده است، افزود: این موضوع کیفیت آموزش و تربیت را با مشکل مواجه کرده است و قابل توجیه نیست، ما نیز در مقابل مردم هیچ دفاعی نداریم امید است این امر در شیراز حل و فصل شود.

عزیزی با اشاره به کمبود و به روز نبودن تجهیزات آموزشی مدارس به ویژه در هنرستان‌ها بیان کرد: در هنرستان‌های شیراز هنوز موتور پیکان و فولکسی که خود به موزه پیوسته آموزش می‌دهیم در حالی که باید علم و تجهیزات آموزشی به روز باشد.

وی با بیان اینکه تعداد نواحی آموزش و پرورش در شیراز و زرقان با 320 هزار دانش‌آموز نیازمند گسترش است، عنوان کرد: ناحیه 5 شیراز برای حاشیه این شهر ضروری است و باید راه‌اندازی شود چراکه هیچ ناحیه‌ای نمی‌تواند مشکلات روستاهای اطراف شیراز را برطرف کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: برای منطقه سیاخ نیز در گذشته توافق شده و در مجموع 2 ناحیه باید به آموزش و پرورش شیراز اضافه شود. در کنار این مسئله بازنشستگان آموزش و پرورش که منشا خدمت بودند اما خدمات رفاهی محروم هستند و یک مجموعه برای آنها نداریم تا خدمات رفاهی و تفریحی به آنها ارائه شود.

وی با بیان اینکه آمادگی تامین زمین داریم، گفت: یک مجتمع بزرگ رفاهی ویژه بازنشستگان پایه‌گذاری شود تا بازنشستگان آموزش و پرورش فارس نیز از این فرصت بهره‌مند شود.

عزیزی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان که توسط استاندار  تاکید شده، امروز نیاز دارد که تصمیم درستی درباره آن گرفته و اجرا شود، گفت: فضاهای ورزشی از دیگر مشکلات و چالش‌های آموزش و پرورش استان فارس و شیراز است، 29 میلیارد برای 37 شهرستان استان فارس کافی نیست این اعداد و ارقام پاسخگوی نیازهای عقب افتاده فارس را نمی‌دهد‌.

وی در پایان با بیان اینکه بخش اعظمی از املاک آموزش و پرورش فارس در سال‌های گذشته به تاراج رفته و تبدیل به مجتمع‌های شخصی شده است، تاکید کرد: یک هیئت نظارت تشکیل و این املاک آزاد شود چون حق مسلم دانش‌آموزان است اما امروز تبدیل به برج‌هایی با بهره‌برداری شخصی شده است.

علیرضا پاک‌فطرت، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه معضلات امروز جامعه به آموزش و پرورش برمی‌گردد، گفت: وقتی بودجه نیست از ورزش و پرورش زده می‌شود، در حالی که توجه به سلامت روح دانش‌آموز و معلم بسیار مهم است اما امروز برخی از دانش‌آموزان و معلمان ما افسرده شدند که بسیار خطرناک است و وزیر باید به این امر توجه کنند. 

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه وزارت خانه آموزش و پرورش با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارد اما قبل از وقوع فاجعه باید مسئولان بدانند که مشکل کجاست، افزود: اگر 10 ریال در آموزش و پرورش هزینه شود؛ 100 ریال در بهداشت و درمان صرفه‌جویی و 100 ریال در دستگاه‌های فرهنگی مثل صداوسیما صرفه‌جویی می‌شود پس نباید برای هزینه‌کرد آموزش و پرورش محدودیت ایجاد کرد.

پاک‌فطرت با بیان اینکه مشکلات شیراز در مدارس مانند تهران است، بیان کرد: 30 درصد جمعیت دانش‌آموزی استان در کلانشهر شیراز است اما فقط 15 درصد فضای آموزشی استان را دارد که بخش زیادی نیز فرسوده است.

وی با اشاره به منطقه سیاخ دارنگون گفت: با وجود اینکه یک سال است بخش شده، اما برخی از نقاط این منطقه 70 کیلومتر با شیراز فاصله دارد چگونه می‌توان به آن خدمات داد، در صدرا و برخی دیگر از قسمت‌های شیراز که در آینده تبدیل به بخش می‌شوند نیز وضعیت همین‌گونه است.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس افزود: بایستی مجلس به بخش آموزش و پرورش توجه ویژه داشته باشد، بخشی از مدارس نیز قابلیت تغییر کاربری و ارزش افزوده دارند که می‌توان در راستای توسعه فضاهای آموزشی از آنها استفاده کرد.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و زرقان نیز در این جلسه افزود: یک ناحیه باید به حومه و دهستان‌های شیراز اختصاص داده شود، چراکه سطح دسترسی به امکانات آموزشی در این مناطق پایین است و در کنکور بی‌عدالتی می‌شود.

وی با بیان اینکه مشارکت خیرین در استان فارس بالا است که باید وزارت خانه نیز به همین میزان توان بگذارد، عنوان کرد: فضاهای آزمایشگاهی، ورزشی و رفاهی در استان فارس و شیراز بسیار فقیر است که در کنار مشارکت خیرین در آموزش وزارت خانه در این حوزه‌ها باید ورود کند.

پیشرفت و متمایز بودن آموزش و پرورش ناشی از اجرای سند تحول بنیادین است
وزیر آموزش و پرورش در شیراز: بابت تاخیر در اجرای نظام رتبه‌بندی عذرخواهی می‌کنم/ هنرستان‌ها هوشمند می‌شود

قادری با بیان اینکه برای دانشگاه فرهنگیان باید اهتمام جدی داشته باشید، گفت: در زمینه هنرستان‌ها و آینده اشتغال استان نیز انتظار داریم کمک ویژه شود.

محمدجواد عسگری، نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بر تقویت هنرستان‌های فارس تاکید کرد و خواستار تشکیل هنرستان ویژه کشاورزی در استان شد.

وی همچنین به فرسودگی ساختمان‌های مدارس به ویژه در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: قبل از وقوع فاجعه باید اقدامی برای تجهیز، به روزرسانی و نوسازی این مدارس شود.

انتهای پیام/424/ح#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سه فیلم «تی‌تی»، «پیتوک» و «بازیوو» به زودی روی پرده سینما‌ها می‌روند.

3 ساعت پیش

مهدی یاراحمدی خراسانی - مدرس دانشگاه

3 ساعت پیش

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از آتش گرفتن یک دستگاه سواری بنز در بزرگراه امام علی (ع) خبر داد.

2 ساعت پیش

هنوز چند روزی از اهانت فائزه هاشمی به ساحت نورانی و مقدس پیامبر اسلام (ص) نگذشته است که وی در اظهار نظری جنجالی به حمایت از افراد بی‌حجاب و هنجارشکن شیراز پرداخته و مردم را به نافرمانی مدنی تشویق می‌کند. سوابق او را مرور می‌کنیم.

2 ساعت پیش

سازمان هواشناسی با هشدار بارش‌های رگباری در برخی استان‌ها و احتمال اختلال در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده از کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در نیمه شمالی خبر داد.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از شناسایی ۴۸۰ متخلف کنکور امسال خبر داد و گفت: تا اینجا می‌توان قسم خورد که تا حالا اتفاق نیفتاده است و تا جلسه آزمون هیچ کس سؤالات را ندیده است.

2 ساعت پیش

دکتر سیدمحمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در بخشی از یک مصاحبه با جماران پیرامون مذاکرات هسته‌ای دوحه اطلاعات جالبی را مطرح کرده است. 

2 ساعت پیش

هافبک برزیلی مدنظر استقلال به صورت رسمی با چشمان گریان از نائوتیکو خداحافظی کرد.

2 ساعت پیش

فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به هدف گذاری ها و اقدامات اخیر ستاد امر به معروف ، انتقاد تندی مطرح کرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...