خبر 24 |
1 ماه پیش

حکم قانون درباره بدهی شوهر یا پدر چیست خبر24

حکم قانون درباره بدهی شوهر یا پدر چیست؟
به گزارشخبر24، یکی از موضوعاتی که در دعاوی حقوقی باید یه آن توجه داشت این است که آیا درصورت کلاهبرداری کرد می‌توان اموال همسر و فرزندش را به دلیل بدهی او مصادره کرد؟

این موضوع را ماده ۱ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی توضبح داده است و بر اساس آن هر فردی به موجب حکم دادگاه به رد هر نوع مالی به دیگری محکوم شود و از اجرای حکم خودداری کند، درصورتی که عین مال وجود داشته باشد آن مال أخذ می‌شود و به طرف مقابل تسلیم می‌شود.

توقیف مال کلاهبردار برای پرداخت بدهی‌ها
اما در صورتی که رد عین مال ممکن نباشد اموال فرد خاطی توقیف می‌شود و از فروش آن بدهیهایش پرداخت می‌شود.

از سویی دیگر دادگاه صادرکننده رای وظیفه دارد به تقاضای شاکی و از طریق پیش بینی شده در این قانون و به هر صورتی که قانونی باشد باید اموال فرد خاطی را شناسایی و توقیف کند.

بر اساس قانون توقیف و برداشت از اموال دیگران امکان پذیر نیست، اما پرداخت دین از سوی فرد دیگری اگر به خواست و اراده او باشد مشکلی ندارد.


منبع: خبر 24

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

پایگاه خبری لقمه: در مدت اخیر قیمت موز در بازار نوسان زیادی داشته و با رشد قابل توجه تا بیش از ۶۰ هزار تومان نیز فروش رفته است.

1 ساعت پیش

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان گفت: کیفیت تختال فولاد هرمزگان را قابل ‌رقابت با برترین‌های فولادسازی دنیا کرده است.

2 ساعت پیش

پایگاه خبری لقمه: معاونت بهداشت وزارت بهداشت براهمیت طبخ غذای سالم با حذف یا کاهش مصرف روغن های خوراکی تاکید کرد.

2 ساعت پیش

زمان ثبت نام جاماندان سهام عدالت,تعین تکلیف جاماندان سهام عدالت در اسفند 99,خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت,خبر جدید برای افرادی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند,زمان برگزاری انتخابات مجامع سرمایه‌گذاری سهام عدالت,نحوه واریز سود سهام عدالت در سال 1400 

2 ساعت پیش

فرماندار یزد از فعالیت 15 اکیپ نظارت خبر داد و گفت: اجرای مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا در یزد باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

2 ساعت پیش

پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی براساس شرط سنی+جزییات,وام ازدواج ١٠٠ میلیونی برای زوج‌های کمتر از ۲۵ سال ,شرایط ضمانت وام ازدواج در سال 1400,,,جزییات جدید از مبلغ و شرایط وام ازدواج در سال 1400, وام ازدواج تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان براساس شرط سنی از سال آینده پرداخت می شود.

2 ساعت پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تأثیر بالا ماندن نرخ سود اوراق قرضه آمریکا افت کرد.

5 ساعت پیش

سهام بازارهای آسیایی در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تاثیر گزارشی که نشان می‌داد بخش خدمات چین در ماه گذشته به رشد خود ادامه است، رشد کردند.

5 ساعت پیش

اوراق اجاره شرکت داروسازی دکتر عبیدی با نماد «صعبید ۳۱۲» در فهرست نرخ‌های بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

5 ساعت پیش

شاخص بورس تهران در معاملات امروز با کاهش حدود ۸ هزار و ۳۰۱ واحدی به سطحی بیش از یک میلیون و ۱۷۷ هزار واحد رسید.

6 ساعت پیش

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۳۶۰ درصدی شرکت نفت بهران از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و سود انباشته موافقت کرد.

6 ساعت پیش

یک کارشناس صنعت بانکی، کاهش نرخ سود بین بانکی را در بلندمدت بر بازارهای موازی موثر دانست.

6 ساعت پیش

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها موافقت کرد.

6 ساعت پیش

وزیر کار از افتتاح اوژانس کسب و کار خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی باید محلی برای دریافت کمک داشته باشند تا با مراجعه به آنجا مشکلشان حل شود.

6 ساعت پیش

دقایقی قبل تفاهمنامه همکاری بورس کالای ایران و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای راه‌اندازی معاملات حواله حمل ریلی کالا در بستر بورس کالا به امضای حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران و سعید رسولی مدیرعامل راه آهن رسید.

7 ساعت پیش

بیشتر...