اگر می خواهید شخص جالب تری برای دیگران شوید این کار ها را انجام دهید all tv logo

اگر می‌خواهید شخص جالب تری برای دیگران شوید این کار‌ها را انجام دهید
وب‌گردیوبگردی

اگر می‌خواهید به فردی جالب‌تر تبدیل شوید، کار‌های ضروری‌ هست که باید انجام آن‌ها را شروع کنید. مسئله فقط بر سر تحت تأثیر قرار دادن دیگران نیست، بلکه این امر باعث می‌شود از زندگی‌ چند بُعدی و مملو از تجربیات مختلف برخوردار شوید.

۱- سراغ تجربه‌های جدید بروید

برای تبدیل شدن به فردی جالب تر، باید از تجربه‌های جدید استقبال کنید. این بدان معنی است که باید از حاشیه‌ امن خود خارج شوید و پذیرای چیز‌های ناآشنا و تازه باشید. می‌توانید به سادگی یادگیری یک زبان جدید یا شروع کردن یک سرگرمی تازه باشد. نکته‌ اصلی در اینجا این است که بتوانید به تجربیات خود تنوع ببخشید، چون این کار نه تنها به دید شما وسعت می‌بخشد، بلکه باعث می‌شود داستان‌های جالبی برای تعریف کردن داشته باشید.

۲- دست از یادگیری برندارید

یکی دیگر از ملزومات تبدیل شدن به فردی جالب‌تر این است که دست از یادگیری برندارید. یادگیری مادام العمر نه تنها باعث ارتقاء مهارت‌ها و دانش می‌شود، بلکه ذهن را هم کارآمد و کنجکاو نگه می‌دارد. این کنجکاوی باعث می‌شود به فردی خوش صحبت بدل شوید، چون همیشه دیدگاه‌ها و ایده‌های تازه‌ای برای در میان گذاشتن با دیگران دارید.

چه شروع کردن یک دوره‌ آموزشی تازه باشد، چه خواندن یک کتاب و چه شرکت در یک سمینار، هر فرصتی برای یادگیری به درک شما از دنیا غنا می‌بخشد.

۳- با آدم‌های متفاوت معاشرت داشته باشید

تبدیل شدن به فردی جالب تر، پذیرش تفاوت‌ها را هم دربرمی گیرد. این بدان معنی است که باید با افرادی که با شما متفاوت هستند تعامل داشته باشید، چه از نظر فرهنگ و عقاید و چه از نظر تجربیات. این تفاوت‌ها به دید شما وسعت می‌بخشد، درک شما را غنی می‌سازد و باعث می‌شود به فردی چند بُعدی با قدرت همدلی بیشتر تبدیل شوید.

تعامل با با افراد متفاوت شما را در معرض طرز فکر‌ها و سبک زندگی‌های متفاوت قرار‌ی دهد. این امر کمک می‌کند آدم‌ها را بهتر درک کنید و به دانش شما درباره‌ فرهنگ‌ها و جوامع مختلف عمق می‌بخشد.

۴- هوش هیجانی خود را ارتقا دهید

یکی دیگر از اصول تبدیل شدن به فردی جالب تر، ارتقاء هوش هیجانی است. این به معنای درک احساسات خود و دیگر، مدیریت صحیح احساسات خود و استفاده از احساسات خود برای هدایت افکار و اعمال است.

افرادی که از هوش هیجانی برخوردارند، شنونده‌های خوبی هستند، از قدرت همدلی برخوردارند و می‌تواند در سطح عمیق تری با دیگران ارتباط برقرار کنند. آن‌ها می‌توانند درک و تعبیر دقیقی از احساسات خود و همینطور احساسات دیگران داشته باشند، امری که آن‌ها را در مدیریت موقعیت‌های اجتماعی ماهر می‌سازد.

به علاوه، آن‌ها از این درک استفاده می‌کنند تا به گونه‌ای فکر و رفتار کنند که از نظر اجتماعی پسندیده و محترمانه باشد. این امر آن‌ها را به فرد جالبی برای دیگران تبدیل می‌کند، چون می‌توانند تعاملات مثبتی داشته باشند و یک فضای حمایتی ایجاد کنند.

۵- هنر قصه گویی را یاد بگیرید

یکی دیگر از ابعاد کلیدی تبدیل شدن به فردی جالب تر، یادگیری هنر قصه گویی است. قصه‌ها توجه ما را جلب می‌کنند، احساسات مان را برمی انگیزند و به کمک می‌کنند با یکدیگر در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنیم. تبدیل شدن به یک قصه گوی خوب از شما شخصی می‌سازد که می‌تواند دیگران را با خود همراه کند و به هر مکالمه‌ای جذابیت بخشد.

قصه گویی صرفاً روایت کردن وقایع یا تجربیات نیست، بلکه ترسیم یک تصویر با کمک کلمات است، چیزی که کمک می‌کند مخاطبتان بتواند وارد دنیا شما شود و چیزی که شما حس کرده اید را احساس کند. قصه گویی یعنی بیان افکار و ایده‌های خود به صورتی که برای دیگران جذاب، قابل درک و خاطره انگیز باشد.

یک قصه گوی خوب می‌تواند از پیش پا افتاده‌ترین تجربه‌ها روایتی جذاب بسازد. این مهارت از شما شخصی می‌سازد که می‌تواند با کلمات خود برای دیگران سرگرم کننده، الهام بخش و آگاهی بخش باشد.

۶- کنجکاو باشید

یکی از ضروریات تبدیل شدن به فردی جالب تر، کنجکاو بودن است. کنجکاوی میل به یادگیری، درک چیز‌های جدید و پرسش کردن است. کنجکاوی است که به ما انگیزه می‌بخشد تا جستجو کنیم، کشف کنیم و درباره‌ دنیای اطراف مان یاد بگیریم.

افراد کنجکاو همیشه در حال یادگیری، رشد و به دنبال فهمیدن هستند. آن‌ها سؤالات تفکربرانگیز مطرح می‌کنند، با دقت گوش می‌دهند و واقعاً علاقمند به درک طرز فکر دیگران هستند. این امر آن‌ها را به فردی جالب برای دیگران تبدیل می‌کند، چون دائماً ایده‌ها و دیدگاه‌های جدیدی در مکالمات خود مطرح می‌کنند.

کنجکاوی از شما فردی روشنفکر با ذهن باز هم می‌سازد، چون همیشه مشتاقید تا ایده‌های جدید را بررسی کنید و عقاید خودتان را به چالش بکشید.

۷- خودتان باشید

یکی دیگر از ارکان اصلی تبدیل به فردی جالب‌تر این است که خود واقعی تان باشید. خودتان باشید، افکار و احساسات تان را صادقانه ابراز کنید و از نشان دادن وجوه آسیب پذیرتان به دیگران ترس نداشته باشید، چرا که همان‌ها باعث می‌شوند دیگران به شما احساس نزدیکی کنند و برای آن‌ها جذابیت پیدا کنید.

برای اینکه خود واقعی تان باشید، باید از خودآگاهی برخوردار باشید. این بدان معنی است که باد نقاط قوت و ضعف، علائق و ترس هایتان را بشناسید و خود واقعی تان راحت باشید. یعنی صرفاً برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران تظاهر نکنید که شخص دیگری هستید، بلکه خود منحصر به فردتان را بپذیرید.

کسانی که خودشان هستند دیگران را مجذوب خود می‌کنند، چون واقعی هستند. آن‌ها نیازی به نقاب زدن یا تظاهر کردن به کسی که نیستند، ندارند.

۸- مثبت اندیش باشید

یکی دیگر از اصول کلیدی تبدیل شدن به فردی جالب تر، مثبت نگری است. منظور این نیست که دائماً شاد باشید، بلکه برخوردتان با زندگی باید با خوش بینی و تاب آوری روانی بالا باشد.

افراد خوش بین به این دلیل برای دیگران جذاب اند که انرژی مثبت از خود ساطع می‌کنند وبرای دیگران الهام بخش اند. آن‌ها به چالش‌ها به چشم فرصتی برای رسد و به شکست‌ها به چشم مانعی موقت برای غلبه یافتن نگاه می‌کنند. این طرز فکر از آن‌ها فردی با تاب آوری روانی بالا و سازگار می‌سازد، که هر دو از ویژگی‌های یک فرد جالب اند.

مثبت اندیشی همچنین باعث ارتقاء مهارت‌های میان فردی می‌شود. به این معنی که شما به فردی دوست داشتنی‌تر تبدیل می‌کند که در برقراری ارتباط و معاشرت با راحت‌تر است. آدم‌ها به طور طبیعی جذب انرژی مثبت می‌شوند، بنابراین با مثبت نگری می‌توانید دیگران را مجذوب خود کنید.

۹- مهارت گوش دادن را در خود تقویت کنید

آخرین اصل ضروری برای تبدیل شدن به فردی جالب‌تر این است که مهارت گوش دادن را در خود تقویت کنید. شنونده‌ خوبی بودن تنها این نیست که به حرف‌های دیگران گوش دهید. شما باید به دیگران نشان دهید که به صحبت هایشان علاقمند هستید، طرز فکر آن‌ها را درک می‌کنید و با ملاحظه و فکر شده به آن‌ها پاسخ دهید.

آدم‌ها برای کسانی که شنونده‌های خوبی هستند احترام زیادی قائل اند، چون این افراد به دیگران احساس شنیده شدن، درک شدن و ارزشمند بودن می‌دهند. آن‌ها ارتباط عمیق تری با دیگران برقرار می‌کنند و مکالمات معناداری با آن‌ها دارند. همین امر این افراد را به شخصی بسیار جالب برای دیگران تبدیل می‌کند.

مهارت گوش دادن همچنین باعث می‌شود درک بهتری از آدم‌ها و دنیای اطراف تان پیدا کنید. این مهارت به شما کمک می‌کند دیدگاه و طرز فکر تازه‌ای پیدا کنید، امری که در رشد فردی مؤثر است و باعث می‌شود به فرد جذاب تری تبدیل شوید.

وقتی برای دیگران زمان می‌گذارید تا واقعاً به حرف هایشان گوش دهید، با این کار احترام و حس همدلی خود را نسبت به آن‌ها نشان می‌دهید، ویژگی‌هایی که هر شخصی را جذاب می‌سازند. با تقویت مهارت گوش دادن تبدیل به شخصی می‌شوید که دیگران از بودن در کنار شما لذت می‌برند.

منبع: روزیاتو

باشگاه خبرنگاران جوانوب‌گردیوبگردی#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: هر تجاوز دشمن به خاک کشور، پاسخی پشیمان کننده و دشمن‌شکن در پی‌خواهد داشت.

1 ساعت پیش

در این ویدئو ، اجرای سرود ای ایران (صبح جمعه بعد از اتفاقات دیشب اصفهان ) در کنار زاینده رود را مشاهده کنید.

7 دقیقه پیش

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه تاکنون به بیش از ۳۷ هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است،گفت: توافق مالک و مستاجر در تمدید قرارداد اجاره با نرخ‌های کمتر از ۲۰ درصد بلامانع است.

1 ساعت پیش

الناز شفیعیان به فینال کایاک تک‌نفره 500 متر در مسابقات قایقرانی آب‌های آرام آسیا و انتخابی المپیک راه یافت.

1 ساعت پیش

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در دومین روز سفر استانی خود به استان سمنان، صبح جمعه (۳۱ فروردین) با حضور در مصلی دامغان، در جمع مردم این شهرستان سخنرانی کرد.

نیم ساعت پیش

یک رسانه عبری زبان دلیل اصلی گفتگوی منابع مسئول اسرائیلی با رسانه‌های آمریکایی را افشاء و به جزئیاتی در مورد نحوه و دلایل بکارگیری این رسانه ها در راستای اهداف تل آویو پرداخت.

1 ساعت پیش

وزارت دفاع سوریه تأکید کرد: اسرائیل سایت های پدافند هوایی ما در جنوب را هدف قرار داد و منجر به خسارت‌های مادی شد.

نیم ساعت پیش

مردم استان یزد از عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی، قدردانی و حمایت کردند.

1 ساعت پیش

یکی از بزرگترین مار‌های تاریخ ممکن است حدود ۴۷ میلیون سال پیش در اطراف جایی که اکنون هند می‌نامیم، خزیده باشد. دانشمندان موسسه فناوری هندی «رورکی» مجموعه‌ای از مهره‌های به خوبی حفظ شده‌ای را کشف کرده‌اند که احتمالا متعلق به یک مار غول پیکر ماقبل تاریخ است. به طرز وحشتناکی، این مطالعه نشان می‌دهد که این مار، که بلندتر از یک اتوبوس مدرسه بوده، احتمالا ظاهری مشابه یک آناکوندای امروزی داشته است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...