خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

روایت پزشک اسرائیلی از وضعیت فاجعه بار بازداشتگاه های این رژیم ایسنا

روایت پزشک اسرائیلی از وضعیت فاجعه‌بار بازداشتگاه‌های این رژیم

یک پزشک اسرائیلی بیمارستان صحرایی در بازداشتگاهی که صدها فلسطینی در آن نگهداری می‌شوند نسبت به شرایط فاجعه‌بار و نقض فاحش قوانین در آنجا هشدار داد.

به گزارش ایسنا، روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از این پزشک اسرائیلی نوشت: شرایط آنجا فاجعه‌بار است و نقض فاحش قوانین است.

این پزشک در نامه‌ای به مقامات ارشد صهیونیست گفته است: بازداشت شدگان در بازداشتگاه سدی تیمان در نزدیکی شهر بئر شوا در جنوب اسرائیل، ۲۴ ساعت شبانه‌روز با هر چهار دست و پا در غل و زنجیر هستند که باعث آسیب‌های شدید به دست‌ها و پاهایشان می‌شود که در نهایت اغلب نیاز به قطع عضو دارند.

این پزشک در نامه خود آورده است: علاوه بر این، زندانیان مرتباً چشم‌بند می‌بندند، فقط از طریق نی تغذیه می‌شوند، از دسترسی به توالت محروم هستند و تحت عمل‌های جراحی بزرگ بدون مراقبت‌های پزشکی مناسب قرار می‌گیرند.

در ادامه این نامه آمده است: « آنچه در این زندان می‌گذرد مطابق با قوانین مرتبط با افرادی که در حبس به سر می‌بند نیست. همه ما – تیم‌های پزشکی و شما، مسئولین ما در وزارت‌های بهداشت و دفاع، در نقض قوانین اسرائیل شریک هستیم و شاید برای من به‌عنوان یک پزشک بدتر از آن، نقض تعهد اولیه‌ام نسبت به بیماران، هر کجا که هستند، همان‌طور که ۲۰ سال پیش در زمان فارغ‌التحصیلی سوگند خوردم، باشد.»

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آب مروارید یک عارضه چشمی است، این بیماری اختلالاتی در بینایی شما ایجاد می کند و دیدن را برای شما مشکل می کند، اما این بیماری قابل کنترل و درمان است.

1 ساعت پیش

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایجاد مجمع زنان خیر از طریق تشویق خیرین داخلی و خارجی را برای یکپارچه‌سازی کمک‌ها در جهت رفع مسائل و مشکلات موثر دانست.

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

یک ربع پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

یک ربع پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

یک ربع پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

یک ربع پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

یک ربع پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

یک ربع پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

یک ربع پیش

بیشتر...