خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

تنها ۳۷ درصد از آمریکایی ها از بایدن رضایت دارند ایسنا

تنها ۳۷ درصد از آمریکایی‌ها از بایدن رضایت دارند

نتایج یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که همچنان کمتر از ۴۰ درصد مردم آمریکا از عملکرد رئیس‌جمهوری خود رضایت دارند.

به گزارش ایسنا، نتایج نظرسنجی تازه گالوپ نشان می‌دهد که میزان رضایت مردم آمریکا از عملکرد جو بایدن برای دومین ماه متوالی روی ۳۷ درصد باقی مانده و میزان نارضایتی از عملکرد او ۵۹ درصد است.

میزان رضایت از بایدن در رسیدگی به مسئله خدمات درمانی ۴۰ درصد و جنگ اوکراین ۳۸ درصد است؛ اما در مورد اقتصاد، امور خارجی و وضعیت فلسطین و رژیم صهیونیستی تنها ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد او رضایت دارند.

نظرسنجی تازه مؤسسه گالوپ سومین مرتبه‌ای است که میزان رضایت مردم آمریکا از جو بایدن را ۳۷ درصد نشان می‌دهد. محبوبیت بایدن در ماه گذشته میلادی هم همین مقدار بود. بایدن از اوت ۲۰۲۲ که محبوبیت ۴۴ درصدی را به ثبت رساند، دیگر نتوانسته از این میزان فراتر رود و میانگین رضایت شهروندان آمریکا از عملکرد او در سال میلادی جاری ۴۰ درصد بوده است.

شایان توجه است که رضایت آمریکایی‌ها از نحوه رسیدگی بایدن به جنگ‌های اوکراین و روسیه و همچنین غزه و رژیم صهیونیستی، تا این حد پایین است. این نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد بایدن در قبال جنگ اوکراین، نسبت به ماه اوت ۹ درصد کاهش یافته است.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که تنها ۳۶ درصد از حامیان حزب دموکرات در آمریکا از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمایت می‌کنند. علاوه بر این، در مجموع تنها ۶۰ درصد از دموکرات‌ها از سیاست‌های جو بایدن در مواجهه با جنگ غزه رضایت دارند. این نشان از اختلاف میان شهروندان آمریکا بر سر دو موضع اساسی جو بایدن در این جنگ است؛ یعنی حمایت از آنچه «حق» رژیم صهیونیستی در «دفاع از خود» می‌خواند و تأکید بر «اهمیت حفظ جان غیرنظامیان فلسطینی.»

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هادی چوپان؛ که به تازگی قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک شده است از مردم ایران حلالیت خواست.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: مشکلاتی که دامن‌گیر مردم جنوب استان شده است در جهت رفع مشکلات سیل‌زدگان اقداماتی تدبیر شده که در دست اجرا است.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی: با مجاهدت‌ها و تلاش‌های مستمر پلیس، در این رابطه ۴ تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف و ضبط شد.

نیم ساعت پیش

باشگاه استقلال با اعلام حمایت از کادر فنی، شایعه‌های اخیر درباره برکناری سرمربی این تیم را تکذیب کرد.

نیم ساعت پیش

کارشناس مسایل مقاومت فلسطین درباره پیام‌های سخنرانی روز شنبه سخنگوی نظامی گردان‌های القدس تاکید کرد که مقاومت فلسطین برای «طوفان رمضان» آماده می‌شود.

یک ربع پیش

رئیس نوسازی مدارس گفت:۲۰ طرح آموزشی با ظرفیت ۲۹ هزار کلاس درس در مهر امسال افتتاح شد.

نیم ساعت پیش

باران شدید در جنوب پرو باعث وقوع سیل مرگبار در آپوریماک شد که منجر به کشته شدن ۶ نفر شد.

یک ربع پیش

دبیر جایزۀ پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی دربارۀ ضرورت این جایزه گفت: امروز طراحی مسیر ما در خارج از کشور از لحاظ دیپلماسی فرهنگی پاسخگو نیست و نیازمند ابزارها و رویکردهای نوین هستیم و این امر نیاز به علم و آگاهی خاص خودش دارد.

1 دقیقه پیش

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی گفت: ۸ فقره حادثه رانندگی در محور‌های بناب ۱۸ مصدوم بر جای گذاشت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...