ایران آنلاین |
1 ماه پیش

باور یک سوم آمریکایی ها بر تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ ایران آنلاین

باور یک سوم آمریکایی‌ها بر تقلب در انتخابات ۲۰۲۰

بر اساس یک نظرسنجی مشخص شد که یک سوم آمریکایی‌ها بر این باورند که پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به واسطه "تقلب" بوده است.

به نقل از پایگاه خبری هیل، این نظرسنجی که از سوی موسسه مونموث و روز دوشنبه انجام شد، به این مساله اشاره دارد که چطور ادعاهای نادرست درباره انتخابات و تئوری‌های توطئه به شدت در میان مردم گسترش یافته است.

این در حالی است که هیچ شواهدی دال بر تقلب و تاثیر آن برانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکاوجود ندارد، اگرچهدونالد ترامپ، رئیس جمهوری قبلی آمریکا و بسیاری از مقام‌های حزب جمهوری خواه این کشور این مساله را عنوان کرده و آن را به دادگاه نیز ارائه دادند.

در نظرسنجی این موسسه مشخص شد ۳۲ درصد از شرکت کنندگان بر این باورند که بایدن به دلیل تقلب انتخاباتی پیروز شده در حالیکه ۶۵ درصد نیز گفتند بایدن به صورت عادلانه در این انتخابات پیروز شده است.

همچنین به طور قابل توجهی درصد کسانی که به تئوری توطئه اعتقاد دارند، نسبت به ماه نوامبر ۲۰۲۰ و با وجود بازخوانی‌های متعدد، ممیزی‌ها و اظهارات عمومی افرادی مانند دادستان کل وقت "ویلیام بار" مبنی بر اینکه شواهدی از کلاهبرداری گسترده وجود ندارد، بدون تغییر است.

حتی در میان کسانی که به تئوری‌های توطئه تقلب انتخاباتی باور دارند، نزدیک به دو سوم گفتند که با تحلیف بایدن نیز این روند ادامه می‌یابد. یک سوم از این گروه یا یک نفر از ۱۰ نفر آمریکایی گفته‌اند که هرگز مشروعیت بایدن را قبول نمی‌کنند.

ادعاهای تقلب درانتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکابه حمله ششم ژانویه به کنگره منجر شد.

نظرسنجی مونموث نشان داد که بخشی از آمریکایی‌ها که قبول می‌کنند انتخابات به طور دقیق و منصفانه انجام شده، در حال افزایش است به طوریکه ۵۴ درصد گفتند که از صداقت آن "بسیار مطمئن" هستند که ۱۰ درصد از ماه نوامبر بیشتر است و آنهایی که گفتند اصلا به این مساله اطمینان ندارند از ۲۹ درصد به ۲۵ درصد کاهش داشته است.

در این نظرسنجی که از ۲۱ تا ۲۴ ژانویه سال جاری میلادی انجام شد، ‌۸۰۹ فرد بالغ شرکت داشتند./ ایسنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

طوفان های همراه گردو غبار در شمال سیستان و بلوچستان تا کنون نه تنها در اقتصاد مردم تاثیر منفی گذاشته بلکه مهاجرت بسیاری از خانواده ها را نیز رقم زده است.

یک ربع پیش

رئال مادرید پیش از دیدار حساس برابر اتلتیکومادرید دو امتیاز مهم را در لالیگا از دست داد.

یک ربع پیش

ستاد عالی بازی های المپیک قرار بود جلسه ای را با سرمربیان تیم های ملی داشته باشد که به نظر می رسد برگزاری این جلسه به دست فراموشی سپرده شده است.

یک ربع پیش

با وجود آنکه متوسط قیمت خانه در پایتخت به متری ۲۸.۳ میلیون تومان رسیده و در محله های میانی و شمالی تهران کف قیمت واحدهای مسکونی حدود یک میلیارد تومان است در برخی محله های جنوبی مثل خاورشهر، تقی آباد، علائین، دولت خواه و عباس آباد (منطقه۲۰) می توان با حدود ۵۰۰ میلیون تومان خانه دار شد.

نیم ساعت پیش

در شرایطی که قرار بود آزمایشگاه‌های مرجع مورد تایید وزارت بهداشت برای جلوگیری از ارائه تست جعلی PCR اعلام شده و مسافران با شرایط خاصی بتوانند از کشورهای مختلف به ایران وارد شوند، همچنان این اتفاق نیافتاده است.

نیم ساعت پیش

پژوهشگران با بررسی سطوح و دست کارکنان نانوایی‌ها، مراکز تهیه و عرضه شیرینی و اغذیه فروشی‌ها، میزان آلودگی و نوع آن را مشخص کردند.

نیم ساعت پیش

یک دیپلمات پیشین کشورمان اظهار کرد: جو بایدن رئیس‌جمهور کنونی آمریکا تلاش دارد افراطی را که ترامپ در حمایت از محمد بن سلمان و نتانیاهو داشته تا حدودی کاهش دهد تا از این طریق بخشی از انتقادهایی که به دولت آمریکا در داخل این کشور و عرصه بین‌المللی در مورد حمایت واشنگتن از رژیم های سعودی و صهیونیستی وجود دارد را مهار کند.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم استقلال در آستانه برکناری از هدایت این تیم قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

سال‌هاست که بی‌آبی در این خطه جان می‌گیرد. از کودک گرفته تا پیر و جوان، یکی در توتک‌ها غرق شده و یکی طعمه گاندوها شده است. گاهی هم شانس با بعضی کودکان مثل «حوا» و «امیرحمزه» یار بوده تا اگرچه یک عضو بدنشان را از دست داده‌اند اما زنده مانده‌اند تا شاید روزی را ببینند که آب به روستاهایشان رسیده است.

نیم ساعت پیش

در حالی که برخی از زوجین به خاطر مشکلات اقتصادی ناشی از بیکاری ادامه زندگی مشترک را غیرممکن می‌دانند، این‌بار داستان زندگی میترا و بابک که پس از یک‌سال به‌خاطر کار شوهر به بن‌بست ظاهری رسیده بیشتر شبیه طنز است.

نیم ساعت پیش

پس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.

نیم ساعت پیش

«وبینار گسترش زبان ‌فارسی و ایران‌پژوهی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی و بالتیک» برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

کرونا با ما و زندگیمان چه کرد؟ کارهایی که برایمان تبدیل به روزمرگی شده بود، این روزها تبدیل به حسرت و داغی بر دل شده‌اند، کرونا آمد و بسیاری از چیزها را از میانمان برد.

1 ساعت پیش

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال را مشمول مالیات کردند.

1 ساعت پیش

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید این فدراسیون در انتخاب‌هایش عجله نخواهد کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...