4 روز پیش
2 بازدید

استقلالی‌ها از تماشای لیگ قهرمانان هم محروم شدند!

شرایط نمایندگان ایران در هتل هایی که قطری ها به آنها داده اند خوب نیست و نماینده کنفدراسیون به استقلالی‌ها قول داده که اوضاع هتل آنها بهتر ‌شود.

به گزارش خبرورزشی،به نظر می‌رسد اعتراضات مداوم استقلالی‌ها نسبت به امکانات هتل محل اقامت‌شان و انتقادات تند افشین پیروانی از شکل میزبانی قطری‌ها باعث شده مقامات برگزاری لیگ قهرمانان به فکر حل مشکلات نمایندگان ایران بیفتند. البته جدا از بحث امکانات و تغذیه، کمبود‌های دیگری نیز به چشم می‌خورد که آبی‌پوشان ایرانی با جدیت خواهان جبران این نواقص هستند. در چنین شرایطی البته تکمیل شدن کادر بازیکنان و احتمال حضور علی کریمی در قطر، اخبار خوبی است که باعث دلگرمی مجید نامجومطلق در آستانه آغاز پیکار‌های آسیایی شده است.

اولین تمرین شیخ
شیخ دیاباته که بامداد سه‌شنبه وارد فرودگاه دوحه شده بود، سه‌شنبه شب همراه با سایر استقلالی‌ها راهی زمین چمن شد و اولین تمرین تاکتیکی‌اش با آبی‌پوشان را در قطر برگزار کرد تا خیال کادر فنی از بابت در اختیار داشتن این بازیکن فوق العاده سرنوشت‌ساز به طور کامل جمع شود. البته شیخ در تمام اوقات روز سه‌شنبه قرنطینه بوده و فقط برای شرکت در تمرینات اجازه خارج شدن از اتاقش را پیدا کرد. اگر جواب آزمایش او منفی باشد، از صبح امروز می‌تواند کنار همبازیانش قرار بگیرد.

اعلام اینترنتی مناطق سبز و قرمز
ساکنین قطر در صورت استفاده از یک نرم‌افزار خاص، برای تردد در نقاط مختلف کشور مشکلی ندارند. این نرم‌افزار مناطق سبز، نارنجی و قرمز از بابت شیوع کرونا را به‌صورت ساعتی نشان می‌دهد و تردد مردم در نقاط سبز با استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی آزاد است. البته اعضای کاروان تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ قهرمانان نمی‌توانند از اپلیکیشن فوق بهره‌مند شوند و این برنامه کامپیوتری فقط برای شهروندان خود قطر و افرادی است که اقامت این کشور را دارند.

اینترنت ویژه
طبق هماهنگی‌های انجام شده با مخابرات قطر، تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان از امکانات ویژه اینترنتی برخوردار شده‌اند. استفاده از برخی نرم‌افزار‌ها برای تماس تلفنی در داخل قطر ممنوع است ولی چنین محدودیتی درون هتل‌هایی که میزبان مهمانان مرتبط با لیگ قهرمانان آسیا هستند، اعمال نمی‌شود تا بتوانند به راحتی با کشورشان در ارتباط باشند.

قول نماینده کنفدراسیون
تداوم اعتراضات استقلالی‌ها نسبت به شرایط نامناسب هتل محل اقامت آن‌ها (البته پرسپولیسی‌ها هم به شدت معترض هستند) سرانجام با واکنش نماینده کنفدراسیون مواجه شد. این شخص که در واقع رابط کاروان استقلال با عوامل برگزاری لیگ قهرمانان بوده و خودش هم قطری محسوب می‌شود، سه‌شنبه شب به آبی‌ها قول داد که حتماً مشکلات آن‌ها از بابت تغذیه و امکانات کاهش پیدا می‌کند. البته این‌طور که برخی از حاضران در کاروان استقلال می‌گویند، شرایط از ظهر سه‌شنبه با شیب ملایمی در حال بهتر شدن است.

سفر احتمالی دکتر نوروزی
اگرچه دکتر کاوه ستوده و مهرشاد رهبر هم‌اکنون به عنوان اعضای کادر پزشکی استقلال کنار آبی‌پوشان قرار دارند ولی در کاروان این شایعه مطرح شده که احتمالاً دکتر امین نوروزی، معاون پزشکی باشگاه استقلال نیز با توجه به اهمیت مسابقات راهی دوحه می‌شود و چند روزی را کنار استقلالی‌ها سپری خواهد کرد. اتفاقی که اگر رخ دهد، قطعاً موجب دلگرمی بیشتر همه بازیکنان خواهد شد.

پایان تمرین
تمرین روز سه‌شنبه استقلال (در واقع بهتر است بگوییم سه‌شنبه‌شب) هنگامی تمام شد و بازیکنان به هتل محل اقامت‌شان بازگشتند که نیمه دوم جدال پرسپولیس مقابل حریف عربستانی تازه آغاز شده بود. البته تماشای لیگ قهرمانان آسیا در هتل محل اقامت نمایندگان کشورمان نیز دردسر‌های خاص خود را پیدا کرد که در بخش‌های بعدی همین گزارش امروز متوجه آن‌ها خواهید شد.

آنالیز جدال رقبا
فیلم بازی الاهلی عربستان با الشرطه عراق بلافاصله پس از خاتمه آن مسابقه با تلاش مسئولان باشگاه استقلال در قالب یک DVD به کادر فنی داده شده تا آنالیز آن را آغاز کرده و در جریان نقاط ضعف و قوت حریفان آتی قرار بگیرند. نکته جالب توجه اینکه برخلاف اغلب تورنمنت‌های بین‌المللی، فیلم مسابقات توسط عوامل برگزاری در اختیار مربیان تیم‌ها قرار نمی‌گیرد و همین مسئله باعث تعجب شده است.

محرومیت از تماشای لیگ قهرمانان
شاید واقعاً باور چنین مسئله‌ای برای شما فوق العاده دشوار باشد ولی نمایندگان ایران که برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا راهی قطر شده‌اند، حداقل تا شب گذشته از تماشای تلویزیونی مسابقات محروم بودند و برای دیگر بازی‌ها از لپ‌تاب و موبایل استفاده می‌کردند! امتیاز پخش مستقیم لیگ قهرمانان به‌صورت انحصاری در اختیار شبکه تلویزیونی Bein Sport است که اتفاقاً متعلق به کشور قطر است ولی کانال‌های هفت و هشت این غول رسانه‌ای که بازی‌ها را به صورت زنده پخش می‌کنند، رایگان نیستند و برای در اختیار داشتن آن‌ها باید هزینه کرد. نکته اینجاست که هتل محل اقامت نمایندگان کشورمان این دو کانال را در داخل اتاق‌ها آزاد نکرده و به همین خاطر کسی نمی‌تواند از طریق تلویزیون دیدار‌ها را تماشا کند و باید سراغ پخش اینترنتی بروند که دردسر‌های فراوانی دارد. نکته عجیب‌تر اینکه مسئولان باشگاه استقلال و سایر تیم‌های ایرانی به مقامات هتل اعلام کردند اگر کنفدراسیون هزینه بازکردن شبکه‌های مذکور را نمی‌دهد، آن‌ها خودشان این پول را می‌پردازند ولی اصلاً کانال‌های مورد نظر در داخل تلویزیون اتاق‌هایی که در اختیار استقلالی‌ها قرار گرفته، وجود ندارد! البته نماینده کنفدراسیون سه‌شنبه‌شب وعده داد که نهایت تلاش خودش را برای حل این مشکل به کار می‌بندد.

باز شدن استخر
آب‌درمانی و استفاده از استخر برای همه تیم‌ها پس از انجام مسابقه امری کاملاً مرسوم و مهم محسوب می‌شود. البته طی روز‌های گذشته این شایعه مطرح بود که استخر هتل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته شده ولی عصر سه‌شنبه به استقلالی‌ها اعلام شد مشکلی از این بابت وجود ندارد و استخر با هماهنگی قبلی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

پاختاکور در کنار استقلال
کاروان پاختاکور ازبکستان نیز در کنار استقلال و سایر نمایندگان ایران داخل همان هتل ازدان‌پالاس قرار دارد. البته همان‌طور که توضیح دادیم، با توجه به قوانین بسیار سفت و سخت بابت جلوگیری از شیوع کرونا، استقلالی‌ها عملاً بازیکنان و مربیان پاختاکور را بسیار به‌ندرت در داخل هتل می‌بینند.

پذیرش مسافر ممنوع
طبق هماهنگی‌های صورت گرفته میان مقامات برگزاری لیگ قهرمانان و هتل محل اقامت استقلالی‌ها، غیر از چهار نماینده ایران و پاختاکور ازبکستان هیچ مسافر دیگری داخل هتل وجود ندارد و پذیرش مسافر تا زمان خروج این پنج تیم ممنوع است. البته کلاً قطر این روز‌ها در صدور ویزای توریستی و تجاری فوق العاده سخت می‌گیرد و بنابراین با رفتن تیم‌های فوتبال، اغلب هتل‌های دوحه به طور کامل خالی می‌شوند.

رضایت از یزدانی
سیاوش یزدانی که به دلیل مصدومیت در اختیار کادر پزشکی قرار گرفته است، تمرینات اختصاصی خودش را به خوبی انجام می‌دهد و همین مسئله باعث رضایت دکتر‌ها و کادر فنی شده است. احتمال زیاد سیاوش می‌تواند استقلال را در دو بازی باقی‌مانده همراهی کند مگر اینکه مشکلات جدیدی برایش رخ بدهد. اتفاقی که امیدواریم به وقوع نپیوندد.

رسیدن لباس‌ها
سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان، لباس بازیکنان استقلال از دبی به دوحه رسید و در اختیار گروه تدارکات قرار گرفت. پوشاک آبی‌پوشان باید از شرکتی که دفتر مرکزی آن در خاورمیانه داخل شهر دبی قرار دارد، ارسال می‌شد و مقامات باشگاه نگران آن بودند که مبادا چنین اتفاقی رخ ندهد ولی حالا با تحویل گرفتن محموله، دیگر دغدغه چندانی از این بابت وجود ندارد.

ماسک اجباری
همه بازیکنان، مربیان، مدیران و سایر اعضای کاروان استقلال همان بدو ورود به دوحه تست کرونا دادند و دوران قرنطینه ۲۴ ساعته خود را هم سپری کردند (اتفاقی که در مورد سایر نمایندگان کشورمان نیز رخ داد)، اما با این وجود ماسک زدن در لابی هتل به طور کامل اجباری شده و به همه نفرات استقلال و سایر تیم‌ها هشدار داده شده که حق ندارند بدون ماسک وارد محوطه لابی شوند.

فاصله‌گذاری اجتماعی در بدنسازی
براساس تصمیم کادر فنی استقلال، بازیکنان این تیم هنگام انجام تمرینات بدنسازی به سه گروه تقسیم می‌شوند تا نظارت بیشتری بر عملکرد آن‌ها انجام شده و در عین حال، فاصله‌گذاری اجتماعی نیز به طور کامل رعایت شود.#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی
منبع: خبرورزشی


مطالب پیشنهادی

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

مطالب مرتبط