خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

به هم پیمانی با ایران سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم رضوی

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین:
به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم
به گزارشخبرگزاری رضوی،به نقل از المیادین، زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز پنج شنبه در مراسم عظیمی که تحت عنوان «قتالنا ماض حتی تحریر القدس» (مبارزه ما تا آزادی قدس ادامه دارد) به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تأسیس این جنبش که به صورت همزمان در نوار غزه، اردوگاه جنین، دمشق پایتخت سوریه، شهر صیدا در جنوب لبنان و صنعا پایتخت یمن برگزار شد، سخنرانی کرد.
زیاد النخاله در سخنرانی خود ضمن درود فرستادن به قهرمانان عملیات «تونل آزادی» که باعث اعتلای نام و راه مقاومت شدند، گفت: پیام ما در سالگرد تأسیس جنبش جهاد اسلامی، وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت است. تقویت وحدت ما بر اساس اصل مقابله با رژیم اشغالگر و استحکام روند تکاملی با همه طرف‌هایی است که در این مسیر به ما شباهت دارند و آرمان ما را به دوش می کشند، از اوجب واجبات است.
دبیرکل جهاد اسلامی اظهار داشت: تمام توان و امکانات خود را برای تشکیل گسترده‌ترین ائتلاف فلسطینی، عربی، اسلامی و بین‌المللی که به عدالت آرمان فلسطین اعتقاد دارند، به کار می‌گیریم. دشمن نیز ائتلاف خود را دارد که از آن حمایت و پشتیبانی می‌کند و این ائتلاف توسط آمریکا و کسانی که با آن متحد و به سیاست‌های آن پایبند هستند، هدایت می‌شود.
وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بر اساس قتل و کشتار شکل گرفته است و تا کنون به این روند ادامه می‌دهد. دشمن برای محاصره و قطع روابط ما با حامیان ملت فلسطین تلاش می‌کند تا بتواند ملت و مقاومت فلسطین را تحت فشار قرار دهد. دشمن می‌خواهد که ما ناامید باشیم در حالی که ما خواهان آزادی و پس گرفتن وطن خود هستیم و چالش پیش روی ما در اینجا نهفته است.
زیاد النخاله ادامه داد: تلاش دشمن برای یهودی سازی قدس ادامه دارد و سیاست شهرک سازی آن در حال تکمیل تسلط بر کرانه باختری است؛ در عین حال استقبال برخی کشورهای عربی و اسلامی از عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر در حال افزایش است. همچنین تلاش دشمن برای خارج کردن نوار غزه از معادله مبارزه برای احقاق حق فلسطین متوقف نشده است.
دبیرکل جهاد اسلامی تصریح کرد: درگیری‌ها و مقاومت روزمره در کرانه باختری دلاور، بزرگترین نشانه برای پایبندی ملت فلسطین به گزینه مقاومت و تلاش برای فرسودن دشمن است. ملت فلسطین به هر بهایی و هزینه‌ای تسلیم دشمنان کشور و مقدسات خود نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: به نفع ما و همه امت اسلامی است که استقامت گفتاری و رفتاری خود علیه دشمن را با گرد آمدن حول محور مقاومت تقویت کنیم. طرح صهیونیستی مبتنی بر قدرت خیالی سقوط خواهد کرد و ما با آنها تا اخراج از سرزمین خود مبارزه خواهیم کرد. کسانی که تصور می‌کنند جنبش‌های مقاومت ممکن است که تسلیم شوند و مقاومت متوقف می‌شود، در توهم و خیالات به سر می‌برند. تا زمانی که دشمن در سرزمین فلسطین حضور دارد، ما مواضع خود را ترک نخواهیم کرد و قدس همچنان نقطه تمرکز اصلی محور مقاومت باقی خواهد ماند.
النخاله در پایان با اشاره به همراهی و هماهنگی جبهه‌های محور مقاومت در کشورهای مختلف تأکید کرد: به مردم یمن درود می‌فرستیم و مجدداً از آنها قدردانی می‌کنیم. سالگرد انقلاب را به ملت یمن تبریک می‌گوئیم و به موضع حمایتی آنها از آرمان فلسطین افتخار می‌کنیم. همچنین ائتلاف و هم پیمانی خود را با ایران، سوریه، حزب الله لبنان و همه کسانی که از آرمان فلسطین حمایت می‌کند، دوباره تکرار می‌کنیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دولت در صورتیکه تصمیم بگیرد همچنان نرخ کارخانه ای محصولات ایران خودرو و سایپا پایین تر از نرخ بازار آزاد باشد یا باید منابعی برای جبران مابه التفاوت قیمت ابلاغی و قیمت بازار آزاد را بپردازد یا موافقت کند که کارخانه ها با نرخ بازار آزاد خودروهایشان را به مردم بفروشند.

4 ساعت پیش

واکنش نخست وزیر جدید انگلیس برای سرکوب اعتصابات و اعتراضات در این کشور با استفاده از نیروهای پلیس و ارتش، شکل اعتراضات و اعتصابات را در انگلیس از دیگر کشورهای اروپایی متمایز کرده است.

6 ساعت پیش

اعضای تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در جام جهانی بامداد امروز راهی کشور آمریکا شدند.

6 ساعت پیش

مدیرعامل ایران تلنت اعلام کرد محدودیت‌های اینترنت موجب شده تا یک چهارم شرکت‌ها دست به تعدیل یا توقف استخدام نیرو بزنند.

4 ساعت پیش

حسین قربان زاده با اشاره به افزایش ۲ برابری سود سهام عدالت نسبت به سال گذشته، گفت: قرار بر این است تا سود سهام عدالت در ۲ نوبت واریز می شود

6 ساعت پیش

خوان پاچون مدیر ارتباطات کمیته روابط خارجی سنا در پاسخ به سوالی درباره نامزدی لین تریسی به اسپوتنیک گفت: این موافقت با رای شفاهی خارج از کمیته تصویب شد.

4 ساعت پیش

لازم است برای افزایش امنیت خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:

4 ساعت پیش

به مناسبت ۱۶ آذرماه مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم با حضور دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

6 ساعت پیش

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی خاطر نشان کرد: زمانی‌که امکان صادرات دام فراهم باشد دامدار انگیزه‌ای برای فروش دام در بازار داخلی ندارد و ترجیح می‌دهد که دام را در بازارهای خارجی عرضه کند تا دلار و دینار دریافت کند.

4 ساعت پیش

بیشتر...