خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

چگونه می توان از شر خروپف کردن خلاص شد خبرآنلاین

چگونه می‌توان از شر خروپف کردن خلاص شد؟

در اغلب موارد، خروپف زمانی رخ می دهد که فرد به پشت می خوابد یا سبک زندگی نسبتاً ناسالمی دارد. برای کاهش این مشکل راهکارهای زیادی هست که می توانید پیش از مراجعه به پزشک آن ها را امتحان کنید.

به گزارشخبرآنلاین، ورزش کردن یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به حل مشکل خروپف کمک کند، چرا که این کار باعث قوی شدن تمام ماهیچه‌های بدن می‌شود و جلوی شل شدن آنها را می‌گیرد.

همشهری آنلاین نوشت: خروپف مشکل بسیاری رایج است که گرچه خطری برای سلامتی فرد ندارد، اما برای اطرافیان او می تواند بسیار آزاردهنده باشد. در اغلب موارد، خروپف زمانی رخ می دهد که فرد به پشت می خوابد یا سبک زندگی نسبتاً ناسالمی دارد. برای کاهش این مشکل راهکارهای زیادی هست که می توانید پیش از مراجعه به پزشک آن ها را امتحان کنید. البته در صورت تداوم خروپف، ممکن است لازم به مراجعه به پزشک باشد.

۱- از تشک مناسب استفاده کنید

از خوابیدن روی تشک های خیلی نرم خودداری کنید. در غیراینصورت، لگن و کمرتان در تشک فرو می رود و وضعیت ناراحتی پیدا می کنید. به جای آن، همیشه از تشک های سفتی استفاده کنید که تکیه گاه مناسبی برای انحنای طبیعی ستون فقرات هستند و باعث می شوند احساس راحتی کنید.

۲- به پهلو بخوابید

سعی کنید به جای هر حالت دیگری، همیشه به پهلو بخوابید. این کار مانع از تماس پیدا کردن زبان با دیواره ی حلق می شود.

۳- طوری بخوابید که صورت رو به پایین قرار گیرد

در این حالت، صورت رو به پایین قرار می گیرد، سر به یک سمت می چرخد و دست ها در زیر یا دور بالش قرار می گیرند. به این حالت «سقوط آزاد» هم گفته می شود و یکی از مزایای اصلی آن این است که می تواند به تسکین آپنه خواب (اختلال وقفه تنفسی در خواب) یا خروپف مزمن کمک کند.

۴- اگر به پشت می‌خوابید، بالش خود را تنظیم کنید

در صورتی که امکان خوابیدن به پهلو را ندارید و باید به پشت بخوابید، چند بالش زیر سرتان بگذارید تا سر چند سانتیمتری بالاتر از بدن قرار گیرد.

۵- تمرین آواز کنید

تمرینات آواز می توانند با خواب تان معجزه کنند. هر روز به مدت ۲۰ دقیقه تمرین کنید تا عضلات حلق تان قوی شوند، چیزی که می تواند به جلوگیری از خروپف کمک کند.

۶- سعی کنید چیزی را در آغوش بگیرید

آپنه خواب یا همان اختلال وقفه تنسی در خواب، نوعی اختلال خواب است که بر اثر آن تنفس فرد در حین خواب به طور موقت و مکرر قطع می شود. این امر باعث می شود خواب فرد به طور مرتب مختل شود و به همین دلیل، بی آنکه خود متوجه شود در طی شب دائماً از خواب بیدار می شود و درنتیجه، روز بعد را با احساس خستگی و خواب آلودگی سپری می کند.

عادت به در آغوش گرفتن بالش از فواید فیزیکی ای از جمله کاهش آپنه خواب برخوردار است. وجود یک بالش کمک می کند تکیه گاهی برای تمام بدن فراهم شود و این امکان را به شما می دهد که بتوانید به پهلو خوابیدن را شروع کنید.

۷- مجاری بینی را باز کنید

شاید کار راحتی به نظر نرسد، اما مؤثر بودن آن در پاکسازی سینوس ها اثبات شده است. کافی است کنار روشویی بایستید و لوله ی نتی پات (وسیله ای برای شستشوی بینی – تصویر بالا) را داخل یکی از سوراخ های بینی خود قرار دهید. آب داخل بینی تان خواهد شد و از دیگر سوراخ بینی تان بیرون خواهد آمد. می توانید این کار را به مدت یک دقیقه برای هر سوراخ بینی انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که نمی توانید از هر نوع آبی برای این کار استفاده کنید. کارشناسان تأکید دارند از آب مقطر با استریل شده برای این منظور استفاده کنید، نه آب شیر، چرا که مملو از ناخالصی است.

۸- بالشتان را دیر به دیر عوض نکنید

مایت های گرد و غبار می توانند بر روی بالش انباشته شوند و باعث واکنش های آلرژیک شوند، امری که منجر به خروپف می شود. بالش خود را دیرتر از سالی یک بار تعویض نکنید.

۹- ورزش کنید

ورزش کردن می تواند واقعاً به حل مشکل خروپف کمک کند، چرا که این کار باعث قوی شدن تمام ماهیچه های بدن می شود و جلوی شل شدن آن ها را می گیرد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صبح امروز برای تعدادی از شهروندان تهرانی –مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران- پیامک «ذخیره‌سازی آب» ارسال شد. این پیامک، می‌تواند هشدار مستقیم درباره «کمبود آب شرب برای توزیع» و هشدار غیرمستقیم درباره «احتمال تکرار قطعی آب در تابستان امسال» باشد.

3 ساعت پیش

بر اساس داده‌های سال ۱۴۰۰ مرکز آمار از مجموع ۲۶ میلیون و ۳۸۴‌هزار خانوار ایرانی تنها ۲۴‌درصد «خانوارهای فاقد خودرو» فرصت تجربه سفر را داشته‌اند.

3 ساعت پیش

مدارس شهرستان زرند در روز چهارشنبه تعطیل شد.

1 ساعت پیش

شکایت فرمانده فراجا از دروازبان استقلال تکذیب شد.

1 ساعت پیش

بخش استخدام گوگل برای محک زدن متقاضیان شغل در این شرکت غول فناوری، از آنها آزمون کافی‌شاپ می‌گیرد.

3 ساعت پیش

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۴ هزار عدد دستگاه‌های ویپ و سیگار الکترونیکی قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از ۲ میلیارد تومان برآورد کرده اند.

5 ساعت پیش

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: مجوز استفاده از ظرفیت نیروهای وظیفه برای بکارگیری در پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر شد.

1 ساعت پیش

دو برادر به جرم تجاوز به عنف به اعدام محکوم شدند.

1 ساعت پیش

رئیس پلیس راهور گفت: قانون افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی ابلاغ نشده است.

1 ساعت پیش

بیشتر...